Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Low carb diéta esetén, napi...

Low carb diéta esetén, napi hány gramm szénhidrátbevitel javasolt 1400kca napi limit mellett?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 17. 10:05
 1/4 anonim válasza:
76%

Egyrészt melyik low carb diétáról beszélünk?

Másrészt ha nem akarod tönkrevágni a hormonrendszered, akkor 40%-nál ne vidd lejjebb a szénhidrátot. Arra viszont ügyelj, hogy finomított ch-t vagy egyszerű cukrokat tartalmazó ételt legfeljebb csak délután fogyassz.

Szóval a cukrot, finomlisztet tényleg érdemes elfelejteni teljesen.


A válasz a kérdésedre: 140 g szénhidrát.

2022. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

Ezzel egyetértek. Igazából nem kell számolgatással küzdened, elég, ha a lisztes, feldolgozott CH-s dolgokat kiiktatod, és helyette a teljes értékű szénhidrátokra koncentrálsz. Pl. A krumplinak 100 grammjában csak 12-16 gramm CH van és nagyon laktató, egészséges dolog. A gabonafélék, ha TK, egész szemű, ha nem magasabb CH-értékkel bìrnak 60-80 gramm/100 gramm. Ìgy ezeket pl. érdemes limitálni fogyókúra idején.

Ha ketóznál akkor koncentrálj inkább a halakra, tojásra, mint a húsokra és sajtra/tejtermékekre, mert azok pl. rossz hatással lehetnek a szìv-érrendszeredre, hormonháztartásodra.

2022. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 A ketó nekem nem vált be, úgyhogy igazából nem arra hajazok.


A gabonaszármazékokat, de még a krumplit is majdnem teljesen ki akarom zárni az étrendemből.


A fő alapanyagaim a nyárra-őszre: tojás és zöldségek, ezeket itthon megtudom termelni.


És időnként némi hús.


Gabonaszármazékot (zablisztet) csak a zöldségfasírtokhoz fogok használni a lehető legminimálisabban.



Tudom hogy ez most egy kicsit szélsőségesen hangzik, de sajnos ha nem így állok neki, akkor hamar elvész a motivációm.

2022. ápr. 17. 11:02
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

A lowcarb étrendben 100g alatt van a szénhidrátbevitel. De ehhez az étrendhez 1400kcal kevés lesz.

Nem mindegy miért akarsz lowcarb étrendet tartani. Ha azért mert felkapott lett ez a diéta, azért felesleges.

Ha pedig azért mert mondjuk szénhidrát- anyagcsere betegséged van mint pl nekem, akkor indokolt.

Én amúgy több mint 3 éve lowcarbozok napi 80-90g chval. Minden téren segített rajtam.

- lefogytam, és sokkal könnyebben betartom mint egy bármilyen kalória/ zsírszegény étrendet

- már nem vagyok állandóan éhes, nincsenek hirtelen éhség és falási rohamaim

- sokkal jobb lett a közérzetem is.

2022. ápr. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!