Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit tegyek, ha a kevés szénhid...

Mit tegyek, ha a kevés szénhidrátbevitel miatt egyszerűen nem sikerül normálisan kakilnom?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3-5 naponta sikerül ürítenem, de akkor is látszik az állagán, hogy kemény a rostszegény táplálkozás miatt, és a mennyisége is csekély. Ez azóta van, mióta 50-70g szénhidrátot eszem. Ezt az értéket nem nagyon szeretném növelni, de ha tudtok valami növényt, vagy olajat, ami megindítja a bélműködést, azt szívesen kipróbálnám. Zöldségeket fogyasztok, gyümölcsöket nem és nem is fogok.
2017. febr. 5. 13:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
És ha zöldséglével próbálkoznál?Cékla,káposzta?
2017. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Bélműködésed nem a szénhidráttól lesz, hanem a rosttól - mi ugye nem is szívódik fel.


Korpa.

Lenmag is segíthet vagy lenolaj, de a lenmaghoz sokat kell inni (vizet).

2017. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
#2 A rost maga,egy szénhidrát fajta. :)
2017. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Útifűmaghéj naponta 3 teáskanállal.
2017. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Miért ragaszkodnál egy olyan étrendhez, ami nem tesz jót neked? A szervezeted elég jól jelzi, hogy ez nem megfelelő táplálkozás neked. El se tudom képzelni, hogy miért ne férne bele az étkezésedbe naponta egy kis adag savanyúkáposzta.
2017. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem a szénhidrátmennyiség a probléma, rosszul eszel. Sosem hallottam, hogy a kevés szénhidrát problémát okozna e téren s nem is tapasztaltam ilyet, pedig én normálisan jóval kevesebb szénhidrátot eszem, mint te. Igaz, rostdúsan táplálkozom, nem azért, mert odafigyelek, hanem mert az étrendemből ez fakad.

Eleve vehetsz rostokat, de az olajos magvakban s egyes zöldségekben is akad azért rendesen, nem nehéz bevinni.


A rostot nem szokás számolni a szénhidrátbevitelben, csak a nettó szénhidráttartalmat, a felszívódót.

2017. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Én az #5höz csatlakozok. Nem véletlenül székelsz ilyen ritkán. Mikor én 50gr ch-t ettem, nekem is ez volt. Hosszútávon aranyér, stb. Ezért inkább lassabban fogyj, több ch-val(és rosttal).
2017. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy miket eszel még. Illetve szóba jöhet az is, hogy mennyiségre nagyon keveset eszel.
2017. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Aranyer gyanus szerintem is ez igy hosszutavon... tapasztalat :/
2017. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A rost valóban szénhidrát, de nem minden szénhidrát rost is egyben. Ez gondolom tiszta, nem?


Ezenkívül mivel nem szívódik fel, ezért felesleges beszámolni a napi CH-ba.

2017. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!