Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kb mennyi szénhidrátot érdemes...

Kb mennyi szénhidrátot érdemes bevinni max a szénhidrátszegény diétához (zsírdiéta?) ?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mikor az ember főleg csak húsokat meg zsírokat és zöldséget eszik és kizárja a szénhidrátot.

Én kb. 75grammot ettem ma, azt rizs szeletből vittem be.


2022. szept. 1. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

A zsirdieta es a szénhidrátszegény diéta hülyeseg

Van a ketogén diéta ami csak zsír meg fehérje. Ott max 30 gramm szénhidrát de inkább 25. Viszont egészségtelen és veszélyes, ráadádul a fogyás sem garantát

Egészséges diétában kb 200-400 gramm szénhidrát ideális, a testtömegtől és nemtől függően. Átlagos nőnek kb 260 gr

2022. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
A kalóriakeret 50 százalékát érdemes szénhidrátból bevinni.
2022. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

2. Nem ez volt a kérdés és Ez egyébként is hülyeség. Nem mindenkinek jó ilyen nagy arányú szénhidrátbevitel. Egyénfüggő!!!


Kérdező: Ha ilyen étrendet követsz, hogy a szénhidrát beviteled alacsony, vagyis naponta 100g alatt van, akkor kb 50-60% körül kéne a zsírt tartani, mert ebben az étrendben ilyenkor a zsír a fő energiaforrás.

Nálam például jellemzően úgy oszlik meg a tápanyagok aránya, hogy

szénhidrát 10 és 20 %között,

kb 25% fehérje és a többi zsír. Én így érzem jól magam, évek óta életmódot vàltottam és így élek. ( És amúgy ezzel az étrenddel fogytam le)

Még annyit, hogy a zöldség is szénhidrát, és annak a bevitele is ugyanúgy hozzátartozik a ch fogyasztáshoz.

2022. szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

#3

A WHO és a MDOSZ nak inkább hiszek mint neked. És de, mindenkinek 55 és 75 energiaszázalék között van az ideális. Hosz ugyanúgy minimum 140 grammra van szüksége csak az agynak

2022. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Kamu . Egyáltalán nincs így, mivel Egyénfüggő. Tudod ( vagy inkább nem tudod, de attól még létező probléma) Vannak emberek akik a szénhidrátdús étrendtől éhesebbek. ( És egyéb problémákat is okozhat de ebbe nem megyek bele) De mindegy, azt hiszel amit akarsz.

Nem mellesleg akkor sem a kérdésre válaszoltál, mert a kérdező szénhidrátszegény étrendet akar tartani, és a kérdés ezért az az alacsony chs diétára vonatkozott és egyben zsírban gazdag étrendre.

Mivel az alacsony ch diétát sokan ott szokták elrontani, hogy a cht csökkentik, de a zsírt nem emelik megfelelően, így nem lesz elég energiájuk.

Én csak a diéta megfelelő alkalmazását írtam le neki amit szakembertől tanultam.

Nemtudás miatt pedig lepontozni egy releváns választ, szánalmas. Na ennyit rólad.

2022. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%
Igen, azt kérdezte, mennyire csökkentheti le a CH arányát. Én meg megírtam neki, hogy 50 százalékra. Ez fenntartható és egészséges. Szemben a zsírban tocsogó étrendeddel, amitől 10 év múlva szívbeteg lesz.
2022. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!