Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lisztmentes pizza receptet...

Lisztmentes pizza receptet tud itt valaki olyan, akinek tényleg bevált és nem esett szét az alap?

Figyelt kérdés

A Rippel Feri-féle karfiolosat már próbáltam, de nekem szétesett, nem is ízlett és hiába keresek a neten, semmi jót nem sikerült eddig még találnom. :(


Ha neked van egy jóízű és tényleg bevált pizza alap recepted liszt nélküli, szénhidrátszegény, egészséges változatban, kérlek, oszd itt meg, köszi! :)



2018. máj. 13. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Túró alapú próbáltad már ? :)
2018. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta, de konkrét és bevált recept érdekelne!
2018. máj. 13. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is túrópizzát sütök.

A Biotech-es oldalon találtam.

250 gr zsírszegény túró

1 tojás

2 evőkanál kefir

3 evőkanál zabpehelyliszt

só, bors, bazsalikom, oregánó (+ fűszerek ízlés szerint)

Ez a recept. Kefír helyett natur joghurtot is használhatsz,ugyanolyan lesz,.mint kefírrel.

A lényeg,hogy süsd elő. Én kb 15 percet hőlégkeverésen szoktam és még 10-et a feltéttel.

2018. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Zabpehelyliszből esetleg?
2018. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy olvasom a kérdésedet, rákerestem, ezt találtam, én is végig fogom böngészni.


[link]


Valahol közte van padlizsán-alapú:

szeljük kb. 2 cm vastag szeletekre a padlizsánt, forró sütőben süssük ki belőle a vizet, utána pakoljuk meg sok-sok finomsággal, és dugjuk vissza a sütőbe!!!


Garantált, hogy nem lesz benne liszt!

De ezen az alapon elindulva akár cukkinit, de még karalábé-szeleteket is el tudok képzelni. ?????

2018. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Az a baj a zöldség alapúval, hogy szerintem azok is szétesnek.


Ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek BEVÁLT, nem szétesős receptje pontos összetétellel.


A zabpehelylisztes tuti jobban egyben marad, de az meg lisztes, pontosabban magas a szénhidráttartalma.


Eddig a túró alapúban látom mégis a legnagyobb reményt, de várom a további ötleteket!

2018. máj. 14. 09:23
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Dehogy esnek szét a zöldség alapú pizzák! Nem kell meghámozni, csak héjastól karikára szelni, és úgy megpakolni, tökéletesen működnek.
2018. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nah, megcsináltam a túrópizzát és nekem nagyon nem jött be, szóval én NEM AJÁNLOM senkinek!!


Azt hiszem, le kell mondanom a pizzatésztáról, mert nincs egészséges, ami jóízű is lenne - sajnos! :(

2018. máj. 18. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!