Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni szénhidrátszegén...

Tudnátok írni szénhidrátszegény süteményrecepteket?

Figyelt kérdés

Nem olyat keresek, amiben a cukrot eritrittel vagy más szerrel pótolják!Ilyeneket találtam sokat.

Olyanokat keresek, amibe rendes cukrot kell tenni, de nagyon keveset igényel a süti.De nem sósat.

És a liszt se fehér legyen, hanem akár mandula is lehet.

Közeleg egy nagy névnapi összejövetel nálunk.

Van cukorbeteg, inzulinrezisztenciás is a családban, és olyan aki fogyni szeretne.Viszont vannak kisgyerekek is, akik miatt az édesítőszereket nem szeretném használni.

Tehát nagyon kevés cukortartalmú, liszt helyett egészségesebb alapú édes süteményt szeretnék sütni, de nem találok ilyet.


2018. nov. 30. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan készítsd el a bevált piskótádat liszt helyett finomra darált dióval, tökéletes lesz.

A bármilyen krémet (de a tésztát is) ízesítheted eritrittel, mert az 100%-osan természetes anyag és a kisgyerekek is nyugodtan ehetik. Csak a xilitet célszerű kerülni, mert az sokakat meghajt.

[link]

2018. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen típusú édességet keresel. Ha megoldható szállításügyileg, akkor a madártejet javaslom kevés cukorral, bár eritrittel még jobb. Liszt nincs benne, csak tej, tojás. Esetleg citromvarázs, amibe házi egészségesebb piskótát teszel. Zabkeksz, amelyben liszt helyett zabpehely van, fahéjjal is ízesítheted. Darált diós kevert süti (liszt helyett), diabetikus lekvárral/vaníliasodóval leöntve. Zablisztes túrós pite.


[link]

[link]

[link]

2018. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a piskótát tudom ajánlani, a klasszikus piskótában nagyon kevés liszt van és az is helyettesíthető mással. A dió különösen finom, de ha az összes lisztet dióra cseréled, akkor érezhetően más jellegű lesz a sütemény. Úgyhogy én szoktam bele tenni lisztet még kifejezetten szénhidrátszegény étrendben is.

A cukoralkoholok sokkal jobbak, mint a normál cukor, de ha már piskóta, én ilyen aggodalmaknál elmennék a gyümölcsös vonalra (lekvár édes gyümölcsből, minimális cukorral) és az édesítés nagy részét azzal oldanám meg.


Az édesítést legkevésbé sütijeim az édes kenyerek voltak (diós, tojásos, mazsolás fajta, alig kellett bele pár deka cukor), de azok masszív szénhidrátbombák.


Nálunk kedvelt a zabos máksüti is, ahol a liszt nagy része mák, kisebb része zab, viszonylag tojásos (persze a piskótához képest nem), mazsolás... A párom gyümölcsbefőttel eszi, egy hatalmas adagban van mostanáéban 5 gramm eritrit, de ez is kihagyható. De ez annyira nem ünnepies. Ami az, ahhoz tudok adni linket:


[link]


Ez nagyon jó, nagyon dekoratív és drága alapanyagokat sem használ nagy tömegben (az áfonyát mindig kihagyom, de valamit használok helyette, pl. nekem szedrem terem a kertben). A szénhidráttartalmát leginkább az alma adja és némi méz. A mézet nyilván lehet cukorra cserélni és nyilvánm rontani fogja picit (a méz aromái fantasztikusak, íz szempontjából a kedvenc édesítőm), de nekem eritrittel és xilittel is igen finom lett, szóval jó lesz az mindenképp.

2018. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a sütit a család csak egészséges süteménynek hívja.


Zabpelyhes süti


Hozzávalók: 4 adag


4 evőkanál olívaolaj

2 db érett banán

1 teáskanál fahéj

1 teáskanál vanília kivonat

50 gramm kesudió (vagy mogyoró, mandula, dió)

50 gramm zabpehely

50 gramm kókuszreszelék

1 db reszelt alma


A hozzávalókat a felsorolás sorrendjében kell turmixgépben összeturmixolni ( néhány másodpercig kell minden összetevő után turmixolni)


Egy 20x20 cm-es kiolajozott tepsibe simítani és 190fokos sütőben 25 percig sütni.


Kihűlés után szeletelhető.

2018. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as, 4-es: Nagyon jó 2 recept,ki fogom próbálni.Köszönöm!
2018. dec. 3. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!