Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mi a véleményetek a 160 g-os...

Mi a véleményetek a 160 g-os Ch diétáról?

Figyelt kérdés

Akik esetleg csinálják/ismerik a szabályait is, kérlek írjátok meg:

- mennyire nehéz rászokni?

- mik a "buktatói"?


Nincs diagnosztizált betegségem, de fogyni+jobban érezni szeretném magam.

Szerintetek mennyire jó ez a módszer rá?

Nem diétaként gondoltam, hanem életmódváltásként, így biztosítva a tartós eredményt.



#160gch
2023. jan. 8. 10:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Egy tudománytalan baromság, ami egyedül a magyarországi táplálkozási tanácsadók körében volt elterjedt. Külföldi szakirodalomban vagy metaanalízisben nyomát sem találod ennek a 160 grammos izének. Itthon anno elkezdte valamelyik sarlatán, aztán futótűzként terjedt, de maga a "diéta" egy minden szakmaiságot nélkülöző bullshit, ami ráadásul elképesztő kontraproduktív tud lenni. Ha életmódváltás a cél, akkor tanuld meg a kalóriaszámolás alapjait, illetve tanuld meg, hogy valójában mi is az élettani szerepük a különböző makrotápanyagoknak. Aztán persze jöhet a sport beiktatása, az alvásminőség rendbetétele, és a sok egyéb faktor, ami hozzátartozik az életmódváltáshoz.
2023. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Az a véleményem, hogy az egyéni testalkattól, aktivitástól függ, hogy mennyi szénhidrátra, zsírra, fehérjére van szükséged. Ha átlagos testméretű, átlagos aktivitású nő vagy, akkor jó lehet ez a diéta (feltéve, hogy a 160 g szénhidrát mellett megfelelő arányban fogyasztasz fehérjét és zsírt, és az a szénhidrát is inkább lassú felszívódású stb., tehát az IR diéta többi szabályát is betartod). De ha az átlagnál alacsonyabb vagy magasabb vagy, esetleg sokat mozogsz, akkor már nem feltétlen lesz célravezető, vagy egészségtelen koplalást fog jelenteni.
2023. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Terhesen gdm-esként erre voltam kényszerítve. Nem terhesen nem csinálnám. Nekem sok volt ennyi ch, mert egészséges lassú ch-ból, nulla hozzáadott cukorral nehezen tudtam ennyit bevinni.
2023. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1:

Rengeteg helyről láttam azt, hogy akinek diagnosztizált cukorbetegsége, PCOS-e, inzulinrezisztenciája volt, javított az értékein ez a 160 g-os diéta+ sokat fogytak is tőle, persze mozgással együtt.

Ezért gondoltam hogy alapvetően hasznos.

Szerinted akkor a javulás nem ennek volt köszönhető?

2023. jan. 8. 10:46
 5/23 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi a választ! :)
2023. jan. 8. 10:48
 6/23 anonim ***** válasza:
19%
Bocsánat, hogy belekérdezek, de nem sok az a 160 g egy fogyni akaró embernek?
2023. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
#6, az emberek többsége ennél jóval többet fogyaszt szénhidrátból, és már a 160 g-ot is erős megszorításnak éli meg. Ilyen szempontból nem sok. Az meg, hogy ki pontosan milyen étrenddel tud a legjobban fogyni, egyéni. Nem sikerült tudományosan bizonyítani, hogy azonos kalóriabevitel mellett a szénhidrát-zsír arány változtatása segítene.
2023. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
4. Nem az 1-es vagyok, de amit leírt, az így igaz - aki lepontozta, nyilván nincsen erről tudása vagy csak egyéni tapasztalata van, és valóban itt jön be, hogy nem ennek tudható be a javulás. A szénhidrát csökkentésével nagyon sok esetben automatikusan a kalóriabevitel is csökken az embereknél, ennek köszönhetően (amennyiben kalóriadeficitbe kerülnek) fogynak is, és a fogyás maga az, ami javít az állapotukon (PCOS és IR is). Ezt megfelelő tudás nélkül nagyon könnyű "benézni", és azt hiheted, hogy pusztán a szénhidrát csökkentése okozta a javulást, de ezt még nem bizonyították.
2023. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Az a probléma alapvető oka, hogy az európai (amerikai) fehér ember szereti degeszre tömni a hasát, mert amúgy bőséges az élelmiszer kínálat, főként gabonára alapozott, tehát szénhidrát tartalmú élelmiszerből. A természeti népeknél sokkal nehezebb az élelmiszerhez jutás, ami inkább állati eredetű (pl. tej és tejtermékek, ritkább esetben marhavér) és valamennyi növényi eredetű anyag, ami nem igazán bővelkedik szénhidrátban, viszont sok benne az emészthetetlen ballasztanyag, ami kitölti az emésztőrendszert.

A csökkent szénhidrát bevitel esetén a teljes étrendet át kell alakítani, ami azzal is jár, hogy az ember nehezen tudja biztosítani maga számára a korábbi komfortérzetet. Én a reggeli szénhidrát fogyasztás helyett áttértem a húskészítményre (főtt kolbászféle), egyéb étkezéseknél meg sült tök, főtt cékla, ami sok növényi rostot tartalmaz és kitölti az űrt. Fogytam is kb. 2 kg-ot fél év alatt. Sajnos sokszor éhséget érzek és ilyenkor kekszet eszem (bár nem helyes), mert az van kéznél .

2023. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%

Első nagyon tévedsz,szinte az összes tàplàlkozási tanácsadás Magyarországon az európai irányelveket követi,amelyeket többnyire a WHO dolgozott ki tudomànyos alapelvek alapjàn.Nagy eltèrések nincsenek az amerikai és az európai irányelvek között sem,csak az egyes javaslatok evidencia-szintjében.

Amennyiben egy rostokban gazdag,többnyire növènyi alapú,zsírszegèny étrendet követ valaki,nem tűnik olyan soknak.Nyilván,ha valaki 1 kg húst megeszik,annak sok lesz mellè 160g h CH.

Tehát működhet,de az ètrendet is össze kell hozzá állítani,nem elèg csak a szénhidràtot számolni.

2023. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!