Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi a jó arány a keto...

Mennyi a jó arány a keto diétában?

Figyelt kérdés

Ez az első napom hogy ketozok. Régen is voltak próbálkozások de akkor nem számoltam a makrókat. A mai:

Szénhidrát: 51g

Fehérje:137

Zsír: 70

Kalória: 1425


A napi menü egyébként:

45 gramm CH csökkentett kenyér, tojáskrém (vaj, 1 kanál majonéz, 2 tojás) 2db savanyú uborka


Ebéd: fél csirkemellet olívaolajon megpiritottam, utána 100 gramm gombát 200gramm jégcsapretekkel szinten megpiritottam. Ezekre tettem natúr joghurtot, krémfehér sajtot és egy tömlős sajtot. Az ebéd ugyanez csak kevesebb adag.


Ami szerintem hiba volt, a kávét 2,8% tejjel ittam, kb 300ml-t de ezt csak este realizáltam, holnap szerzek hozzá tejszínt.


Kell valamit változtatni rajta? Nem baj hogy a fehérje több a zsírnál? Azt furcsállom hogy a fehérje ilyen sok, kert csak tojást és 1 csirkemellet ettem.



2023. márc. 6. 22:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%

"Kell valamit változtatni rajta?"

Igen, fejezd be ezt az áltudományos baromságot.

2023. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem baromság. Anno csak ezzel tudtam fogyni.
2023. márc. 6. 23:06
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A makró-kalória nem stimmel, valamelyiket nem jól írtad (nem számít túlságosan a különbség, csak mondom, ha már leírtad).

51g szénhidrát az általában nem egy keto diéta, csak (nagyon) alacsony szénhidrát.

Ha utálod a szénhidráttartalmú ételeket, és szeretsz így étkezni, nyugodtan tedd egy darabig, de hosszú távon nem jó ilyen egyoldalú étkezés. Nem tudom mi a cél (feltételezem a fogyás), ha csak azért csinálod, mert azt gondolod ez a legjobb módszer a fogyásra, de különben nem csinálod szívesen, akkor inkább ne tedd, semmi különbség nincsen eredményesség szempontjából egyéb módszerekhez képest (amik mind a kalóriadeficitre építenek, mint a keto diéta is, amennyiben fogyás a cél).

2023. márc. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

"Anno csak ezzel tudtam fogyni"

Ha fogytál, akkor a kalóriadeficit által fogytál, nem az egészségtelen ketogén ökörség által.

2023. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem jön ki a matek és nem keto, ami kenyérrel kezdődik.
2023. márc. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

YAZIO val számoltam mindent, de átnézem majd. Sajnos 1-2 éve olyan gyógyszert szedek ami hatással van az anyagcserémre. Elég sokat híztam, 20-30 kilót, pontosan nem tudom, nem mértem magam.

Ezt a gyógyszert szednem kell, és az orvos ajánlotta ezt a diétát, akik hasonló cipőben jártak nekik ezzel sikerült fogyni. Dietetikushoz megyek majd, de az még odébb van, addig magamtól próbálkoznék.

2023. márc. 6. 23:45
 7/27 anonim ***** válasza:
69%

"1-2 éve olyan gyógyszert szedek ami hatással van az anyagcserémre"

A legextrémebb esetben is arról van szó, hogy 200-300 kalória különbséget mutat egy gyógyszeres kezelés alatt álló személy alapanyagcsere szintje egy egészséges egyén BMR-je. Ennek tudatában számold ki a kalóriakeretedet, és fogyni fogsz. A ketogén diétát pedig egészségügyi okokból engedd el.

2023. márc. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
De ha orvos ajánlotta akkor miért lenne egészségtelen?
2023. márc. 6. 23:56
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos az orvos, aki ajánlotta ezt a diétát, nem sokat ért a táplálkozástudományhoz, a (jó) dietetikus meglátogatását pedig ne halogasd, mert magadtól így nem fogsz messzire jutni.

Értem, hogy Yazio stb., azzal nincs gond, hanem a makrók ilyen mennyiségben nem ennyi kalóriát tesznek ki, ehhez nem kell újra Yazióval utánanézni, csak ennyi:

1g fehérje - 4 kcal

1g szénhidrát - 4 kcal

1g zsír - 9 kcal

Ha összeszorzod, nem jön ki, amit leírtál (3-as vagyok, de az 5-ös is írt).

De nem a matek a lényeg, hanem hogy nem valószínű, hogy hasznos lenne neked ez a diéta.

2023. márc. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

"De ha orvos ajánlotta akkor miért lenne egészségtelen?"


Mert nem feltétlenül ért a táplálkozástudományhoz (pl. háziorvos vagy egészen más a szakterülete), de mivel orvos, úgy gondolja, hogy adhat szakmai tanácsot ilyen téren akkor is, ha nem frissíti (vagy rosszabb esetben rendesen meg sem szerezte) az alapismereteit ebben a témában. Sajnos ez többször előfordul, és értem, hogy nem lehet megállapítani, hogy mikor mond jót egy orvos és mikor nem, ez a legrosszabb benne. De most nem jót mondott (azt is értem, hogy én meg egy anonim valaki vagyok az interneten, szóval a helyzet nem ideális). De tényleg menj el szakemberhez, illetve kérd ki legalább egy másik orvos véleményét.

2023. márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!