Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan tudnám csökkenteni a...

Hogyan tudnám csökkenteni a zsírbevitelt és növelni a fehérje mennyiségét?

Figyelt kérdés

Egyszerűen bárhogy figyelek a zsírt már ebédnél túllépem a fehérje meg még este sincs meg, szénhidrát keretbe bele szoktam férni.

Kalóriabázis szerint 42 gr zsírt,60 gr fehérjét és 150 gr ch kéne egyek egy nap, 1200 kcal mellett. 60 kg vagyok, 52-54 kgra szeretnék fogyni.



2023. jún. 8. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Sovány húsok, fehér halak, hüvelyesek, gabonák, álgabonák beiktatása az étrendbe, zsírosabb élelmiszerek kivezetése az étrendből.
2023. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit szoktál ebédelni? Írd le, hogy miket szoktál enni, és akkor látjuk, hogy mi a ludas. De amúgy fogyás szempontjából nem baj, ha túlléped a zsírt. A kalória számít a fogyás szempontjából, szóval hiába ajánlja úgy a kalóriabázis a makrókat, ha nem tartod be azokat, akkor is fogyni fogsz.
2023. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kalóriadeficit kulcsa, hogy előbb írni kell, aztán enni. És akkor tudod tartani a kereteket. De az 1200 kevés.
2023. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, előbb beírom,kimérem a kaját és utána eszek.

Ma amit sokat dobott a zsíron (23g), az ebéd. Paradicsomszósz húsgombóccal, de csak a hagyományos változat van benne, én zabpehellyel és zabpehelyliszttel csináltam, plussz zsiradékot nem adtam hozzá.

Napi 2szer iszok kávét, kb 2x50 ml 1,5 %os tejjel. Reggelire lidl szénhidrátcsökkentett kenyeret eszek, ma pl tojással(főtt,2db), uborkával, kevés avokádóval.És szerinte ezzel túl is léptem a napi 40 gr zsírt.

Vacsorára tonhalas salátát akarok enni(fodros sali,uborka,paradicsom,tonhalkonzerv,leöntve egy kis kefír/görögjoghurttal).

És gyümölcsöt még nem is ettem ma, mert akkor túllépné az 1200 kcal...pedig az valahogy hiányzik nekem a gyümölcs

2023. jún. 8. 17:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Alapjárat kcal égetésem napi 1628 kcal kalóriabázis szerint(160cm 62 kg vagyok, 53-54 kg szeretnék lenni).

Ha 1200 kcal eszek, akkor szeptember végére érem el szerinte a 54et, tudom,hogy ez feltételezés, nagyrészt ülő munkát végzek.

2023. jún. 8. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kcal kereten belül vagy, és a fehérjédet beviszed, akkor tulajdonképpen miért is baj, hogy a CH és a zsír kicsit máshogy oszlik meg?
2023. jún. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy máshogy oszlik, a ch nem szoktam túllépni. A fehérje általában mindig kevesebb, azt szeretném növelni.

Akkor nem baj,ha a zsír túllépi a napi keretet?

2023. jún. 9. 22:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, ha nincs egyéb tényező amit figyelembe kell venni, csak a fogyás, akkor ha kcal kereten belül vagy, mindegy hogy a zsírt túlléped-e vagy sem. A fehérjét próbáld meg bevinni, de a többinek az eloszlása nem számít.
2023. jún. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!