Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnám csökkenteni a...

Hogyan tudnám csökkenteni a napi zsírbevitelemet?

Figyelt kérdés
2000-2200kcalt eszekegy nap és heti 4x 1,5-2 órát edzek meg 2x 40 percet futok. Fehérjéből kb 100-120g-ot eszek CH-ból 150-170et zsírból pedig 90-100g-ot. A legtöbb kajából próbálok zsírszegény változatot venni(pl. túróból, sajtból, tejből) de mégis elég soknak tartom azt a 100g-ot. Valami ötlet hogy hogyan csökkentsem? 182 cm vagyok,80 kg és lány. A válaszokat előre is köszönöm :)

2018. aug. 27. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Miert akarod csokkenteni a zsirbevitelt?

Fogyni akarsz? Csak csokkenteni kell a kaloriat es kesz

2018. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A ch-t csökkentsd, a zsír maradhat.
2018. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hoppá. Én alapvetően zsírosan eszem, akár extrém zsírosan is, de azért a te kalóriabeviteledet kevesebb zsírral is össze tudom hozni néha, véletlenül, pedig akkor is eszem igen zsíros cuccokat is (zsírszegény verziót pedig soha, semmiből nem eszem, isten ments), csak éppen zsírszegény ételből sokat. Úgyhogy nekem ez fura. Miket eszel, ami ennyi zsírt hoz? Nyilván ki kell kutatni s csökkenteni a mennyiségét, amennyiben neked valamiért nem jó a sok zsír.
2018. aug. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

pedig ez a zsírbevitel kb jó.

a ch-t kellene 100g körülire vinned kezdésként,aztán ha már 50g körül van a ch és még mindig nincsen meg a súlyod,akkor jöhet a zsír.

2018. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi sport mellett teljesen jók ezek a CH adatok. Ha futsz is, akkor mindenképp kell a szénhidrát, mivel abból nyered az energiát, máskülönben az izmaidat kezdi el bontani a szervezet. Mondjuk én a testépítéshez nem értek, a futás kulcsszóra találtam meg a kérdést :)
2018. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csaj a kérdező utolsó.És ha ennyi edzés mellett 80 kiló ilyen magassággal,akkor sok neki ez a Ch.
2018. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok utolsó :) Egy személyes példát mondanék. Feleségem nagyon sokáig küzdött azzal, hogy keveset eszik, edz, mégsem tud fogyni. Alig vitt be szénhidrátot, napi szerintem olyan 1200 kalóriánál többet nem evett, mégsem tudott fogyni (ezért nem értem ezeket a "kalóriadeficit kell és ennyi az egész" kommenteket). Végül elment egy dietetikushoz aki megmondta neki, hogy túl keveset eszik! A napi szénhidrát bevitelt növelni kell, hogy 160 g legyen. Annyi a lényeg, hogy a CH legyen normális, nem cukor meg liszt meg ilyenek, hanem minél kevésbé feldolgozott ételek, teljes kiőrlésű termékek, zabpehely, stb. És ezzel a szépen beállított, szénhidrátgazdagabb táplálkozással elkezdett fogyni. Most -10 kilónál tart (70-ről 60-ra). Sokkal energikusabb, sokkal több kalóriát tud égetni a sporttal is a szénhidrátbevitel növelése miatt. De ez nem egyedi eset, ha rákeresel a "160 grammos szénhidrátdiéta" kifejezésre, sok találat van rá. Szakemberek nem javasolják, hogy a Schobert Norbiék által favorizált napi 60-70 g CH bevitelt bárki is tartósan alkalmazza.


Persze ez csak egy módszer a sok közül, de nálunk bevált. Ezért gondolom, hogy nincs gond a CH bevitellel, főleg ha ennyit sportol. Ha nem sportolna, tényleg sok lenne, de így nem. Lehet érdemes lenne a kérdezőnek is elmenni egy profi dietetikushoz aki testösszetétel elemzést is végez, mert egyénenként eltérő lehet a célok eléréséhez szükséges étrend. Nekem pl hosszútávfutóként nagyon kevés lenne ez a 170 g szénhidrát naponta.


A Kérdező esetében inkább a napi 2200 kalória tűnik kicsit soknak. Bár nem tudjuk a napi 1,5-2 óra edzés mennyire intenzív, mennyi kalóriát éget.

2018. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!