Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha megnövelem a zsírbevitelt,...

Ha megnövelem a zsírbevitelt, akkor a szénhidrátot visszább kell szorítani?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


nem tudom az egyik kérdésem rendesen megfogalmazni, ezért kiírtam egy máshogy is.



#CH #zsír fehérje
2013. febr. 26. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
más a zsír, és más a ch funkciója. A ch gyors energia forrás, az izmokban található cukorraktárakat építi. a zsírnak két fajtája van, az egyik jó, mert hozzájárul az egészséges ízületekhez, és még a zsíroxidációt is elősegíti (telítetlen) a telített viszont kerülendő, mert megdagadsz tőle.a zsírban 2x annyi kalória van mint a ch-ban, ezt jó ha tudod. És a szénhidrátnak is 2 fajtája van. amelyik gyorsan felszívódik, meg amelyik nem. reggel kell gyorsan felszívódó (zabpehely) este pedig nem kell semmilyen, gyúrás után gyorsan felszívódó (dextróz). Este azért nem kell semmilyen, (ha csak nem este edzel) mert ah lefekvés előtt eszel lassút, akkor mivel éjszaka nem mozdulsz, az a lassú is zsírrá alakul (ami nappal lassan töltené vissza a cukorraktárakat a napi mozgási energiáért, ezért van, hogy aki egész nap ül az könnyen meghízik)... rövid válasz: nem, nem kell visszább szorítani, a telítetlen zsírsavakat kerüld, és ha diétázol akkor szénhidrátból se zabáld tele magad.
2013. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel mind tisztában vagyok.

De ha mondjuk sokkal több tojássárgáját, zsíros húst, olajos cuccokat ennék, a szénhidrát nem zavarna be? nem kezdenék el jobban zsírosodni?

2013. febr. 26. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
ha sok telített zsírt eszel akkora ch-t is a zsírokba küldi, tehát óvatosan a telítettel.
2013. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szóval akkor (hogy a másik kérdésre is válasz kerüljön) tömegelésnél, ahol magas ch kell nem fér bele a félzsíros túró, a tojássárgája, az (növényi)olajos halkonzverv, és a sertés/marhahús?

akkor miből vigyem be a fehérjét, ha csóró vagyok?? :'(

2013. febr. 26. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!