Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen diétáról? Semmi kenyér, süti, péksüti, gabonafélék,rizs, krumpli, édességek, cukros ételek? Még barna és korpás péktermékek sem. Csak hús, zöldség, gyümölcs, magok, zsiradék, tejtermék?

Figyelt kérdés
Tartott már valaki hasonlót? Milyen eredménnyel? És lehet-e káros hatása, ha semmilyen gabonafélét nem fogyasztok?

#cukor és gabonamentes diéta?
2023. jún. 17. 09:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Lehet káros hatása, nem kellene kizárni semmilyen élelmiszert/makrót, ha az egészségügyileg nem indokolt. Egyébként tarthatod te ezt, ha mondjuk annyira eltolódik az etrended a zsírok irányába, hogy nem jön létre a deficit, akkor nem fogsz fogyni.
2023. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Minek zársz ki ennyi mindent? Ha orvosilag nem indokolt, akkor nem kell kizárnod semmit se. A rizs, a burgonya, gabonafélék nem az ördögtől valók, csak mert van bennük ch... Lehet enni őket nyugodtan, ami a kalóriakeretbe belefér.
2023. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
De miért kellenek mindig a szélsőségek? Miért nem lehet megtanulni csak simán mértéket tartani? Mi lenne ha nem kizárnád ezeket, hanem mondjuk kevesebbet ennél belőlük?
2023. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

Röviden: baromság.

Hosszabban meg már leírták fentebb.

2023. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
48%
Beteg vagy
2023. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ha ezelőtt ezeket rendszeresen etted, akkor kizárni őket hirtelen nem a legjobb ötlet. Minimalizálni lehet, de teljesen kizárni szerintem nem tanácsos, mert egy szép napon eleged lesz belőle és majd tartasz egy hatalmas szénhidrátos zabanapot. Meg aztán sok dologgal tényleg nincs baj. Mármint persze, a rengeteg cukros dolog nem jó, de pl. a gabonákkal nincs semmi baj, sőt, szerintem kell is az embernek. Szerinte a kiegyensúlyozott, egészséges étrendhez szükség van a gabonákra is a zöldség és a hús mellett.
2023. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%

szerintem alapjaban veve evvel nincs baj. csak ne igy zarj ki mindent.

az tok jo ha nem eszel bolti kenyeret (lidles zsemle, fornetti, pogacsa lipoti peksegbol..) ezek tele vannak adalekokkal.

heti 1x sussel magadnak egy kis kenyeret. nem kell mindennap enni de pl csak hetvegen akkor eszel kis kenyeret is.

kulonben teljesen ok igy. kerdes birod e :) en nem birnam

2023. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Kizárod a kenyeret és a péksütit, mert ezt olvastad a Femina.hu-n, meg mert a laikus tömegek körében évek óta ez a két élelmiszertípus van démonizálva. Rendben, a kenyér és a péksüti valóban ignorálható élelmiszer, még ha értelmetlen is ignorálásuk. De miért zárod ki a rizst, mint természetes növényi tápanyagforrást? Miért zárod ki a burgonyát, mint tápanyagban elképesztően gazdag természetes növényi élelem? Mit jelent az, hogy kizárod a cukros ételeket? A gyümölcsökben is van cukor, akkor azokat miért nem zárod ki? Miért nem vagy következetes? Vagy csak a hozzáadott cukrokat zárod ki? Szerined a szervezeted a bejuttatott szénhidrátokból tud különbséget tenni lebontott glükóz és glükóz kötött? Utóbbira válaszolok helyetted: nem!

Kizárod a rostban, C-vitaminban, káliumban gazdag burgonyát, de a koleszterinben, telített/transz zsírban, antibiotikum-származékban gazdag húsokat nem, ahogy a nulla mikrotápanyaggal rendelkező, egészségügyileg minimalizálásra intett zsiradékokat sem, vagy ahogy a hormonvegyületekkel, szteroidokkal, karcinogén anyagokkal szennyezett ipari tejtermékeket sem. Félre ne érts, nem állítom, hogy tilos húst, zsiradékot, tejterméket fogyasztani, hiszen egy dietetikához kicsit is értő személy nem tilt semmilyen élelmiszercsoportot, a te elgondolásod következetlen, nevetséges, szakmailag megalapozatlan, értelmetlen. Honnan tájékozódsz táplálkozás témakörben?

2023. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Eddig rossz hatást nem tapasztaltam. 3 hét alatt kb mínusz 2 kb. A refluxom elmúlt tőle, pedig nagyon erőteljes volt. A gyümölcsöket nem kilószámra eszem, csak ha nagyon kívánom az édességet. A hozzáadott cukrokat teljesen kizárom. Próbálok minél több zöldséget sütve, főzve és nyersen, kevés hússal. A tejet vízzel hígitom, mert túlságosan szeretem, azért hogy ne igyak túl sokat. Natúr tejtermékeket eszem zöldséggel. A sajtkészítményekben néha van rizskeményítő, de ebből csak egy kis mennyiséget eszem. És néha májkrémmel vagy húskrémmel is bűnözom, mert azok is tartalmaznak gabonafélét. Fizikailag jó erőben vagyok.
2023. jún. 17. 12:37
 10/27 A kérdező kommentje:
Hátránya,hogy sokat kell főzni, sütni, de próbálok több adagot egyszerre. Mogyorót, kesudiót, pisztáciát is naponta eszek.
2023. jún. 17. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!