Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan változtassak az étkezés...

Hogyan változtassak az étkezéseimben ha nem szeretem a tejtermékeket, így nem tudok elegendő fehérjét bevinni?

Figyelt kérdés

Szeretnék változtatni az étkezéseken, ami most főleg szénhidrátból áll.

Tejtermékeket nagyon ritkán viszek be, (heti egyszer), nem szeretem, és ha eszem pl. egy joghurtot marja a gyomrom.

Nehéz így nekiindulni,mert tanácstalan lettem.


2019. aug. 10. 07:30
 1/9 Bzs03 ***** válasza:
100%
Tej, es glutenerzekeny vagyok, szerintem most sokkal konnyebb bevinnem a napi feherjeadagot mint azelott. A tejtermekek inkabb zsirokat tartalmaznak. Csirkemell, comb, pulyka, halak,rizsfeherje-szelet, rizsfeherje-por, tojas....en ezekbol viszek be feherjet illetve feherjesebb zoldsegesek, mint a voroslencse.
2019. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszod, én is gyanakszom a tejérzékenységre.


És a glutént hogyan viszed be?

2019. aug. 10. 07:41
 3/9 Bzs03 ***** válasza:
100%

Glutent nem viszek be,cöliákiás vagyok,ez egy autoimmun vagyis a szervezetem rogton elkezdi szepen lassan kinyirni magat. Ez okozta a tejintoleranciat mert kinyorta az osszes tejemeszto enzimet a belemben. Ha arra gondolsz h mivel helyettesitem: köretnek:amaránt, köles, hajdina, quinoa,rizs

Zabpehelybol glutenmentes zabpehely

Pekarut otthon sutok lisztkeverekekbol:hajdinaliszt, barna rizsliszt, kölesliszt, lenmagliszt.....

Abonettekbol köleses, illetve kukoricás abonett

Tesztabol ilyen specko glutenmentes teszta, de az ritkan eszek

Illetve hat minden egyeb pl rántás a levesbe, panirozas vagy ilyenek ezekbol a lisztekbol csinalom vagy kulon zsemlemorzsa..

Maceranak hangzik de itthon eleg konnyu akkor nehez ha elmegyunk valahova mert ott kb csak a natur csirke rizs es az is akkor ha nem volt keresztszennyezve.

2019. aug. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bzs03 ***** válasza:
100%
Eloszor kulonben en is a tejtol lettem rosszul de nagyon durvan egy honapig fol se keltem a wcrol, puffadtam, nem menstrualtam szoval nagyon gaz volt aztan elhagytam a tejet, akkor a hasmenes megszunt valahogy ereztem h nem az igazi aztan a gasztoenterologus csinaltatott vervetelt ki is jott eleg magasan a cöliákia es azt mondta ha mar ugy egy fel-egy ev eltelt a dieta kezdete ota es lementek az ertekek megprobalhatok visszaallni a tejre aprankent. Nem biztos h sikerulni fog de vagy ra esely
2019. aug. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem lehet egyszerű, de biztosan már megszoktad.

Gondolom az átállás a nehezebb, változtatni én is szeretnék, de majd fokozatosan.

Össze kell állni a fejembe, hogy mik az egészségtelen ételek...

2019. aug. 10. 07:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Mióta van ez a betegséged?
2019. aug. 10. 07:53
 7/9 Bzs03 ***** válasza:
100%
Igazabol mindig is volt mert ez genetikai csak nem mindenkinel lep reakcioba. Van aki ugy el le ezzel 90evet h semmi baja, valaki meg emiatt 30evesen meghal beldaganatban. Nekem majdnem egy eve h kiderult halistennek, nem csinalt semmi olyat ami helyrehozhatatlan:)
2019. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelyesekben, zöldségekben, húsokban rengeteg fehérje van, be lehet vinni tejtermék nélkül is!

Nézz utána miben mennyi van.

2019. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
2019. aug. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!