Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy érdemes szénhidrátszegény...

Hogy érdemes szénhidrátszegény diétába fogni, ha eddig hozzá volt szokva az ember hogy töménytelen mennyiséget eszik?

Figyelt kérdés
A súlyomból adódóan, és az inzulinrezisztenciámból adódóan szeretnék egy életmódváltást megvalósítani, de akárhogy olvasgatok a dolgok után elég ködös az egész, hogy mit ehetnék konkrétan, mert imádom pl a tejtermékeket, és tudnám pótolni 1-2 szénhidrátot velük, de sajna megy a hasam tőlük vegy tejfehérje érzékenység/vagy laktóz intolerancia miatt. Hogy érdemes neki vágni, van itt olyan aki előtte szintén nagyon sokat vitt be kenyérből,tisztákból,krumplikból? 1-szer próbáltam 2-3 hétig anno igaz akkor közel 0-ra csökkentettem maximum egy maroknyi rizset ettem naponta megfőve, de borzalmasan letargikus, és életkedvtelen lettem, és abbahagytam emiatt ettől is félek kissé.

2023. máj. 18. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Az inzulinrezisztenciádat szakorvos állapította meg laboreredmények alapján?
2023. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Természetesen jelenleg kapok rá metmorfint is. Egyébként jó ideje fennáll és én is követem cukorméréssel. El kéne vele jutnom további kivizsgálásra is, de a háziorvos nem túl segitőkész.
2023. máj. 18. 18:13
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Akkor vagy a szakorvost, vagy a dietetikust kéne felkeresni gyakorlati táplálkozási kérdésekkel, nem végzettség nélküli kommentelőket, akik facebook posztok, női magazinok és félinformációk alapján hajlamosak itt hatalmas öntudattal ostoba tanácsokat adni.

Hány centi vagy egyébként, és hány kiló?

2023. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 Volt már rá példa régebben, és a táblázatot nagyon szép odanyújtották amit odaadnak egy 75 kg-os embernek is, meg egy 120 kg-os embernek is, szóval valahogy nem ezt érzem megoldásnak legalábbis SZTK-nál, bár lehet magánba találnék értelmeset, de mire eljutnánk odáig a gatyám rákölteném. Én leginkább tapasztalatokat várok itt, aki hasonló helyzetben van/volt mint én. Tudom persze sokan ezekből a magazinokból, meg egyéb hülyeségekből osztja itt a nagy igazságokat, de nyugi ezt már az írása alapján ki fogom tudni szűrni :D . Egyébként elég magas vagyok, és a súlyom is elég magas ha ezek érdekelnek írj kérlek egy privát üzentet, mert valahogy a kérdés alatt nem reklámoznám legyen elég hogy a BMi indexem 40 körül mozog. Szóval elég magas sajnos.
2023. máj. 18. 18:20
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
40-es BMI index? Jézus! Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Igen elég magas valamennyire kalóriadeficitbe vagyok ígyis, mert fogyok, de fogalmam sincs mennyi kalóriát viszek be naponta pontosan.
2023. máj. 18. 18:35
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Az Sztk-s dietetikus nálunk is egy idióta, de magánban találni jót. Kérj ajánlást ismerősöktől (ha budapesti vagy, akkor én is tudom ajánlani, akihez én mentem).
2023. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes belevágni, nekem nagyon bejött. Nyilván ezzel kevesebb kalóriát is vittem be, és így évek alatt (3+) le is fogytam elég sokat, 170kg-ról 65re. Szintén inzulinrezisztencia, + pcos, és pajzsmirigy alulműködés volt.

Mára minden értékem rendben van, a petefészek cisztáim is felszívódtak. Továbbra is nagyon figyelek az étrendemre, szénhidrát, kcal, és persze sportolok is, szóval életmódváltás kell egyértelműen, ha tartós eredményt és egészségjavulást akarsz elérni.😊 Sok erőt, türelmet, kitartást. Nagyon nehéz, de abszolut megéri😊

2023. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

8* Azt még hozzatenném, hogy eleinte igen, a szénhidrátok csökkentése okozhat elvonási tüneteket, főleg ami a tésztákat, pékárukat, krumplit, rizst, cukros dolgokat illeti. Nekem is volt, de ez pár hét alatt elmúlik. Én amúgy jobban éreztem magam utána, nem vagyok olyan éhes, arányaiban kevesebb szénhidrát mellett. Nem kell túl drasztikusra venni a figurát, ha eddig mondjuk 200+ volt, vedd leljebb 50-100grammal, vagy ahogy neked jó.

Én sokáig 100g alatt ettem, jó volt az is, de azóta már picit többre van igényem, a keret szélesedett 80-130 g közé és így is jól érzem magam.

Ezeket a dolgokat mindig egyénre kell szabni. Az a legjobb út!

2023. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Fb inzulinrezisztencia csoport: rengeteg recept, ajánlott élelmiszerek.

Vagy a terhességi cukorbetegség csoport még jobb. Nem érdekes, hogy nem vagy terhes, ugyanolyan étrendet kell követniük, mint egy IR-esnek, csak még szigorúbban.

2023. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!