Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ilyen létezik, hogy valaki...

Ilyen létezik, hogy valaki csak a ketogén diétával tud fogyni?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok, felszedtem 10 kg-ot, elhagytam a cukrot, lisztet, üdítőitalokat, és másfél hónap alatt nem fogytam egy dekát sem. Viszont mióta ketogén diétát csinálok, illetve időszakos böjtöt, azóta olvadnak rólam a kilók.

2023. jún. 27. 10:06
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
87%

Azon kívül hogy elhagytad a fentieket, számoltad, hogy mennyi kalóriát viszel be?


Illetve azt tudod, hogy most mennyi a napi kcal bevitel?

2023. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
55%
Senki nem a cukor, a liszt, az üdítőital elhagyásától, vagy a ketogén diétától, vagy az időszakos böjttől fogy, hanem attól, ha ezek által kalóriadeficitbe kerül. Kalóriaszámolás nélkül is kerülhetsz kalóriadeficitbe, ha szerencséd van. Esetedben is arról van szó, hogy a sok Femina.hu-s baromságnak hála kalóriadeficitbe kerültél. Addig fognak olvadni a kilók, amíg a szerencséd tart, utána a kalóriák számolása nélkül a deficit megtartása a véletelen műve lesz. Arról nem is beszélve, hogy a ketogén diétának (és egyelőre sajnos az időszakos böjtnek) is csak egészségügyi hátrányai vannak mérések által bizonyítva, előnyei nem.
2023. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:
Kalóriadeficitben voltam, sőt még írtam is mindennap, hogy mit eszek, és nem fogytam egy dekát sem, folyamatosan olvasgattam az étkezési naplómat, teljesen ki volt az idegrendszerem, állandóan azon agyaltam, hogy hogyan csökkentsem a kalóriákat, mert úgy voltam vele, hogy valamit tuti rosszul csinálok, ha ennyi idő után sem indul be a fogyás. És végső elkeseredésemben döntöttem a ketogén diéta mellett.
2023. jún. 27. 10:59
 4/56 anonim válasza:
71%
Nem. A fogyashoz alapvetően 2 dolog kell. Kalóriadeficit és testmozgás. Amennyiben ebből csam az egyiket akarod, akkor azt durvábban kell hogy elérs a célod mondok egy példát. Kalóriaigényed 1500 naponta. 1200at eszel de nem mozogsz akkor nem fogsz gyorsan fogyni ellenben ha ugyan ezek az aranyok mellett tobbet mozogsz, tobbet is fogysz. Nem az a lényeg hogy mit eszel hanem hogy mennyit, fogyozáskor is kehet csokit sütit enni, ha ezzel ugyanugy megmarad a kaloriadeficit.
2023. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
84%

"Kalóriadeficitben voltam, sőt még írtam is mindennap, hogy mit eszek, és nem fogytam"

Itt gyakorikerdesek.hu-n mindig előkerülnek ilyen csodalények, akikre az alapvető dietetikai szaktudomány alapvetései, meg úgy amúgy a biofizika törvényei nem érvényesek. Résztvennél egy laborkísérletben, ahol 3 hónapon keresztül monitorozzuk a napi kalóriabeviteledet, és te mégsem fogysz egy dekát sem, aztán kontrollvizsgálatként 3 hónapig ketogén diétára állítunk, és leolvasztja rólad a kilókat? Izgalmas és világhírnévre szóló tanulmány készülhetne így, ami megdöntené a fizika és a kémia számos törvényét.

2023. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2023. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
3%

Bár nálam csak gyerekkori betiltott gyógyszerből adódó méreganyag-lerakódás volt, de több főzelékkel és rozskenyérrel a rostszint megugrása ledobta rólam a maradék lerakódást. Tinikoromban 96 kilóról leugrottam 76-78 közé, de maradt a méreganyag és ott megállt a történet. Ez kis sörhasban nyilvánult meg, amire nem kaptam megoldást. Vagyis bélpuffadás. Az elmúlt 2 évben változtatás miatt leugrottam 70-74 közé és mintha látványosan fogytam volna. Ez pedig már vonzotta magával azt, hogy könnyebbnek érezve magamat túrák alatt jobban ugrálok sziklákon és mégis kevesebbet eszek. Így még dobtam le belőle. Kicsit jojózni kezdtem, most éppen 72 vagyok. Igazság szerint izmosodnom kéne, de az más miatt nem működik. A cukorfogyasztásomon nem változtattam és cukor-zabáló immunbetegségem van, úgyhogy azt ne is vegyük ide.

Nálam ez nem klasszikus eset, de a rost segített.


34/F

2023. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
0%
Mármint több főzelék és rozskenyér mellett leapadt a hasam és alapvetően vékonyabb lettem.
2023. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
74%

Egyetlen módja van a fogyásnak, tartósan (hónapokig) kevesebb enegriát kell bevinni, mint amennyit elhasználsz. Ennyi a hatalmas trükk. Ilyen-olyen divatos diétákat, amiket a Nők Lapjában lehet olvasni, el kell felejteni!

Anyám regenor diétázott, ott a kaják kb. 40-50%-a ki van lőve. Le is fogyott tőle 3 hónap alatt 10 kilót, utána azt mesélte mindenkinek, milyen jó a regenor diéta. Aztán a vége fele kérdeztem tőle, miket eszik és legfőképp mennyit? Kiderült, hogy szép kis kalóriadeficitben volt 3 hónapig, ez okozta a fogyását, nem maga a regenor, persze ezt nem lehetett megértetni vele. Na a ketogénnel ugyan ez a helyzet, ez mind csak átverés laikus emberek számára.

2023. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
75%

"gyerekkori betiltott gyógyszerből adódó méreganyag-lerakódás volt"

Milyen szerencse, hogy többek között van májad meg veséd, amik segítettek ezeknek az eltávolításában, tehát nem rakódott le (kivéve, ha meghaltál, és úgy írsz)

2023. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!