Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen boltban vásárolható...

Hosszúhajú kérdése:

Milyen boltban vásárolható kész édességet esznek a ketogén diétások?

Figyelt kérdés
tudom étcsoki meg protein. étcsokit nem nagyon szeretem, protein szelet drága. ezen kívül? de olyan, amit meg is lehet fizetni, úgy értem mintha sima csokit vagy péksütit vennék árban, tehát ne 5-ször annyiba kerüljön. vagy ez elkerülhetetlen, csak drágább édességeket lehet? nem receptekre gondolok, ( főzök elég sós dolgot, nem akarok még édeset is ) sütiféle, csokiscuccok?

#édesség #ketogén #ketogén diéta #ketogén édesség #ketogén desszert
dec. 31. 01:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyen divatcuccot, aminek a csomagolásán megtalálható, hogy keto..xyz, de szerintem már kissé kikoptak a boltokból, talán már nem veszik az emberek, mert már nem olyan trendi ez, és egyre többen kezdenek rájönni, hogy hosszú távon egészségtelen, ráadásul semmi értelme. Te miért csinálod?
dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Holnap már 2024, és még mindig ott tart valaki, hogy ketogén diéta?
dec. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ezért csinálom: ( még nem csinálom ):

https://www.youtube.com/watch?v=Tgy15h6VjhY

dec. 31. 02:05
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Ajjaj, akkor el se kezdd.

Ez a nő mond pár jó dolgot a fogyással kapcsolatban, de egy megszállott ketómániás, és az igazságok közé féligazságokat és abszolút hazugságokat kever, félrevezeti az embereket, tulajdonképpen egy sarlatán. Kérlek messze kerüld el, ha jót akarsz magadnak, ezt szakmabeliként mondom.


Minden diéta - így a ketó diéta célja is -, hogy kalóriadeficitet érjen el, még ha nem is mondják ezt ki. Ez a fogyás alapja, és nincsen olyan diéta, amelyik jobb lenne ilyen szempontból a másiknál, csak abban lehet az egyik előnyösebb, hogy neked melyik tetszik. De pont a ketó olyan, hogy ne a tetszésre alapozd, mert egészségtelen is.


Tudom, hogy nehéz kiszűrni a hiteles információkat, és sok ember meggyőzően tudja előadni az abszolút marhaságot.

De van pár jó videó a fogyásról, nézd meg inkább ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=pXQkTw5l0kw

dec. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem értek hozzá, az keltette fel az érdeklődésem hogy hormonális. és nálam valóban ez volt, pszichés gyógyszerektől modell alkatról 35 kilót híztam. aztán még a gyógyszerszedés alatt 22 napig nem ettem csak napi 1 liter tejet és vizet ittam - 1 kiló ment le. tehát nem működött a kalória deficites sztori. azon kívül előtte modell alkattal konyhamalac voltam, mindenki után én ettem a maradékot. a hormonokat szabályozó gyógyszereket 30 éve szedem és csak azóta vannak gondjaim. aztán néztem sok műsort dr varga gábor hatóanyag-kutatóval aki az inzulinszint szerepéről rengeteget beszélt. olvastam pajzsmirigy alulműködésről, és ott sem stimmel. megnéztem a videót. nekem nagyon lesarkítottnak tűnik, nem ad választ arra kérdésemre miért 1 kilót fogytam napi 550 kalóriával 22 nap alatt. és nem ad választ arra miért van az hogy amikor abbahagytam azt a gyógyszert, fél alatt lement rólam 30 kiló, úgy hogy semmire sem ügyeltem? biztos hogy a hormonoknak szerepe van. plusz amióta változó korú vagyok, bár ugyanannyit eszem, több kiló vagyok.
dec. 31. 02:45
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

22 napig nem ettél és még köztünk vagy?

Szerintem ne ilyen videókból meg internetről próbálj a testeddel kapcsolatban döntéseket hozni, főként ha már ennyi problémád volt. Fogd szépen a leleteidet és menj el egy dietetikushoz. Össze fog állítani neked egy speciális diétát, amit ha tartasz, egészségesen fogyni fogsz. És lesz benne szénhidrát, szénhidrátra szükség van. Nem lehet egyszerűen csak úgy kipöckölni egy fontos tápanyagot az életünkből....

dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A ketogén az egy rendkívül káros szr, de legalább semmi értelme.
dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6. jézus 40 napig bírta, nekem ennyi ment, és még tejet is ittam. :) vérvételen voltam januárba van időpontom diabetológiára, csak addig is gondolatm csinálnék valamit.

7. olyan nehéz eligazodni, annnnnnnyi mindent mondanak, mindehol mást... csak gondoltam addig is csinálni akarok valamit.

dec. 31. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne csinálj ketot! Egyszer egy dietetikusnak felvetettem hogy kiprobalnam (akkor mar sikeresen fogytam 28 kilot es kb 7 volt hatra). Azt mondta hogy rovid idore se probaljam meg. Raadasul pont hogy a sok zsir osszezavarja a homronrendszert.


fogyás elmélete, hogy kevesebb energiát kell bevinni, mint amit az ember elhasznál egy nap alatt. Ha annál kevesebbet viszünk be, mint amire szüjségünk van egy nap, akkor fogyunk, ha ugyanannyit, akkor megtartjuk a súlyt, ha pedig többet, akkor hízunk. Ha kevesebbet viszünk be mint elhasználunk, az azt jelenti, hogy kalóriadeficitben vagyunk. Ez biológia, mindenkinek így működik. Igen, neked is.

Minden más, divatdiéta vagy ősi módszer erre épül. Például ott van az, hogy valaki nem eszik curot, fehér lisztet, tésztát, krumplit. A másik példa a turbódiéta, ahol 100 kalóriás lötyivel helyettesítesz egy amúgy 400-600 kalóriás étkezést. Így összesen nyilván kevesebb kalóriát visz be az ember és fogy. Viszont itt jön az a kérdés, hogy jójó fogyunk, de hogy fogyjunk egészségesen. Mert ez nem az.

És hogy miért ne fogyjunk egészségtelenül: vérnyomásproblémák, menstruációs zavar, hormonzavar, szédülés, fáradékonyság, evés- és testképzavar kialakulása, hajhullás, körmök töredezése, száraz bőr, száraz haj. Hiszen az egészséges étkezésben megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat fogyasztunk, amik a fentiekhez mind szükségesek. Itt jön megint a turbódiéta példa, ahol teljes értékű étkezéseket lötyivel helyettesítenek, amikben ezek közül lényegében semmi sincs, tehát még kevesebb esély arra, hogy az a fogyás egészséges-e. Ha valaki ételeket iktat ki, az nem feltétlenül baj, mert sokaknak úgy könnyebb. Viszont a cukor, liszt stb elhagyása mellett nyilván több zöldséget eszünk, tehát kevesebb kalóriát, és így tartjuk a deficitet. Tehát ez is azon alapul. Viszont, emellett is lehet hízni, ha valaki megeszik egy étkezésre egy bögre rizst és 6 szelet húst, miközben a szükséglete harmadennyi lenne. Tehát elhiszem, hogy valakinek bevált, de az sok más tényező együttállása miatt vált be. A krumpli kiiktatása például nem is feltétlen egészséges, hiszen komplex, lassan felszívódó szénhidrát, rengeteg vitaminnal és ásványi anyaggal. Az egészséges életmódba beilleszthető. Ugyanez a tésztákkal. A fehér lisztes tészták sem ördögtől valók, viszont a durum vagy teljes kiőrlésűben több a vitamin és a rost. A magyarok eleve átlagban feleannyi rostot fogyasztanak, mint kellene. Tehát egészséges életmódban is lehet mrétékkel fehér tésztát enni, teljes kiőrlésűt meg durumot pedig egyenesen ajánlott. Ezért akár veszélyes is lehet minden tészta kiiktatása, mert beragadhatunk egy nem túl változatos zöldség + hús körforgásba.

Az egészséges fogyás pontosan olyan, mint az egészséges étkezés, csak a korábban említett kalóriadeficittel kiegészítve. Tehát eddig leírtam miket ne csináljunk, most jön amiket csináljunk, ha egészségesen szeretnénk étkezni és/vagy fogyni.

Ha nagyon nem szeretnénk kalóriát számolni, akkor csak 4-5 napig vegyünk elő egy füzetet és írjunk fel minden egyes falatot és nem víz folyadékot, amiket beviszünk. Visszaolvasva nagyon tanulságos lehet, rájöhetünk például, hogy mennyit nassolunk úgy, hogy észre sem vesszük. Vagy rájöhetünk, hogy mennyire rendszertelenül eszünk. Például ha valaki kihagyja a reggelit vagy az ebédet és nincs a szervezete folyamatosan ellátva tápanyaggal, annak nagyobb eséllyel lesz este falási rohama, akkor a szükséges kalória többszörösét viszi be. Ha meglátjuk a mintákat, amik szerintünk a hízáshoz vezethetnek, azokon próbáljunk változtatni.

Ha valaki elszánt és készen áll a kalóriákkal való megismerkedésre, akkor elsőként számolja ki a BMR-ját. Ez a basal metabolic rate vagy alap alapanyagcsere. Ehhez itt talál segítséget: [link]

A BMR az az energiamennyiség, amire a testünknek egy nap minimum szüksége van. Akkor is, ha mind a 24 órát végigalusszuk. Tehát ez az energia működteti a szívet, a légzést és minden más funkciót a testünkön. Ennél kevesebbet sosem, még diéta alatt sem szabad enni

Az az energiamennyiség, amin súlyt tartunk, ebből számolható ki. A fenti linken látszik, hogy alacsony fizikai aktivitás esetén ezt 1,4-del kell megszorozni. ez heti 2 db, egy órás edzésnek felel meg. ülő életmód esetén ez 1,2. Az így kapott érték az az energiamennyiség, amennyivel nem változik a testtömegünk. Tehát ha ennél kevesebbet viszünk be, akkor fogunk fogyni. Így az egészséges fogyáshoz a BMr és az előbbi napi szükséglet közötti számot vigyünk be.


Ha növelni akarjuk a keretünket, azt sporttal tudjuk (fontos, hogy a kalkulátorok és okosórák 10-15 százalékkal mindig felülbecsülik az elégetett kalóriát). Kb. akkor adunk le egy kiló zsírt, ha összejön a 7000 kalória deficit (de ez függ pl hormonoktól, egyéb betegségektől is). Akin 30-40 kg többlet is van, annak ezeket a számolásokat érdemes úgy végeznie, mintha 20 kilóval kevesebb lenne, ugyanis a kalkulátorok csupa izom emberekre vannak beállítva és amíg az izom fenntartásához rengeteg energia kell, a zsíréhoz alig.


Tehát tudjuk hogy mennyit együnk, de hogy hogyan: először is igyunk megfelelő mennyiségű folyadékot, elsősorban vizet. A víz kalóriamentes, tehát bármennyit lehet, minimum 2 liter az ajánlott. Aki fogyni akar, annak nem ajánlok semmiféle gyümölcslevet vagy cukortartalmú üdítőket mert egy pohárban 100 kalória is van, tehát 3 pohár már majdnem kitesz egy kisétkezést.


Az étkezéseinket próbáljuk meg ez alapján összeállítani: [link]


Minden étkezéshez együnk egy marék zöldséget vagy gyümölcsöt (rost, vitamin stb), jobban el is telít és kevésbé leszünk éhesek. Mindig legyen valamilyen sovány fehérje (pl. túró, szárnyasok, karaj) és komplex szénhidrát (pl. bulgur, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér). Szintén legyen egészséges zsiradék (pl. az olivaolaj amin kisütjük a húst, vagy ami a túróban van, esetleg egy negyed avokádó). Ez azért jó, mert ha mind a három tápanyag van az étkezésben, lassabban szívódik fel, tehát tovább tart a telítettségérzet és kevésbé leszünk éhesek. A cukrot azért érdemes kerülni, mert az ezeknek pont az ellenkezőjét csinálja, tehát hirtelen jóllakunk, majd hirtelen esik le az energiaszintünk és még éhesebbek leszünk. Ráadásul semmilyen értékes tápanyagot nem ad.


Általában az összkalóriát érdemes úgy felosztani, hogy fele szénhidrát, a maradék felesben zsír és fehérje, de ez mindenki más, mások vagyunk, más esik jól, más életvitelt tudunk tartani.


És aki még a kifogásokat keresi és azt mondja, hogy nincs diétázni, az hazudik. Mindenkinek arra van ideje, amire szeretné. Egy heti étkezést vasárnap 3-4 óra alatt elő lehet készíteni. Ennyit mindenkinek kéne érjen az egészsége. A legjobb, ha magunknak főzünk, de ha nincs idő, akár rendelhetünk is olyan helyekről, ahol kiírják a kalóriatartalmat (teletál, citifood, vitalkonyha, frissbox, béres alexandra, norbi update, gastroyal stb).


Ötletek étkezésekre: [link]


És ami a legfontosabb: amíg csak kérdéseket írogatunk ki és sajnáltatjuk magunkat, hogy nem tudunk lefogyni, addig nem kezdődik el a változás. Ebbe a hibába én is beestem, több mint 4 évig ebben a stádiumban voltam, miközben folyamatosan híztam. 153 centihez 94 kiló voltam. Ma már 66 vagyok és még megyek tovább. De nekem sem volt semmi változás, amíg nem tettem érte. Senkinek nincs. Ha a fogyás könnyű lenne, nem lenne annyi elhízott a világban és itthon különösen.


Ha pedig lefogyunk és elérjük a kívánt testet, újra kell számolni a szükségletet. Ha annál ismét többet eszünk, akkor ugyanúgy vissza fogunk hízni. Azért is segít az életmód és a szokások megváltozása, mert ezt hosszútávon lehet tartani.

dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A ketogen dieta borzaszto marhasag es iszonyu veszelyes. Raadasul nagy reszben magas koleszterinszintet okoz es a tul keves rost miatt emesztesi gondokat. Raadasul eleg durvan kell melle a vitaminpotlas is.

De a kerdesedre valaszolva az olajos magok ilyen snackek. Lehet hogy 600 ft egy tiz dekas mandula de az eleg 4-5 alkalomra mert ugye az ilyenekbol nem eszik sokar az ember mert iszonyat kaloriadus.


Ha meg folyton evo, snackelo tipus vagy akkor a ketogen nem fog bevalni. Ott az az alap hogy majd a zsir jollakat de a zsiros etelek a legkaloriadusabbak. Es ha erzelmi evo meg csipegeto vagy akkor iszonyu konnyu tulenni magad es akae hizhatsz is

dec. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!