Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A carnivore / húsevő / ragadoz...

A carnivore / húsevő / ragadozó diéta miért működik? Ez egy sokkal durvább ketogén jellegű diéta.

Figyelt kérdés

Ez a ketogénnek egy sokkal durvább formája, lényegében a vegán ellentéte, ahol csak állati eredetű termékeket ehetsz. Magyarul sajnos nincs túl sok infó róla, én is angol fórumokon találtam rá a létezésére. Az utóbbi 3 hónapban nem eszek mást, csak 20%-os zsírtartalmú darált marhahúst, tojást, illetve némi sajtot, sajtkrémet, vajat és baconszalonnát. Ezen kívül iszok vizet, kávét feketén, zöld teát és kizárólag feketeborssal ízesítem az ételeimet, sót sem teszek bele. Ezzel eddig 13 kilót fogytam, miközben nagyjából 2500 kalóriát fogyasztok 1 nap. (500 g darált marhahús, 6-8 tojás, 10 deka kemény sajt, 50-100 g sajtkrém, 10 deka bacon, 20-30 g vaj.) Nem érzem azt, hogy zabálnék állandóan, mert a zsíros ételektől napi háromszori étkezés mellett végre kellemesen jól lakom és nem akarok nassolni. Megszűntek teljesen a felnőttkori pattanásaim, illetve sokkal tisztább lett a gondolkodásom (megszűnt a brainfog/agyköd) és az energiaszintem egész nap stabil, nincsen pl. délutáni beálmosodás, napi 3 helyett már csak 1 kávét iszom reggel megszokásból. Szóval iszonyatosan sokat javult az életminőségem sok mindenben. Előtte sem ettem egyébként kiugróan rosszul (azt hittem), mert alapvetően sovány húsokat ettem komplex szénhidrátokkal (rizs, kenyér, tészta, krumpli) és zöldségekkel, alacsony zsírbevitel mellett.

Tervezek átállni ebből a mostaniból ketóra, az lényegében annyiban különbözik, hogy lehet már enni zöldségeket, magvakat, növényi olajokat, de az állatiak igazából annyira beválnak, hogy max. csak a zöldségeket hozom majd vissza a valóságban.


A full ostobenkó válaszokat, egyszavas, egymondatos benyögéseket hanyagoljuk kérem. Nincs és nem lesz skorbutom, mert eszek C-vitamint. Nincs szorulásom, rendesen napi 1x járok wc-re reggelente, ahogy előtte is. Az első másfél napon volt fosás, de azóta rendben vagyok. A kérdésem, hogy miért működik ez a diéta? Itt főleg azt láttam, hogy gyűlölködnek még a ketó ellen is és butaságokat írnak róla. De közben pedig magamon azt látom, hogy működik. (Az én testem is ketózisban van, zsíron működik, attól hogy nem ez a neve.) És nem is csak fogyásra, hanem mondom olyan dolgokban is jól vagyok, amikben nem is gondoltam volna. Voltam vérlaboron mielőtt elkezdtem és normálisak voltak az értékeim, szeretnék majd megint elmenni egyre egy-két hónap múlva és összehasonlítani az új értékeket a korábbiakkal.



2023. szept. 8. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Ohh hát azt nem tudom, mennyire egészséges, gondolom annyira nem, de látod, hogy hatásos. Én mondjuk vegaként nem bírnám egy napig se :D A teljes ellentétét, a vegánságot próbáltam, én attól nem fogytam, mert rohadt éhes voltam, ha jól akartam lakni, csak a vegan junk food laktatott. De azóta megtaláltam a megfelelő étkezési módot.


Lehet lassan azért zöldséget is ehetnél, az nem árt. Amúgy a kcal deficit miatt fogysz. Mondjuk nem tudom, 2500zal hány kg és hány cm vagy, gondolom magas és férfi vagy :D

2023. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Az egyoldalú táplálkozás negatív hatásai nem mutatkoznak meg egyből, idő kell hozzá. Ketogén étkezésről most kezdenek hosszútávú adatok érkezni, eddig a statisztikák szerint növeli a bélrák- és a szívbetegségek előfordulását. Pontosabb képet csak azután lehet kapni, ha sokan követik évtizedekig, és az ő eü. adataikat hasonlítják össze egy kontrollcsoportéval.
2023. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg pár év múlva a triglicerid szintedet.
2023. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
3. Nekem az nulla hússal is magas
2023. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem mukodik. Egeszsegtelen.

Amugy meg husbol egyszeruen nem tudsz annyit megenni h hizz

2023. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Káposztaleves diéta, ketogén, low carb, high carb, fehérjedús, csirke rizs brokkoli, atkins, ketogén, paleo, harcosok éttendje, időszakos böjt, csak ezt vagy csak azt evős idióta diéta…

Mind pontosan ugyan azért működik, ha működik, mert kevesebb kcal-t viszel be, mint amit felhasználsz… ilyen rohadt egyszerű, nincs semmi varázslat benne…

Aztán az már más kérdés mi lesz a beleiddel meg az egészségeddel ha hosszútávon ilyen idióta eszetlen baromságokkal terheled.

2023. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel folyamatosan zsíros kaját eszel, a májad ami csak akkor üríti magából a szarságokat, ha a receptorai érzékelik, hogy zsír van a beledben… így aztán a májad most relatíve csúcsra van járatva, szépen ki van pucolva emiatt szűri szépen a méreganyagokat, eltűntek a pattanásaid hurrá…

Aztán, hogy közben szenvednek a beleid a rosthiánytól, hogy milyen lerakódások keletkeznek a szív koszorúeredben, azok meg majd csak évek múlva derülnek ki.

2023. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
egy húgysavat nézetnék azért. Amúgy az a cél hogy minél hamarabb érelmeszesedést érj el? Ha ezeket kéne enni én is inkább lefogynék
2023. szept. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyit mozogsz, a 2500 kcal/nap bevitel melletti fogyás egy átlagos férfi esetén, aki mozog valamennyit, szerintem nem extrém. Szénhidrátos dolgokból rengeteg kalóriát össze lehet csipegetni, a rizs, kenyér, tészta, krumpli simán csinálhat vércukoringadozást, pláne alacsony zsírbevitel mellett.


De ha korábban is rendesen számoltad, és most is rendesen számolod, és nincs érdemi eltérés a kalóriabevitelben, mégis lényegesen jobban fogysz, akkor passz. Akkor ellentmondasz a kutatási eredményeknek, vizsgáltasd ki magad :-) A keton ürítés a vizelettel kalóriában nem sok.


Ami a konstans energiaszintet illeti, ez is valószínűsíti, hogy eddig ingadozott a vércukorszinted. Nem voltak olyan jók azok a szénhidrátok. Plusz a zsír lassítja a felszívódásukat, csökkenti az ingadozást, te pedig keveset ettél belőle.


Ami az egészségi hatásokat illeti, a fogyásé pozitív, a vércukor stabilitásáé pozitív, a gyors szénhidrátok eliminálásáé pozitív. Tényleg nézesd meg a triglicerid szintedet, de ha mozogsz is, akkor nagyon nem kell aggódnod. Amúgy a fogyás is csökkenti.


Ha neked ez szempont, fontold meg, hogy a jelen diétád nagyon környezetterhelő. Hatalmas a széndioxid-lábnyomod. A csirke- és disznóhúsé, tojásé kisebb, mint a marhahúsé. Megpróbálhatsz továbbá hüvelyeseket iktatni az étrededbe (de csak apránként növelve), ezekben sok a rost, jó minőségű a szénhidrát, és nagyon alacsony a környezetterhelésük a húshoz képest.

2023. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én kipróbálnám 4 kilótol kellene megszabadulnom. Kaloriadeficitben vagyok napi 1200-1300 kalóriát fogyasztok de sajnos szeretem a csokit és az edességeket ( igen a Kaloriadeficitbe bele szoktam őket is kalkulálni) szerintem a 4 kg. Két kiló víz. Ezért bízok abban ha a szénhidrátot lecsökkentem 0 gyors eredmények lesznek.
márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!