Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mivel helyettesíthető a kenyér?

Mivel helyettesíthető a kenyér?

Figyelt kérdés
Fogyókúra alatt sajnos el kell a kenyeret hagynom. Mivel tudnám ezt egészségesebb formában helyettesíteni?

febr. 1. 08:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%

Én eszek kenyeret de fogyok is. Mert a kalóriakeretem megengedi. Persze nem annyit eszek, mint előtte (régebben 3 szelet simán lement).

Felváltottam teljes kiőrlésű és rozskenyérre, abból is egy szeletet eszem. Nem ezen múlik, hogy elhagyod-e a kenyeret.

Muszáj komproslmisszumot kötnöd a szervezeteddel, mert ha mindent megvonsz, az falásrohamhoz vezet egy idő után.

Nekem az abonett meg rizsszeletek csak nagyobb étvágyat csináltak, ráadásul úgy megakasztották az emésztésemet, hogy kínlódtam tőlük rendesen.

febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Jav: kompromisszumot.
febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
42%

32 kg-t fogytam 1 év alatt, úgy, hogy minden nap ettem kenyeret/zsemlét/kiflit.

Leggyakrabban saját sütésűt, teljes kiőrlésű lisztből (+ sikért).

Tök jó recepteket találsz itt: [link]

Kedvenceim: diétás császárzsemle, teljes kiőrlésű vizes zsemle, teljes kiőrlésű békebeli kifli


Megsütök 1 adagot, fagyasztom, 1 hétig esszük. Evés előtt forrólevegős sütőben olvasztom.

febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ha szénhidrátcsökkentés a cél (nyilván a fogyás szempontjából ez mindegy), akkor van CH csökkentett kenyér, pl. a Trend+ fit&well, amit pl. Sparban, Tescoban, Lidlben is lehet kapni (Lidlben a legolcsóbb). Ha betegség miatt a szénhidrátcsökkentés a cél, akkor jó választás lehet.
febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
35%
Miért kellene elhagyni? Mi van benne? Méreg???
febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

A magyarok jellemzően nagyon sok kenyeret fogyasztanak, ezért is szokott az első javaslat lenni annak az elhagyása.


Persze, elhagyni nem kell, de ha több mint egy-két szeletet eszik valaki naponta, akkor azt drasztikusan le kell csökkenteni ahhoz, hogy egy egészséges szénhidrát keretbe beférjen az ember.


A kenyér elhagyása helyett inkább arra kellene koncentrálni, hogy elegendő fehérjét egyen az ember minden egyes étkezéssel. Legalább 30-40 g fehérjét kellene enni, ami biztosítja a jóllakottság érzését sokáig és több energiába is telik a testnek feldolgoznia. Ha ennyi fehérjét megeszik valaki minden étkezéssel, akkor nem fogja magát tudni kenyérrel teletömni.

febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%

"magyarok jellemzően nagyon sok kenyeret fogyasztanak, ezért is szokott az első javaslat lenni annak az elhagyása"

Laikus női magazinok és sarlatánok körében világszerte megy a fehér kenyér tiltása és démonizálása hosszú évek óta, úgyhogy ez nem egy magyar hülyeség, hanem globális hülyeség.

"ha több mint egy-két szeletet eszik valaki naponta, akkor azt drasztikusan le kell csökkenteni ahhoz, hogy egy egészséges szénhidrát keretbe beférjen"

Ha valaki egy-két szelet kenyér helyett három-négy szeletet eszik, az már tilos? Mekkora egy szelet? Ez milyen mértékegység? Mi az az egészséges szénhidrát keret? Egyetlen tanulmány vagy metaanalízis sem állapított meg ilyen keretet. Az egészséges szénhidrát keret mindenkinél egyéni, és főleg az összkalóriabevitel tükrében értelmezhető.

"minden egyes étkezéssel. Legalább 30-40 g fehérjét kellene enni"

Ezek a számok honnan jönnek? És ha nem eszik ennyit egy ember minden étkezése mellé, csak 20 grammot, akkor mi lesz? Mi fog történni a femina.hu szerint?

febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Huszonévesen én is kínlódtam a light párizsis abonettel, most hogy így előttem a kép, amint nyammogom a fűrészporszerű valamit, na...

Hát kínos és vicces.

febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
9%

Ez komoly? Ennyi embernek esik nehezére szöveget értelmezni, és a FELTETT KÉRDÉSRE VÁLASZOLNI?

Nem kérte a véleményeteket a kenyérről, nem kérdezte melyikőtök eszik miközben fogyni akar, azt kérdezte mivel helyettesítse! Csakis az ő dolga miért akarja helyettesíteni. Alternatívát kért rá! Tényleg olyan nehéz felfogni!?


Kérdező, gyártanak egy csomó puffasztott cuccot, abonett, puffasztott rizs, vagy búzaszeletek, ezekkel meg tudod oldani. Aldiban, lidl-ben, de biztosan máshol is lehetett kapni régebben olyat, mint a képen látható, hasonló mint az abonett, de attól jobb, nem tudom még kapható-e, de szerintem igen. Erre gondoltam: [link]

febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%

"gyártanak egy csomó puffasztott cuccot, abonett, puffasztott rizs, vagy búzaszeletek"

Ezek nem helyettesítik.

febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!