Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szerintetek ettől hízhatok?

Szerintetek ettől hízhatok?

Figyelt kérdés

Sajnos csúnyán lebetegedtem (torokfájás+takonykór) és hát az utóbbi öt napban többet is ettem a kelleténél...Meg mozogni se tudtam nagyon, mert lázas voltam... Eddig 1200-1500 kalóriát ettem egy nap, most meg 1700-2300 körül és elég sok szénhidrátot (pl. pogácsa, estére tk kenyér, több kanál méz, limonádé kis cukorral), de volt fehérje is elég....Szerintetek egyáltalán hízhatok valamennyit vagy ilyenkor alapból több tápanyagot kell bevinni a szervezetbe?


Légyszi ne hülyézzetek le, kíváncsiságból kérdezem. 55 kiló 164 cm vagyok.



2012. okt. 3. 21:57
 1/7 anonim válasza:
Lány vagy fiú?Báregyik nem sem kövér.Pár nap alatt nem hizol elbiztosan tudom.Nekem 15 év kellet hozzá:-((.Majd ha jól leszellemozgod.Higgy nekem.
2012. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

...

Szénhidrátok magas vércukor és inzulinszint emelkedést okoznak. Igen, ezekkel lehet zsírosodni. Meg a tehéntejjel.


Hús, zsír-fehérje, zöldség fogyasztással ez nem sikerülne, erre kéne áttérni.

2012. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

A pogácsa nem tartalmaz több tápanyagot, a keményítőben dús ételek csak keményítőt tartalmaznak sokat. Amire nincs szükség, viszont a gabona fitátok rontják az értékes tápanyagok, ásványi anyagok stb. felszívódását.

Szegény embernek, sokat dolgozó embernek nem futja a kenyérfélék, lisztek luxusára - ha jó teljesítményt akar nyújtani, és egészséges is maradna.

2012. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm a választ!


TaplalkozasHarcmuves: Nem éppen a kérdésre válaszoltál, hosszú távon persze hogy lehet zsírosodni ezektől, de pár nap alatt is? Engem ez érdekel.


Én se egész nap pogácsát eszek :D

2012. okt. 5. 00:37
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

?

Ha hosszútávon zsírosodsz, akkor rövid távon kb. időarányosan kevesebbet zsírosodsz.

Egy év alatt + 10 kiló = 10 kiló / 365 egy nap alatt.


Minek tetted fel a kérdést, ha a válasz (ami egyértelmű, a keményítő ezt váltja ki a szervezetünkből, de anyagcsere kérdése én pl. nem zsírosodnék ettől, de 5x ennyitől sem, egyelőre) nem tetszik. Pedig teljes választ írtam. Ha gyors az anyagcseréd, akkor nem leszel ezért 36 g zsírral nehezebb.. De ez fikció, mert senki sem ismeri az emésztésedet, hormonrendszered állapotát, anyagcserédet. Tehát az elmélet az, hogy zsírosodhatsz, keveset mert csak pár napról van szó. Ezt kérdezted, nem? :)

2012. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy, kb én is 56 voltam, és 164 aztán nekiálltam diétázni, és igyekszem nem jobban belesodródni az anorexiába, és kijönni abból amibe belementem...

Ezek alapján abszolút nincs sok felesleg rajtad. Betegség alatt pl. a topmodellek se alacsony chn meg satöbbi diétán élnek. :D Az a lényeg, hogy sportolj, és egyél egészséges kajákat javarészt, de ne a kalóriákat figyeld, és ne azt, hogy mit ettél meg egy nap, meg hogy milyet - mert ez hosszútávon őrjítő, őszintén mondom. Az a lényeg, érezd jól magad, egyszer élünk, betegség alatt, meg eleve gyengébb a szervezet, ha megint sz.arul táplálkozol keveset, akkor az életben nem gyógyulsz meg, és torokfájásssal ágyhoz kötöd magad. A pogácsa finom, a tk kenyér egészségesebb mint a fehér, a méz torokfájásra jó, a citrom meg jó az anyagcserének. Ennyi. Pogácsávál meg gondolom nem tömöd magad egyfolytában, nem azok a táplálkozásod alappillérei.

2012. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat :)


Nem, nem akarok csontsovány lenni, dehogy :D Azért becsapósak ezek a cm/kg adatok,így is van rajtam zsír bőven :)

A kalóriát is csak sacc/kb. figyelem, nem grammozgatok ki semmit. Sok főtt csirkehúst meg zöldséget is eszem, szóval amúgy eszek rendesen :))

2012. okt. 6. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!