Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Nekem a natúr joghurtban nem...

Nekem a natúr joghurtban nem tetszik a szénhidrát mennyisége! Nem sok az egy kicsit? És az jól sejtem hogy épp a tejcukor azaz a laktóz benne? Érdemes belőle napi egy nagy pohárral elfogyasztani?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 09:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
60%
Nekem sem tetszik! De igen sok! Natur jghutrol beszelve valoszinunek tartom, hogy laktoz van benne es nem fruktoz. Nem, semmikeppen nem erdemes!
2012. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
A tejtermékekben nem a cukor a sok.. hanem a marhainzulin, ami olyan hormonhatást vált ki, mintha cukrot tömtél volna magadba. Tök mindegy mennyi szénhidráttartalma van, ilyen étel a joghurtka.
2012. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Számos tanulmány kimutatta, hogy akik fogyasztanak joghurtot vagy kefirt rendszeresen, többet fogynak, mint akik nem.

Harcművész meg állandóan kifelejti, hogy a csontritkulás a magyar nőknél népbetegség, és egyféleképpen lehet elkerülni: kalciumfogyasztással. Nem pezsgőtabletta formájában, mert azzal nem előzöl meg semmit, de elő lehet idézni fele érelmeszesedést. A napi tejtermékfogyasztás nagyon fontos lenne: tej, joghurt, sajtok.


Kérdező, neked meg csak 2 dolog:

1. Ha a joghurtban lévő szénhidrát is zavar, akkor valószínűleg azt hiszed, lehet szénhidrát nélkül élni. Nos, lehet, hogy egyesek szerint lehet, te viszont a saját bőrödön fogod tapasztalni, hogy pár nap múlva olyan kókadt leszel, mint a muskátli télen. Rosszabb esetben emellé még állandóan éhes is, hiába tömöd magadba a fél csirkét.

2. A szénhidrátmegvonáson alapuló diéta gyors eredményt hoz (ez senki nem tagadja), de ha a megvonás nem végleges, akkor a diéta után brutál gyors visszahízás várható.

Na ezek után döntsd el, megeszed-e a joghurtot vagy sem.

2012. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem félnék a szénhidráttól.Ha megvonod magadtól akkor csak szenvedés lesz az egész életed és mindig is bajlódni fogsz a súlyoddal.A tejjel nem a CH a probléma hanem annyi hogy boci növekedési-hormonok vannak benne.Magyarul rákkeltő, semmi maszlag, egyszerűen nem nekünk való.


Jobb ha megtanítod a szervezeted az energia elégetésére.Én napi 3-4 ezer kalória közt eszek, de 90%ban CH-ot.Hogyan?Egyszerűen üzemanyagot töltök a tankba és a szervezetem rájött hogy semmit nem kell raktároznia.Azt hiszed hogy te uralod és majd megmondod mit csináljon?Az arcodba fog nevetni a saját tested ha csak kínzod.Beteg és elhízott leszel, mert a szervezeted kinyilvánítja nemtetszését a borzalmas étkezéseddel kapcsolatban.


Szólj ha látsz egy CHot/kalóriát számolgató majmot vagy akármilyen állatot. :D

2012. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Ellent kell mondjak a 3. válaszolónak.

Amit a tejtermékekről ír az logikailag is egy nagy tévedés, a gyakorlatban nem állja meg a helyét, amúgy a legnagyobb közhely manapság. Agymosott dietetikusok szoktak ilyeneket írni egyébként (kit tisztelhetek?).


Számos tanulmány kimutatta, hogy a joghurt rontja a felszívást, az nem fogyás volt hanem testtömeg csökkenés, mert gyakorlatilag éheztek a joghurt fogyasztók (minőségileg), mellette a testzsírjuk még nőhetett is, csak a testtömegük csökkent (valószínűleg). Tejipart támogató, megbundázott tanulmányokról pedig nem is merek írni, ilyenek biztos nincsenek :)


A csontritkulás népbetegség egy olyan szerencsétlen, beetetett országban ahol a tejtermék fogyasztás ALAPVETŐ! Itt jön a vicc, a logikai hiba, már 1-2 gramm körül van a napi ajánlott kalcium bevitel, már minden nap joghurtokat, tejtermékeket esznek az emberek, ÉS MÉGIS EGYRE GYAKORIBB A CSONTRITKULÁS! Nem tetszik észrevenni, hogy a kalcium vég nélküli pótlása, bevitele nem oldja meg a problémát? Kopp-kopp! Hahó, mintha nem látnának ki a fejükből, zabálják a tejet de ugyan úgy csontritkulástól szenvednek az emberek, nem tetszettek megtalálni az igazi okot! Figyeljék meg a tejtermékeket nem fogyasztó, és csontritkulástól mentes társadalmakat! Valamit tőlük kéne átvenni, mert a végtelenségig növelt kalcium pótlás látványosan EREDMÉNYTELEN!


Emellett még egy dietetikus is ismerheti a tej káros hatásait, ha nem esik le a túlzott kalcium elmeszesedés probléma, akkor a marhainzuli, autoimmun betegségeket okozó fehérjék, valami már csak megragadja a figyelmet! Bármi, én ezeket tudom leírni, és azt hogy vannak tejet nem fogyasztó népcsoportok, akiknél nincs tejhiány, vannak csontjaik, erősek stb. Tessék már megnézni a Magyar Evolúciós Orvostudományi Társaság álláspontját is!

2012. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

A szénhidrát őrület is vicces, én minimális szénhidrát bevitellel élek, edzem majd' minden nap, szörnyen fáradékonynak tartom magam, ha küzdősport versenyeket nyernék azt is fáradékonyan tenném (nyilván).


Teljesen alaptalan népbutítás az, hogy sok keményítő fogyasztása nélkül fáradékony vagy gyenge lesz az ember. Ezt valóban ki lehet próbálni, hogyan maradhat fent még mindig ilyen legenda?

2012. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kezdő testépítő vagyok, /másfél éve/ a kajám az életvitelem teljesen rendben van, épp diétában vagyok, csak kíváncsi voltam erre a joghurtdologra mert mindenre próbálok odafigyelni és feltűnt a fehérjetartalomhoz mérten elég magas CH-tartalma. pedig annyi mindent lehet belőle csinálni, pl összeturmixolom kiwivel vagy más gyümivel, csinálhatok fokhagymás fűszeres öntetet belőle vágott zöldségekre párolt vagy sült csirkemellre, stb stb... De ahogy elnézem nem sok jóval kecsegtettetek eddig. Táplálkozásharcműves az hogy lehet hogy csak 28%od van amikor ahogy elnéztem sokmindenhez hozzászólsz és szerintem többnyire jókat is...? Azt tudom hogy a tej nem emberi fogyasztásra van "kitalálva", csak zsírszegény túrót meg fehérjeporokat használok mást nem, most meg jött ez a joghurt 5let... Kössz a hozzászólásokat!
2012. dec. 18. 13:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Jah, 35f és 95-105 között mozgok ciklustól függően...
2012. dec. 18. 13:52
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Sokat gondolsz az emberekről. Sok jót.


Szerinted másokat érdekli, hogy próbálok segíteni? Engem már megköveztek volna mérgükben többen, mert le merem írni, hogy a tej nem emberi fogyasztásra való.

Ezért a 28%, volt ez kevesebb is csak most nagyon kedvesen írok, így még olyan is volt aki pozitív értelemben csalódott bennem, gyűjtöm a támogatókat :)

2012. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Aki azt mondja, hogy a tejtermekek fogyasztasatol csontritkulasod lesz, az valoszinuleg szivat vagy csak egyszeruen bolond.

However, a tej nem felnottek fogyasztasara valo, a KEFIRT leszamitva(amibol ugyancsak csinalhatsz salata ontetet, fokhagymas martast vagy gyumolcsos turmixot es meg finomabb is).

Az egyik valaszado buszken ajanlja, hogy tanuljunk mas nepektol, epp csak azt nem arulja el, hogy mit...talan azt, hogy ne dogoljunk egesz nap a szamitogep elott es sportoljunk egy kicsit a feszbukozas helyett es akkor nem lesz csontritkulasunk! Ha nem mozogsz, valoban hiaba szeded a kalciumot kiloszamra, nem a csontjaidba fog lerakodni hanem az ereidbe. De kerem ne mondjon mar senki ilyen blodseget, hogy a tejtermekektol vagy a kalcium szedestol csontritkulasod lesz. Kerdezo neked pedig azt ajanlom, hogy neha menj el a sracokkal focizni, setalj tobbet, kirandulj az erdoben friss levegon nagyon sokat es meglasd semmi bajod nem lesz a sulyoddal se a csontritkulasoddal. Egyebkent leteznek kefirgombak, nem kell az uzletbol genkezelt rakos mittomen milyen arut venni! Vegyel hazi tejet s csinaj magad kefirt(nem tudom ez mennyire lehetseges ott ahol te laksz-nalam Kolozsvaron egy ilyen piac 1 percre van tolem :P )

Sok sikert.

2012. dec. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!