Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Heti egy nap szénhidrát?

Heti egy nap szénhidrát?

Figyelt kérdés
Szénhidrát szegény diétát kezdetem 3 hete. Már látszik is rendesen az eredménye, hálistennek mások is látják már, így nagy az öröm. Viszont elkezdtem sóvárogni a süti illetve pizza iránt. Ez a két szenvedélyem van. Szénnhidrátot nem teljesen vontam meg magamtól. Eszek mindenféle gyümit illetve zöldséget, azokat nem válogatom, miben mennyi van. Csak a lisztet, cukrot, tésztát,keményítőt, krumplit vontam meg magamtól. Szerintetek ha heti egyszer eszem egy szelet sütit, vagy egy krémest, vagy esetleg egy 3 szelet pizzát, azzal hazavágnám a diétámat? Hétköznaponként jól birom nagyon a meló mellett tartani ezt a husi sali napokat, csak mikor eljön a vasárnap, a nagy családi ebédek, már előre is félek.

2013. márc. 3. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézz utána a paleónak, hátha ott találsz neked való sütit, sós nassot és akkor annyira nem vágod haza! :)

(szerény véleményem szerint néha belefér, amit írsz, szóval ne félj, ha más megoldás nem marad! :) )

2013. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dieta ***** válasza:
Miért gondolod ,hogy éppen az teszi tönkre a fogyókúrádat ha néha egy egy nap egészségesebben élsz. hA jobban utána olvasol ráfogsz jönni minden módszerben van valami ami közös ez pedig a kalória deficit.Egyedül atoll függ hízni vagy fogyni fogsz ,hogy milyen arányban áll az elfogyasztott és az elégetett kalória.A többi a körítés az a szerepe hogy érezd megdolgoztál a fogyásért.Ha semmi mást nem változtatsz az életeden mint a fizikai aktivitásod fokozásával elégetsz pár száz kalóriát naponta fogyni fogsz . Ugyan csak fogyni fogsz a megszokott étrended csökkented 15-20% -al.De az egészségesebb megoldás a kettő kombinációja.Semmi értelme annak a fogyókúrának ami arról szol ,le akarok fogy ni valamilyen eseményre és után na felsóhajtok majd elkezdem a leadott kilóim dupláját felszedni.Ha egy jól megtervezett egészséges fogyókúrába kezdesz az a kívánt súly elérése után annak megtartását is biztosítsa egy életre szóló önsanyargatás nélkül.
2013. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, már böngészem is. Hála a válaszodnak, már írom is kifele a recepteket, és irány a bolt :)
2013. márc. 3. 09:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Bizom benne, hogy ezt 1. Valaszolonak irtad!

Jo amit csinalsz, nem 1 napi etkezesen mulik, de ha akkor is egészséges alternatìvàt vàlasztasz azzal nem csak a fohyasodat, de az egeszsegedet is nagyban devoted.

2013. márc. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, igen, az elsőnek írtam, találtam egy jónéhány receptet, ilyen különböző magos alapanyagú sütiket, amiket liszt helyett ír az oldal. Csak még azt nem tudom hogyan örlöm meg, de megoldom.

Köszönöm az eddigi válaszokat, én is így gondoltam, hogy egy napon azért lehet bűnözni egy kicsit. Végülis az egészséges táplálkozás a lényeg, na de nem is ártana egy cirka 10 kilótól megszabadulni a nyárra.

5 éve athkins diétát csináltunk szüleimmel mikor még otthon éltem velük, na akkor drasztikus fogyás volt -20kiló 3 hónap alatt, de meg is szenvedtünk érte rendesen, azt már nem bírnám megint csinálni, főleg hogy napi 12 órát dolgozom, nem pedig suliban vagyok, amég anyum otthon főzőcskézi a diétás menünket. Egyébként azt a 10 kilót szeretném visszafogyni ami az 5 év alatt visszaszedtem.

Köszönöm a válaszokat mégegyszer.

2013. márc. 3. 09:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen drágán vannak olajtalanított (préselt) maglisztek.

Hát, amilyen hasznosak (mert hasznosak, hiszen jó süti, tészta alapanyagok) akkora lehúzások is..


Viszont robotgéppel, késes aprítóval lehet darálni magokat saját magadnak, így készítve akár házi mogyorókrémet, vagy éppen diós, mandulás, mogyorós vagy napraforgómagos lisztfélét. Ez vegyítve egy bolti lenmag vagy mák liszttel jó állományú lehet sütéshez, és az ára is köztes.

2013. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De ha már nem rendes liszt, hanem olajos mag, akkor meg sem kell sütni, azt olvastasm, a hőkezelés nem tesz jót az esszenciális zsírsavaknak. Én nem tudom, de a nyers, kissé aszalt annyira finom tud lenni, hogy nem kockáztatok feleslegesen, aszalóm meg van :D (Nyersvegán/nyers paleo kenyér, vannak receptek, de próbálkozni is lehet ízlés, pénztárca és aktuálisan otthon levő alapanyagok szerint.)

Egyszer azért kipróbálom a sütött paleo kenyeret, kíváncsi vagyok :) A nyers távolról sem emlékeztet a rendes kenyérre, sütikre, de az engem speciel nem zavar, sőt.

2013. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó lehet ez az aszalásos elkészítés is!
2013. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Nekem bejön, sőt a páromnak is :) Nyersnél reszelt alma fogja össze a cuccot (néha narancslé is kerül bele), amúgy eléggé úgy készül, mint a sütött. Illetve beszórom útifűmaghéjjal vagy chia-maggal, de enélkül is működnie kell.
2013. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!