Nulla szénhidrát?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata?Ismertek olyat, aki több mint egy éve mondjuk napi 10-20gramm szénhidrát alatt eszik? Kell szedni vitaminokat? Miket esztek? Mennire vagytok szálkásak?
2013. jan. 4. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek.

Én sokszor eszem így, csak a zöldségek ch tartalmával.. 20-30g lehet ez is maximum. Van kivétel, amikor több olajos magot eszem, ezért írom úgy hogy sokszor eszem így, vagy mondjuk általában.


A legtöbb embernek c-vitamint, d-vitamint és omega3 zsírsavat (halolajat) célszerű pótolnia, ezekből hiányunk van.

Zöldségeket, húsokat eszem.. bárhogyan elkészítve.

Mostanában a párolt káposzta a kedvencem, sok hagymán, fokhagymán párolom piros paprikával, csípős paprikával.. akár magában, akár köretnek finom. És persze bármilyen más zöldséggel elkészíthető.. Nem tudom mekkora a káposzta szénhidrát tartalma :)

10% alatt van a testzsírom, 22/F.

2013. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha nem eszünk zöldséget se?
2013. jan. 4. 13:51
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

A zöldségek a keleti táplálkozáselmélet meglátása szerint Jin természetűek, míg a húsok Jangok. Egyensúlyteremtés végett kell a zöldségek energetikája, de alapvetően a testünk gyakorlatilag minden tápanyaghoz hozzájut állati eredetű táplálékokból.


Meglepő módon zöldség evéssel/nem evéssel is ugyan úgy c-vitamint kell pótolni (annyi zöldséget nemigen tudunk megenni, amennyi c-vitamin ideális lenne a mai 1. szennyezett környezetben 2. alacsonyabb vitamin tartalmú növényeket eszünk..)

D-vitamint: nem vagyunk annyit napon, hogy elég vitamin legyen a testünkben. Enni kell.

És omega3-at, kivéve ha minden nap tudsz tengeri halat enni. Na ez lehet kivétel :)

2013. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb mint 50 gramm CHot viszel be szinte biztos hogy komoly vitaminhiányban fogsz szenvedni.Például megkérdezhetném mennyi káliumot viszel be egy nap, kedves TáplálkozásUraság?Minőségi éhezés felső fokon.Gratulálok.Persze ha meg szeretnél cáfolni linkeld ide az egyik fenomenálisan egészséges napod Chronometer-rel, én szívesen belinkelem neked egy átlagos napom.
2013. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Akiről én hallottam, ő káliumot, magnéziumod, D-vitamint eszik pluszban. Meg talán még vmit
2013. jan. 4. 14:17
 6/23 A kérdező kommentje:
zöldségekben, mogyoróban dióban, mandulában, magokban, halban, avokádóban, lazacban, tonhalban mind van bőven kálium amúgy
2013. jan. 4. 14:25
 7/23 anonim ***** válasza:
Bőven? kb 1 kiló halat kellene megenned hogy meglegyen a napi minimum.A többi ételről ne is beszéljünk.Ha ennyire gazdag vagy akkor jó neked.És ez csak egy vitamin, hol marad a rost vagy a C vitamin... elvesztek az éterben.Éhezz ha akarsz, de ne várj túl sok energiát és egészséget ettől az étrendtől.
2013. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
A szénhidrát a legfontosabb tápláléka az embernek
2013. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy jön ide a kálium.


Ma már a sóhoz eleve kálium kloridot adnak (ugye mert a NaCl halálos méreg, már a nevetséges tévhitek szerint) tehát kálium túlfogyasztásról beszélünk.


Általában pedig nem kálium szerint eszem.. zöldségek, húsok, gyümölcsök, ezekkel káliumhoz is jutunk. Nem ásványianyag szegény, hanem szénhidrát szegény étkezésről van szó. Miért lenne minőségi éhezés? Hol esszenciális vagy minőségi tápanyag a szénhidrát? Sehol.


Az anyagcserénk sem szénhidrát fogyasztáshoz alkalmazkodott, és megbetegszenek az emberek a mai ch alapú táplálkozástól. Következésképpen sok keményítő hiányában is egészségesek leszünk, semmilyen hiányunk nem lesz. Illetve jelen idő: nincs.


Amit eddig írtam sajnos engem is minősít. Leálltam vitatkozni egy olyan idiótával, aki leírt valami olyat, hogy napi 50g ch fogyasztás alatt vitaminhiány lép fel. Remélem rosszul olvastam..

Nincs köze a szénhidrát fogyasztásnak a vitaminokhoz. A szénhidrátok fogyasztása nem szükséges az (egészséges) élethez, a vitaminok elnevezése utal rá, hogy az életben maradásunkhoz szükséges vegyületek! Nincs összefüggés a kettő között.

2013. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
tojásban is van
2013. jan. 4. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!