Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Jobb az abonett a kenyérnél...

Jobb az abonett a kenyérnél szénhidrát szempontból?

Figyelt kérdés

Egy hónapja nem eszek fehérlisztből készült pékárut (emellett semmi cukros lötty, csoki, cukor semmilyen formában, tészta sem!). Reggelire viszont szereztem be abonettet és 2-3 szeletet szoktam enni fehérjével, többnyire körözöttel, azaz sok túróval.

Felvetődött a kérdés: Jobb egyáltalán, mint a kenyér? Az életkedvem megy el ilyenkor.

Amúgy finomabb nekem, mint a kenyér, szóval ha másért nem, ezért megéri.


Az egy hónap alatt 3kg-ot adtam le és sokan megjegyzik, hogy derék tájékról ment le, ami lement. (Kár, hogy ezt még nem sokan veszik észre. De tulajdonképpen elveszett ember vagyok, mert szerintem túl sokmindenről kell lemondanom hiába, míg mások szénhidráttal tömik magukat all day, és egy gramm felesleg nincs rajtuk.)


Szóval valaki világosítson fel a homályból please!



#abonatt
2013. jún. 27. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:

kalóriabázis ...


Kenyér

100 gramm tápértéke:

kcal: 270

fehérje: 8.3

szénhidrát: 52.3

zsír: 3


Abonett kenyér

100 gramm tápértéke:

kcal: 337

fehérje: 12.7

szénhidrát: 66.6

zsír: 1.8


Hasonló a kettő. Mindkettő olcsó.. írnám azt is hogy sz.ar, de ez olyan negatív.. inkább az előnyöket írom, szóval olcsó gabonából készülnek, így pénztárcabarát. Meg finom, igen ez is előny.

2013. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"De tulajdonképpen elveszett ember vagyok, mert szerintem túl sokmindenről kell lemondanom hiába, míg mások szénhidráttal tömik magukat all day, és egy gramm felesleg nincs rajtuk.) "


Ezen majdnem nevettem. Azok a mások cukorbetegen fognak szenvedni és rákban meghalni. Ha ez számít neked, akkor keress fel betegeket, és nevess az arcukba, hogy ezt megkapták ahogy illik. És érezni fogod hogy te nem fölöslegesen próbálsz kevesebb keményítőt enni. Ez persze elég érdekes felfogás. Magad miatt kell jól enned, ha neked lemondás a legócskább, megbetegítő élelmiszerek elhagyása akkor lehet hogy hagynod kéne ezt a dolgot. De amíg abonettet eszel addig konkrétan nem mondtál le a búzáról. Addig süteményt is ehetnél, az abonettel majdnem ugyanitt tartasz.

2013. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Vizsgáltam én is kalóriatáblázatban és láttam, hogy valamennyivel több kalória van az abonettben. Viszont a mennyiség nem mindegy.

Míg a kenyér töményebb, többet nyom, 2 szelet szendvics kenyérből kb. 50 g = 130 kcal körül. Abonettből 3 szelet elég reggelire = 19*3 kcal, de ha 4 szelet akkor = 76 kcal, 5 szelet = 95 kcal.

Így is fel lehet fogni

2013. jún. 27. 10:22
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazad van az abonettel kapcsolatban.

De

más: kenyér, tészta, fagyi, csoki, kávéba cukor, gyümölcs, cukros lötyik, chips;

én: abonett (3 v. 5), gyümölcs

Azt hiszem ennyi az idegrendszernek is kell vagy nem?

mennyivel másképp nézem mostmár a dolgot, jól estett ez a lista :)

Köszi

2013. jún. 27. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Emésztőrendszer szempontjából, tehát egészségre gyakorolt hatás, hízás-fogyás kérdésében majdnem mindegy, hogy kávéba cukor vagy abonett.

Nagyon hasonlóan reagál a testünk a keményítőre és a cukorra (végtére is a keményítő is cukorból áll).


Ha ügyes vagy, akkor idővel az abonettet is hagyod, mert rá fogsz jönni hogy fölösleges.

2013. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poiu ***** válasza:
3 kg / 4 hét = tökéletes! Nem is szabad gyorsabban. Én abonett helyett is zöldséget ennék, de ha így fogysz, akkot jól csinálod.
2013. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is zöldségből nyerem ki leginkább a szénhidrátot,jelenleg 35g/nap körül vagyok,jövőhéttől 20g/nap. Szerintem felesleges az abonett,az íze sem valami felemelő,akkor már inkább az uborka/paprika,stb
2013. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!