Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehetne enni "szénhidrát"...

Mit lehetne enni "szénhidrát" helyett? Kenyér, tészta rizs helyett mi jó, ha fogyni szeretnék? Csak az Abonett? Vagy mik még?

Figyelt kérdés
A legkevesebb szénhidrátot szeretnék enni naponta, de ha nem tudok főtt ételt enni napközben melóban/suliban mit lehet még pékáruk, tésztákon kívül? A gyümölcs meg a zöldség uncsi egy idő után. Szószos kajáktól meg hasmenésem van... tippek??? (rengeteget kéne fogynom és a szénhidrátról nagyrészt le akarok tenni, meg a cukrokról...)
2011. máj. 17. 21:56
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia, én reggelente virslit vagy rántottát eszek, de ha a normál kenyeret barnával helyettesíted az is sokkal jobb. A Lipóti pékségben lehet kapni olyan barna kenyeret, ami nagyon tömör, és szinte a gabonaszemeket is látod benne, abból elég egy vékony szeletet megenned reggelire.

Az ebéd problémásabb, szinte csak húsok maradnak salátával. De a levesek közül sok olyan van amiben minimális a szénhidráttartalom. Legutóbb töltött cukkinit készítettem ebédre.

Interneten keress rá az atkins diéta receptekre.

Én is a fogyás miatt kezdtem ebbe bele, mert a 2. gyerek után már több felesleg maradt rajtam. Mondjuk mostanában csak kenyeret nem eszek, és este 6 után már semmit sem eszek, kb. két hetente 1 kg megy le így. Már csak 5 kilót kellene leadnom.

Írtad, hogy a szénhidrátot nagyrészt le akarod tenni, azonban arra figyelj, hogyha teljesen megvonod magadtól a cukrot, akkor azzal árthatsz is magadnak.

Ezt az oldalt még nézd meg: [link]

Sikeres fogyást!

2011. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
A cukrot helyettesisd mezzel. A parolt rizs, es a fott burgonya nem hizlal.
2011. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én sikeresen leadtam kb 20 kilót az elmúlt 2-3 évben és tartom is egy ideje. Nagyjából azt csinálom, hogy reggelire pirítóst eszek általában magos kenyérből zöldségekkel, vagy valamilyen tejtermékkel. (kefir, sovány joghurt vagy túró kikeverve egy kis fűszerrel)

Ebédre én gyakran eszem főzeléket (azokat csinálhatod száraz rántással [link] ehetsz rizst is, mert szerintem ha nem viszed túlzásba akkor a rizs nem kimondottan hizlal. A zöldségeket elég jól lehet kombinálni... én pl kimondottan szeretem a nyers zöldségeket balzsamecettel.

Krumplit, és főtt tésztát én nem eszek semmilyen formában. Vacsira sokszor már csak 1-2 zabkekszet eszek gyümölcsteával, vagy virslit mustárral (este kenyeret még pirítós formájában sem szoktam)

Ha ilyen húzósabb napom van én általában fogok 2*2 szelet magos pirítóst, megkenem sovány tejföllel, teszek bele zöldségeket (uborka, paradicsom, vagy ami van itthon) összeborítom, becsomagolom és kész a szendvics... Igyál hozzá kefirt vagy utána egyél egy almát. Pékáru és pékáru közt is nagy a különbség. :) nem ajánlom pl a lekváros buktát vagy a fánkokat, de egy korpás kiflit délelőtt simán meg lehet enni.

Lényegében, próbáld meg ésszerűen és változatosan kombinálni azokat az ételeket amik szóba jöhetnek. Fűszerezz, sokszor keveset egyél, ne vonj meg magadtól semmit csak tarts mértéket és mindenek előtt ha teheted mozogj valamit. Már az is akár eredményes lehet, ha napi 30 percet sétálsz (mondjuk suliból/munkából haza...)

Sok sikert!

2011. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
nem kéne megvonnod magadtól teljesen a szénhidrátot. ok, délután-este már nem érdemes fogyasztani, de ebédre még simán lehet, csak nem mindegy, hogy milyet. és kell is, különben folyton éhesnek érzed majd magad, és az agyad se fog fogni rendesen. ha pedig nagy felesleged van, akkor érdemes fokozatosan csökkenteni.
2011. máj. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

ne vond meg magadtól, mert ki leszel éhezve és egyszer csak falási roham lesz a vége, és amúgy is ne diétázz hanem életmódott váltsál, hiszen úgy könnyebb lesz mert hát egész életeden át nem lehet ch nélkül élni

amúgy reggelire egyál zabkását-az már magában meleg:) hozzá egy pohár kefír, joghurt, tej, és gyümölcsök(most az eper nagyon jó, de reszelt alma egy kis fahéjjal igazán bolondító íz:)

tízóraira egyél korpás kekszet, abonettet, gyümölcsöt, joghurtot

ebédre is nyugodtan egyél pár kanál főtt rizts/kölest/krumplit, ezek nem rossz szénhidrátok, mellé mehez párolt zöldség(de úgyis tudod hogy mondjuk lencsét párolsz, avgy zöldborsót abban úgyis több a szénhidrát heti 2-3 belefér bőven hisz kell mindenből tápanyag) mellé hús, hal, tojás, ha nem bírod megoldani az ebédett akkor abonett+cottage cheese, abonett+kefír, joghurt

abonett sandwich, tonhalsaláta(natur, sós lében, zöldségekkel stb) light mozzarella golyók túró gyümölccsel, zabpehely

uzsi: gyümölcs

vacsora: túró, cottage cheese, kefír, hús, hal, tojás, zöldség

2011. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem orvos mondta, hogy tartsak 30 napos szénhidrát mentes diétát. Azt tanácsolta, hogy főleg halat egyek, és zöldséget, gyümölcsöt.


Hosszú távon persze, hogy nem jó, de ha előírás, akkor meg kell tenni, ez van.

2023. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!