Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ti hogyan tudtátok elkezdeni...

Ti hogyan tudtátok elkezdeni a diétát?

Figyelt kérdés
Kitűztetek egy napot vagy egy percet, hogy mostantól? Működött is? Én már nagyon sok napot kitűztem, de nem tudtam elkezdeni. Sokkal kevesebb szénhidrátot szeretnék enni, inkább több húst,zöldséget és így leadni pár kilót. De rájöttem, hogy tulajdonképpen ezt nem csak egy ideig kéne csinálni, hanem életvitel szerűen. Viszont most csak arra tudok gondolni mennyi mindenről le kell mondanom, a kedvenc ételeim járnak a fejembe, amik innentől örökre tilosak. És ezért nem kezdem el, mert halogatom, hogy ma még ehessek ezt-azt, mert ez az utolsó, aztán soha többet. Mintha előre be akarnék pótolni mindent. Hogy tudom ezt megtörni? Van valakinek bevált módszere?

2013. okt. 17. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Dehogy tűztem ki. Amint rájöttem, hogy ez így nem jó, kihagytam pár ételcsoportot (mindenféle kitűzés nélkül, azonnal. nem mondom, hogy boltban vagy itt-ott nem kerültek még elő, de itthon nem), aztán a párom jött utánam s még a liszteket is odaadjuk másnak, mert ha az elmúlt sok hónapban nem fogytak, most már nem is fognak :D

Én egészségtudatos irányból jöttem, amiben biztos vagyok, hogy nekem nem jó, azt nem eszem, számomra az nem is igazán étel. Ami erősen esélyes, hogy nem jó és nem probléma kihagyni, azt sem eszem. Amit szeretek, pótolhatatlan, egyesek szerint nem jó, de az én testem támogatja s nem győztek meg, azt is eszem. Maximum próbálom kerülni, amíg fogyok.

Nekem nem kellett lemondani semmiről, illetve az ostyákról, de megvagyok nélkülük (persze süthetnék sajátot, ha lenne ostyasütőm. de annyira nem fontos a dolog). Jobbakat eszem, mint régebben, pedig akkor is jól főző hedonista voltam :D S meglepően sok ételt lehet átalakítani, ha arról van szó. Más lesz, de az nem baj, sőt, sokszor jobban szeretem az újat...

Sokat járok blogokon, találkoztam pár meglepő dologgal. Nem is gondolnád, mikből lehet milyen ételeket kreálni, amik ráadásul roppant finomak :) Némi kreativitás belém is szorult, de azért nem árt javítani, szeretem a kihívásokat. Az egyik legjelentősebb kihívás a vegán ketogén paleo napomon volt, mivel aznap épp tetőzött a mindig nagyon nagyfokú zöldségmániám. Nem is volt teljesen sikeres, de elvoltam. (Mellesleg az ilyen napok ráébresztenek, milyen könnyű nekem, amikor "normálisan" eszem. Az életmódváltásom után egy ideig kissé bajban voltam, de azóta remek recepteket szereztem és találtam ki.)


A frazeológiám, az elragadott...


De ez a "soha többet" gondolat tényleg veszélyes, nekem, mint hedonistának pedig elképzelhetetlen. Ezzel egyesek azt csinálják, hogy fenntartják az ilyen vágyott étkeket a részben pont nekik bevezetett csaló napokra. Nekem nincs csaló napom (elnézve a napjaimat, nincs rá szükségem... elég hedonisták), de ha nagyon megőrülnék valamiért, ennék. De remek dolgaim vannak, egészségesen, szinte sosem kell más.

Nem kell görcsösen csinálni, nem kell önsanyargatni, s nem dől össze a világ, ha nem lesz "mostantól ezeket nem". Mert mi van, ha nem akarod, de beesik? Egyesek olyankor hagyják az egészet, mert elrontották, annak már mindegy. Ez nem így van. Ha csak pár helyes lépést teszel, az is valami, s ha néha megbotlasz, az se gond, csak lépdelj tovább. Sokan fokozatosan váltanak életmódot, mert durva lenne számukra hirtelen, akár fizikailag, akár lelkileg-érzelmileg. Én hirtelen csináltam, de az elején azért volt kilengés, még nem tapasztaltam ki, mi a csudával tudnék jóllakni. Bele kell rázódni s megtalálni a saját kellemes utunkat. Ez idő, de az nem baj.

2013. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ahogy belepillantottam, mintha én is ugyanazt akarnám mondani, mint az egyes.

Nem kell azt mondani, hogy soha többet. Én úgy szoktam, hogy na, akkor most négy hétre megnézem. Négy hét a minimum egy diétához. Úgyhogy nem nagy dolog. Közben meg az a helyzet, hogy a tilos kajáktól el is megy a kedvem.

Utoljára a csokiról kellett leszoknom, mert az tényleg sok volt. Hétfőn kezdtem :), mindent hétfőn kezdek. És itt eszik előttem, nem kívánom. Azért büszkeség is van a világon. :)

Meg azt szoktam mondani magamnak, hogy ha azt nem tudom megcsinálni, amit NEM KELL megcsinálni, akkor hogy tudnám azt, amit MEG KELL?

Azért persze, emlékszem, hogy régebben diéta alatt hiányzott pl a palacsinta, nemtommért, semmi más, csak az. Ráadásul csináltam a többieknek. :) SZóval, nem vagy egyedül, de neked kell eldönteni, hogy a palacsintát akarod jobban, vagy a fogyókúrát. Ha a palacsintát, tudva, hogy kövérebb maradsz, mint szeretnél, akkor miért fogyókúráznál?

Utoljára: egy csomó kedvencet meg lehet csinálni egészségesen. A magyar konyha nem egy nagyon egészséges alapból, de mindenen lehet változtatni, minden menüt meg lehet csinálni máshogy. Ha akarod, írj nekem, vagy mondd meg itt, mit nem tudsz egészségesen elkészíteni. Aztán tölts el egy nyugod hétvégét és hétfőn...

2013. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, mindketten okos dolgokat írtatok és hasznosat. Igazatok van, hogy nem jó ötlet ez a soha többet dolog. De azt gondoltam nekem csak ez használ. Korábban már leadtam 10 kilót fél év alatt. Még kellett volna fogynom (kb 5 kilót és most is ennyiről van szó, szerencsére semmit nem híztam vissza hiába eszek mindenfélét) de sajnos megtörtem a diétát és elég volt egyetlen egy alkalom ahhoz, hogy elindítsa a lavinát. És ettől félek, hogy most is hiába kezdem el megint, ha valami becsúszik akkor vége. Pedig tényleg az lenne a jó, ha időnként ehetnék bármit, semmi bajom nem lenne 1-2 ilyen alkalomtól, ha utána folytatnám úgy mint előtte. Csak attól tartok erre képtelen lennék. De ez lesz most a terv. Belevágok, csinálom és ha megbotlanék, igyekszem azonnal továbbmenni.

A kedvenc kajám egyébként a bolognai spagetti. Korábban mikor fogyóztam a fehér tésztát teljes kiőrlésűre cseréltem, de annyira nem jött be, nem volt az igazi. A csokikért nem vagyok odáig, arról simán lemondok. Viszont a házi süteményeket imádom. Itt is próbálkoztam teljes kiőrlésű liszttel, de az sem ízlett. Amúgy én is erre szoktam gondolni, vagyis próbálok, hogy egyszerűen el kell döntenem mi a fontosabb. Az a süti, vagy pedig a testem és a közérzetem.

2013. okt. 18. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Jah, mindig a második fele a legnehezebb. Én is most tartok ott. 8 kiló lement napi 45 perc tornával meg teljes kiőrlésű kenyérrel. Aztán uncsi lett, meg nem volt fejlődés.

Úgyhogy most letettem a kenyér minden formáját, csak puffasztott rizs meg abonett van. Abból is a lehető legkevesebb. Nem mondom, hogy soha többé nem fogok enni kenyeret, mert sajnos egyszerűen szeretem az ízét, de egyszer majd csak elmúlik a vágy. :)

2013. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A teljes őrlésű dolgokat én sem szeretem, de az amúgyis majdnem ugyanaz, mint a fehér... Olajos magokból már finomabbakat lehet sütni, mint fehér lisztből...

A bolognaiban sokan nem magát a tésztát szeretik s a szószt másra teszik, nem tésztára. Valószínűleg, mint a nyersvegánok, cukkinire, de biztos vannak egyéb verziók is, pl. a paleo vadhajtás, ami a kifőtt paleo tészta :D

Ami engem illet, van egy csomó ételem, ahol mondjuk fasírtfűszerezés van, hús pedig nem, s a gyerekkori kedvenc ételből, a töltött káposztából máig megmaradt számomra a lényeg, a hús és a rizs már anno sem érdekelt, bár a tejföl kötelező elem volt. Ma már nem eszem tejfölt, de ez sem baj. Tehát olykor nem az étel főbb, laktatóbb összetevői teszik az ételt, hanem a kiegészítés, ami belefér a korlátozó étrendbe :) Főleg, ha új dolgokat rakunk bele. Fene se érti, de nálam a sok tejfölt teljesen jól helyettesíti (nem olyan, de betölti azt a szerepet) kevés kesutejföl, a kókusz pedig nagyon tud emlékeztetni a túróra, csak nekem jobban esik és jobban ízlik... Persze van, amit semmi nem tud rendesen helyettesíteni, ilyen a hús, a krumpli, a sajt, a rizs... A helyettesítés-próbálkozásokat mindig megmosolyogtatónak tartom, illetve ízlések és pofonok, valamint önszuggesztió rulez.

2013. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ellene vagyok a diétáknak, így csak a belekezdésről írok. Akármit akarsz csinálni, soha ne halogasd. Annak, hogy majd újévtgől ezt csinálom, azt nem csinálom, se füle se farka. A MOST-nál soha nincs kedvezőbb időpont. Veszel egy mély levegőt, felfújom a pofámat, és úgy veszem, hogy elkezdtem. Innetől kezdve már csak az a dolgom, hogy tegyem, amit kell, vagy mint a te esetedben, ne egyem azt, mi nem jó. Kibírni meg könnyű. Kitűzöl 15 percet, ha kibírod, még egyszer, aztán még egyszer. Ha végképp nem megy, elmész sétálni, futni, vagy biciklizni, vagy ilyesmi. Csak ne filmnézéssel, kockulással akard elütni az időt, mert az nem vezet jóra.
2013. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért, a klaviatúrám nem tud helyesen írni.
2013. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!