Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 évesvagyok vega szeretnék...

15 évesvagyok vega szeretnék lenni, komolyan is gondoltam. Tudom hogy hosszú folyamat. Elmondanátok hogyan érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 5. 09:14
1 2
 1/12 Blackmetalmate666 válasza:
48%
Meg kell enni 5kg marhahúst, 3l savanyú tejet, 2 fej romlott káposztát és hozzá 2 kg száraz kenyeret egyszerre.Csak így lehetsz teljes értékű vegetáriánus :D
2013. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon értelmes vagy.grat :D
2013. okt. 5. 11:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne hosszú folyamat? Mostantól nem eszel húst és zsírt és kész. Legalábbis nálam így volt, egyik pillanatról a másikra... Aztán évek után picit lazítottam, de az más kérdés.

Ez persze csak az akármilyen vegasághoz, ha egészségesen akarsz étkezni, nem árt, ha van némi tudásod. Ez egyébként a nem vegákra is áll.

S persze nem mindegy, milyen volt eddig az étrended. Nálunk a vega korszakom előtt heti 1-2 alkalommal volt hús, nem igazán volt változás, csak jobbá váltak a vasárnapjaim, nem ettem az unalmas húst :) Nem jutott eszembe "helyettesíteni" meg ilyenek, csak ettem, ami jött, ösztönösen, illetve az ízlelőbimbóim szeszélye szerint.

Az szerintem elég fontos, hogy ne kezdj el szóját és rengeteg gabonát enni, a zöldségek jók, a házi tojás is (ha azt sem akarsz enni - nekem volt olyan korszakom, de akkor még nem jutottam házi tojáshoz, a boltihoz most se lenne gusztusom -, akkor ehetsz sajtot. a szigorúan paleósok felhördülnének, de én nem vagyok az. vegán esetre is tudok fehérjeforrásokat, ha kell, de az már nem kezdő szint). Az olajos magvakat is haszosnak tartom, mindenképpen jobbnak, mint a gabonákat.


De hogy konkrétan hogyan étkezz, az nagyon függ az ízlésedtől és lehetőségeidtől. Nem egyetlen helyes út van, ki zsírosabban, ki gyümölcsösebben, ki fehérjésebben étkezik... Az esszenciális tápanyagokat be kell vinni, de utána van azért választási lehetőség.

2013. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2013. okt. 5. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen elkezdeni? Nem kell misztifikálni ezt a dolgot. Ugyanúgy eszel, mint eddig, csak kerülöd az állati eredetű ételeket.
2013. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szia. :) Én is 15 éves vagyok és másfél éve vegetáriánus. Abban igazad van, hogy hosszú folyamat, de ez inkább egy lelki folyamat. Ne hagyd megd lebeszélni erről, akkor sem, ha ez vkinek a környezetedből esetleg ellenszenves is. Ez a te döntésed, nem kell mindenkinek magyarázkodnod feltétlenül (persze a hozzád közel álló embereknek nyugodtan meséld el, az nem hat magyarázkodásnak...) Eleinte kicsit nehéz és elég furcsa... Ha még néhányszor megkívánod a húst és eszel egy picit, ne add fel, lehet ez a folyamat része. Azért mondtam, hogy inkább lelki folyamat, mert ezt hosszú útos tudod feldolgozni, vannak szakaszai. Elképzelhető, hogy sok szituációt fogsz álmodni, ami a húsevéssel kapcsolatos... Nálam volt egy ilyen időszak is, még most is szoktam vele álmodni. Meg ne hallgass az olyan véleményekre, hogy "fejlődő szervezetnek kell a hús"... Mert ilyennel én is találkoztam. De az ember nem kifejezetten "húsevő", lehet nélküle is egész életet élni, viszont próbálj változatosan étkezni, ez fontos. Remélem a környezetedben élő emberek megértenek és támogatnak ezen az úton. Nekem apum már kb 9 éve vegeteáriánus, sportol és teljesen egészséges... :) Sok sikert, kitartást hozzá, sztem megéri. :) Az eleje nehezebb, de odáig is eljuthatsz, hogy számodra elképzelhetetlen legyen a húsevés, természetesen ehhez sok idő kell és kitartás. ;)
2013. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
2013. okt. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Sehogy!!!


[link]


Nem lebeszélni akarlak róla, de jól gondold meg. Az ember szervezete alapvetően úgy van felépítve, hogy szüksége van bizonyos állati eredetű fehérjére. Ezek főleg az agy működéséhez kellenek. Mielőtt a "Tisztelt" vega társadalom elkezdene meggyőzni, hogy azt a növények, sajt, tojás evésével pótolni lehet, hát NEM!!! Nem tudom, hogy mi vezetett erre az elhatározásra, de a helyedben meggondolnám alaposan. És nem utolsó sorban, ha már mindenképp ezt akarod 3-4 évet várj vele, mert még a szervezeted épülőben van.

2013. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: De igen, lehet pótolni, mert semmi nincs a húsban, ami miatt szükséges lenne, tehát esszenciális és CSAK abban van meg jelentős mennyiségben. Elég sokan átnézték már ezt, s a rengeteg egészen egészséges vega is mutatja tapasztalati szinten. (Nyilván rengeteg vega rosszul táplálkozik, az ellen nem véd :P Minden étrendhez kell tudás, ész, esetleg elszántság is, hogy jól csináljuk.)
2013. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na megnéztem a linket is. Uramatyám... Rengeteg viruló embert rakhatsz be a húsevők és a vegák közül is, beteg, rosszul táplálkozó roncsot, izmos sportolót, ésatöbbi.

Érvek esetleg? Bárki?

2013. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!