Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A szénhidrátszegény diéta meg...

A szénhidrátszegény diéta meg a kalóriaszámolás mégis hülyeség?

Figyelt kérdés

164cm és 55 kg vagyok. Valóban van rajtam felesleg (nem sok, de aránytalanul oszlik el), kb. 3-4 kilónyi. Próbáltam többféleképpen leadni: sok fehérjével, zsírral és kevés szénhidráttal (napi kb. 80 gramm), aztán kevesebb fehérjével és több szénhidráttal (110-140 gramm). Marha nagy változás nem történt... Kicsit kevesebb a zsír a lábamon, de csak minimálisan. Amúgy mozgok rendszeresen. Plötyi a lábam, főleg ez zavar :/


Most két napig viszont nagyon sokat ettem, rámjött a zabálhatnék... Sok szénhidrátot ettem (volt itt francia krémes, sajtos roló, gesztenyepüré, zabpehely, sütőtök, mákos rétes, minden :D),egy doboz vajkrémet is simán bekanalaztam...


Furcsa, de sokkal jobb lett a közérzetem meg feszesebb is vagyok...Lehet, hogy baromság a szénhidrátszegény diéta...? :O Ha több szénhidrátot eszem, de egészséges kajákból (zöldségek pl. cékla, sárgarépa meg gyümölcsnek alma), fogyhatok..?


A kalóriaszámolás nem jött be, mert olyan értékeket dob ki nekem az összes kalkulátor, ami mellett ro.hadt éhes vagyok! 1300 kalória nálam már koplalás :/ Mindig tartom egy ideig, aztán bezabálok...



2013. okt. 26. 01:12
1 2
 1/17 anonim válasza:
34%
Igen.
2013. okt. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Inkább sportolj, és étkezz normálisan.

A falási roham is azt tükrözi, hogy keveset ettél.


Mindig vannak divatos étkezési irányzatok.

Most éppen a ne együnk szénhidrátot dívik.


Más nézetek szerint meg a sok hús a káros. Az igazát mindkét tábor nagyon szépen meg tudja indokolni.


[link]

2013. okt. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, kinek mi válik be. A szénhidrátcsökkentés sokaknak jó, de van, aki nem bírja a kevés szénhidrátot (de szerintem 80g még elég sok... én fejlett zöldségimádattal és gyümölccsel együtt is alá tudok menni) vagy akinek a teste a több szénhidrátra reagál jobban. Nem vagyunk egyformák, sajna vagy szerencsére nincs fix recept, ki kell tapasztalni, kinek mi a jó.

A kalóriaszámlálásnak nyilván van valami értelme, ha nem is csak és kizárólag a kalória számít. Én kombinálom a szénhidrátcsökkentést a kalóriaszámolással (=számolom, de nem tartok be semmiféle limitet :P), de elsősorban a testemre figyelek, az egészség a fő, a hedonizmus a második, a fogyás az majd megtörténik valahogy. Néha kísérletezem ;) Kevés kalóriától simán fogyok, ez látszik a ritka napjaimon, amikor 1900 kcal alá megyek. A kalóriabázisos limitem 1500 alatti, nyilván nem foglalkozom vele, simán beviszek 2800 fölött is, ha éhes vagyok (ennek megfelelően iszonyatosan lassan fogyok, de nem baj). Csak kíváncsiságból nézem meg a kalóriát s a makrotápanyagok mennyiségét. Azért elég tanulságos, hogy miben mennyi van s mennyit tud változni a napi igényem.


Nyilván sokat számít, miből viszed be a kalóriákat. Emberfüggő az is, ki mivel lakik jól, van, aki boldog egy almával mint mellékétkezés, mások iszonyatosan megéheznek tőle, de más verzió is van.

Én pedig csak akkor tudok kevés kalóriát bevinni, ha nagyon sok zsírt eszem, mert az remekül laktat. Ez már csak ilyen összetett dolog.


Szerintem hallgass a testedre, ne sanyargasd magad semmiképp. S kísérletezz, de azt se szenvedéssel, csak ahogy még nem esik rosszul. Egy kis extra mozgás is jól jöhet. Én holnap megyek egy 27 km-es teljesítménytúrára a hegyekbe, ilyenkor mindig kevesebbet is eszem... Jó lesz, ez mindig felpörgeti a fogyásomat :)

2013. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

ami veled történt az úgy hívják a sportolók,hogy betöltés.

diéta után verseny előtt megemelik a szénhidrátot,a kiéhezett izmok betöltődnek és feszesebbek lesznek versenyen.


amúgy kihagytad-gondolom nem véletlen-hogy meddig is tartott a szálkásító diétád pontosan.

2013. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az akaraterő véges dolog. Engedd el kicsit magad, és inkább mozogj többet.
2013. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek.


Rájöttem, nem való nekem ez a diéta... Több ch-t fogok enni, de nem gabonával akarom tömni magam, inkább zöldséggel, mert van pár, amit imádok >_<


Az igazat megvallva nekem a sok fehérje fogyasztása azért se jött be, mert közelebb állnak hozzám a vegetáriánus fogások, jobb tőlük a közérzetem... Meg nem vagyok folyton felpuffadva, jobb az emésztésem. Szeretem a húst, de csak ritkán.


Még ma is elengedtem magam, 2-3 banánt elpusztítottam meg a cukrászda maradék kínálatát is leteszteltem (a hatlapos krémes egész finom :D) és naggyon jó a kedvem/közérzetem.

Holnap már moderálom magam, mert utána már nem lesz ilyen jó a kedvem XD

2013. okt. 26. 22:34
 7/17 anonim ***** válasza:

Nyilván úgy csináld, ahogy Neked fekszik...

De ami a zöldségeket illeti, azok még annyira nem veszélyesen a szénhidrátszintre, ha nem akarsz közel menni a ketogén szinthez (de ketogén mellett is lehet kilószámra zöldséget enni, csak nagyon nem mindegy, melyiket és akkor sok egyéb szénhidrát már nem fér bele).

S vegaként is be lehet vinni igen sok fehérjét, ha arra van szükség, más kérdés, hogy ez sem fekszik mindenkinek (nekem már igyekeznem kellene, mert korlátozott mennyiségű jó tojáshoz jutok, más jó fehérjeforrásból pedig nem szeretek nagyon sokat enni).


Ha jó dolgokat eszel s olyat, amit szeretsz, az szerintem ígéretes hozzáállás :)

2013. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem CSAK zöldségekből akarom bevinni a szénhidrátot, lehet h félreérthetően fogalmaztam :)

Zabpehely, rizs, tk kenyér, főtt krumpli néha és ezek mind mértékkel + sok zöldség. Néha gyümölcs.

2013. okt. 27. 22:44
 9/17 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszoló írja jól, valamint lehet, hogy ez a csalónap kellett. Ugyanilyen adottságokkal éldegélek, az a pár kg nem nagyon, vagy csak nehezen megy le. Azért is van ez így, mert ilyen pici feleslegből nehezebb fogyni. Nekem is a lábam...Csak ha már nagyon vékony vagyok, akkor vékonyodik. Nekem a hormonális testtípus diéta használ, azóta lassan, éhezés nélkül megyeget le.
2013. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Én eddig nem hallottam erről a hormonális testtípus dologról, hát kíváncsiságból rákerestem... Félelmetes, de aszerint pont a magasabb szénhidrátbevitel, alacsony zsírfogyasztás való nekem elvileg, a kategóriajellemzők is 95%-ban illenek rám :D

2013. nov. 4. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!