Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan kávézhatnék diétásan?

Hogyan kávézhatnék diétásan?

Figyelt kérdés
Tejjel és cukorral iszom, de ezentúl szeretném fehér(!)cukormentesen és tehéntej mentesen. Tudnátok ötleteket? Milyen tejet használhatnék? És édesítőnek mi a legjobb?
2013. nov. 25. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igyad tisztán, az diétás.
2013. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, üresen totál diétás ;)


Én is gyakran kávézom, s tudomásul veszem, hogy számomra ez édesség :D

Paleósan ihatod xillittel és mandulás kókusztejjel, az finom (bár akkor én már mézezem, az az igazi élvezet). De azt sem nevezném diétásnak, bár azért jobbnak, mint a normált.


Ami a szinte vagy teljesen kalóriamentes édesítőket illeti, az emberfüggő. Én pl. inkább innám üresen, mint steviával, kegyetlen mellékízt ad kakaó és kávé esetén, az ízlelőbimbóim szerint. Az eritritol sokkal jobb (de attól még nem igazán jó szerintem, de legalább kellemetlen mellékíze nincs) és sokkal drágább, én inkább maradok a xillitnél és a méznél, 1-2 kanál nem számít olyan sokat nálam.


Ha üresen akarom inni vagy legalábbis extra kevés egyébbel, akkor vaníliázom, valamit segít :)

2013. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kókusztej, mandulatej pl. Zabtej se rossz, pár kortynyiban még nincs sok ch. mindet elő tudod olcsón állítani, házilag is.

Édesítőnek egy kk. méz bőven elég, vagy egy kk. nyírfacukor.

Én mondjuk feketén iszom, annál diétásabb nincs :D Vigyázni kell, hogy ne okozzon savasodást, de egy csésze kávé önmagában kevés ehhez, ha odafigyelsz.

2013. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz a tehéntejtől. Nem hízlal jobban, mint a növényi, és nem is egészségtelenebb. Viszont a növényi egészen elképesztően rossz. (De nyugodtan próbáld ki...) Ha az megnyugtat, vegyél 1,5%-os tejet. Használhatsz édesítőt, xilitet vagy bármit. Barnacukor, méz kerülendő.
2013. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A méz nagyon egészséges, és ha nem zabál valaki egész nap, akkor reggel egy kiskanálnyi mennyiségtől semmi baja sem lesz. Az olcsó édesítőszereknél még mindig jobb, legalább nem mesterséges.
2013. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Üresen nem szeretem, viszont a paleós megoldás tetszik habár sosem használtam kókusz/zab/mandulatejet.. szerintem finomak lehetnek de azt sem tudom ezek közül melyik a legjobb hozzá. Mézet nem tudom bele elképzelni, úgyhogy muszáj lesz valami "csodacukrot" vennem és kitapasztalnom hogy a legjobb..


Ha van még olyan tippeket ami bejött nektek és finom, írjatok:)

2013. nov. 25. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:

"szerintem finomak lehetnek de azt sem tudom ezek közül melyik a legjobb hozzá"

Ez ízlés dolga. Én a falnak mennék a zabtejtől, mert nem szeretem a zab ízét, de van, akinek bejön. Nekem a mandulás és/vagy mogyorós kókusztej volt messze a legjobb, ráadásul házilag készítem itthon, ami egyesek szerint rossz, nekem viszont nagyságrendekkel jobban ízlik, mint a tehéntej :D Csak jó sűrűre kell csinálni, vizesen nem jó :)

A rizstej kifejezetten olcsó, otthon igen könnyen készíthető növényi tej, de az közel sem olyan jó, mint a kókusztej (kakaóba azért elég jól elmegy, kávéhoz nem szoktam használni) :P A kókusz édes és zsíros, s ezek a sűrű kis tejében is benne vannak :)

2013. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első gondolat: tej és cukor nélkül..


Tanács (amit mondjuk már írtak) használj mondjuk 'zsírtejet' (ez az új ketogén paleós tej őrület) és eritritet/xilitolt.. Így jó.

2013. nov. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A zsírtej mibenlétére még guglival sem sikerült rájönnöm, mi az? :D (Egyébként próbáltam már vajjal inni kávét, az ember kísérletező típus. Nos, a sörbe sokkal jobban illik, mézzel.)

Ugyan a kókusztej szénhidráttartalmától sem félek, de kíváncsi vagyok :P

2013. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Semmi bajod nem lesz a tehéntejtől."


[link]


Zsírtej

[link]


Át lett nevezve.. hihetetlen. Pedig ez zsírtej.

2013. nov. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!