Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kb 2-3 kg-ot szeretnék leadni....

Kb 2-3 kg-ot szeretnék leadni. Mit lehet ennem és mit nem? Mert én az édességért élek halok, de próbálom megállni, hogy ne egyek.

Figyelt kérdés
Mondjuk csak a hasamról szeretném leadni a felesleget.Tésztát kenyeret már nem eszek 1 hónapja.Mégsem fogyok úgy ahogy én szeretném.
2013. dec. 11. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha eszel édességet, magasan lesz a vércukorszinted, ezért nem fog a zsírhoz nyúlni a szervezeted, mert mindig kap a vérből cukorból energiát.


A kenyér=cukor, a tészta=cukor, idáig jó hogy elhagytad, de a csokoládé=cukor, tehát hagyd el, és cseréld le fehérje turmixra, pl. 100% whey - tejsavó turmixra, ami csoki ízű.

2013. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg joghurt?Kifli?Zsömle?Felvágottak?Sajt?Ezek mehetnek ha szendvicset eszek?A vércukorszintemmel nincs baj.Magolásra is gondoltam kaja helyett,de azt olvastam attól is lehet hízni.
2013. dec. 11. 13:08
 3/15 egytizenhétéveslány válasza:
Este 6-7 óra után már ne egyél semmit. Szerintem sportolhatnál is mellette, pl. a felülések biztosan segítenének. :)
2013. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kifli???

Zsemle???

nem azt írtad, hogy a kenyeret elhagytad?

A kifli = zsmele = kenyér = cukor - mind-mind CH szénhidrát!

Ez mind megemeli a vércukorszinted. Az, hogy rendben van a cukorszinted, nem vagy cukorbeteg, az nem jelent semmit! Ha CH-t eszel, megemelkedik a vércukorszinted, ha rendben van, ha nincs. Ezt elbontja az inzulin pár óra alatt. Na de, neked ezt kell lecsökkenteni, ne egyél szénhidrátot (kenyér, kifli, tészta stb.) 12 ó után.


Ha elhagyod, akkor hamarabb fogysz, de valamit kell sportolj, vagy annyira le kell vidd a kcal bevitelt, hogy fogyj. Ehhez számold ki a napi energiamennyiségedet és vegyél el belőle 500kcalt.

2013. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Itt azért komoly hiányosságok vannak Kérdező..

A normális vércukorszint emelkedéshez, étkezés után semmi köze nincs a cukorbetegséghez. Ahhoz, hogy fogyj, folyamatosan alacsonyan kell tartanod a vércukorszinted, és olyan ételeket kell enned, ami ezt a lehető legkevésbé emeli. (zöldségek, sovány hús, hal, citrusgyümölcsök, saláták, stb..)

Ha ugyanis sok ch-t eszel egyszerre (igen ilyen a szendvics is, meg a magvas dolgok, gabonafélék, tészták, krumpli, rizs, édesség stb..) akkor a vércukorszinted megemelkedik, hogy tudja kezelni a hirtelen beáramló ch mennyiséget. Tehát a hasnyálmirigy robbanásszerűen kiad magából annyi inzulint, amennyit csak tud. Ez szabályozza azt, hogy mennyit fogsz felhasználni, és mennyi gyarapítja majd a zsírpárnáidat. Ha nem mozogsz egyáltalán, nem vagy élsportoló, ha nem mozogsz napi rendszerességgel, akkor nem tudja ezt a mennyiséget felhasználni, így elraktározza--->hízol.

A másik hátulütője a dolgoknak, hogyha állandóan ch-val tömöd magad, gyorsan megemelkedik a vércukorszinted, és hamar leesik, és a tested egy újabb adagot "követel", elég hamar éhes leszel, és persze, hogy a ch-t fogod legjobban kívánni. Ez egy örökös körforgás, szép, egyenletes út a cukorbetegséghez és az elhízáshoz, ezt kell elkerülni. Tanulmányozd ezt az oldalt.

[link]

2013. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sok zöldség, és (nem feltétlenül sovány) húsok. Emellett pedig kerüld a bolti vackokat, mert mindenbe cukrot csempésznek.
2013. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A vércukor szintem kaja után 5 alatti.Szezámagos zsömlét eszek.És naponta kb 3 x eszek.És este 6-7 után már nem szek.Zsömlét szoktam enni igen,de hát nem olyan hizlaló mint a kenyér nem?Mert szinte akkor már semmit nem lehet enni mert mindentől lehet enni
2013. dec. 13. 16:18
 8/15 anonim ***** válasza:
A kenyér és a zsömle ugyanaz! Változtatnod kell, és nincs olyan, hogy nincs mit enni. Rengeteg egészséges és jó étel van. De nyugodtan egyed a sok adalékanyagos sz*rt, meg a felvágottakat, aztán pár év múlva nem csak plusz 2, 3 kiló lesz rajtad.
2013. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Figyi kedves utolsó!!!

Én sosem voltam kövér....Most sem vagyok az,csak nemrég terhes voltam és rajtam maradt egy kis felesleg ennyi.Én mindig ette édességet,zsömlét meg bármit ami jól esett...Most a rengeteg édességtől és a fornettitól szedtem fel pár kilót.Más szerint így pont jó vagyok....De én még fogyni akarok.Úgy jobban érzem magam.55,5 kg vagyok és 53-54 akarok lenni....

2013. dec. 16. 12:02
 10/15 A kérdező kommentje:
Sőt már kb 3 napja vagy hogy egész nap szinte semmit nem eszek max egy kiflit vagy 2-őt.....
2013. dec. 16. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!