Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fogyokurasok, ti hogyan...

Happytheeverafter kérdése:

Fogyokurasok, ti hogyan szoktatok le a csokirol? Mit ettetek helyette? Vagy csokkentettetek az adagot!

Figyelt kérdés
Legyszi senki ne jojjon a "gyumolcsot kell enni" dumaval, mert tudom, es nm esik jol...

2014. febr. 27. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell gyümölcs! Csokis fehérje turmix,de ne valami fos DM-est.
2014. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keto-paleo csoki? (kókuszsír, kakaópor, édesítő, kókuszreszelék)
2014. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam le róla, csak mértéket tartok. Ált. két darab ilyen kis bonbonettis bonbon egy napra, vagy ilyesmi.


A gyümölcsöt is imádom, abból rengeteget eszem - de nem édesség helyett, hanem csak mert szeretem.

2014. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Én nem fogyózok, hanem életmódot váltottam. Semmi cukor. Simán pótlom édesebb olajos magvakkal, aszalt és friss gyümölccsel, gabonatejekkel, zöldségek között is vannak édeskések (répa, karalábé pl.), vannak müzlik cukor nélkül...hirtelen ennyi jutott eszembe.


Amúgy amint átváltasz lassabban felszívódó szénhidrátokra, egyből kevésbé fogod kívánni az édes ízt.

2014. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Pl. zoldsegleves, gulyasleves melle lehet koret, a kakaos palacsinta! Igy potoltad az edesseget, de nem is lesz hizlalo!
2014. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kakaós tojásfehérjés zabkása

Kakaós túrókrém

Csokis proteinpor pudingnak kikeverve (ez a favorit)

2014. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam le, magas kakaótartalmú étcsokit kell enni, nekem egy kocka után 2 napra elmúlik az édességhiány.
2014. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
40%
huzgzgtzfvg86 tgugzgi7j6 zttz7hjt7tjg z7tu355654 87uzzgzzgzggzzgzg..---..-.-.-.-.-.----.@@@ ŁŁŁŁŁŁ ulkalasdababa.lé
2014. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szoktam le a csokiról, bár most hetek óta nincs itthon méz, úgyhogy csokit sem tudok csinálni (próbáltam már méz nélkül, sose volt közel sem olyan jó).

Valamelyest tudom pótolni: kakaós banán (fagyasztóból kivett karika kakaóba márva :D 1 dekás banánbonbon), kávé (azért ha édesre vágyom, kell bele valami a kókusztejen kívül... ha csak kávézni akarok, zsírtejjel, cukorféle nélkül is jó). Sütizni szoktam, de alacsonyan tartom a szénhidráttartalmat (ha laza vagyok és cukor, mazsola befigyel, akkor 6g egy nagy muffin ch tartalma, ami annyira nem is vészes. ja, mert ha nincs kakaó és kávé a sütiben, akkor kibírom a steviás xillitet is minimális mennyiségben. amúgy falnak megyek a stevia mellékízétől, eritritolra pedig végképp nem költök, nekem nem éri meg. a többi kvázi kalóriamentes édesítő nem játszik).


S ha már csokizom, akkor keveset, igen. S ha véletlenül bolti csoki, akkor 70%-os. Sajna abból is könnyű sokat enni, ha finom, de a párom (aki már rég lefogyott, csak a vonalaira vigyáz, de ez nem nehéz neki) szívesen "feláldozza magát" az érdekemben :D

A kis csokivágyas (OK, a nagyon zsírdús ételek csökkentik, de hosszú távon kioltani lehetetlen) hedonista lényem számára óriási különbség van a semmi és a pici csoki között. Egy pici csoki pedig nem lesz a fogyásom kerékkötője (van annak sok más egyéb).


A gyümölcs kellemes, de egyrészt jobban elszalad vele a ch, mint egy kis csokival, másrészt ha csokit akarok enni, akkor nyilván nem felel meg a gyümölcs, ami teljesen másféle étel. Zsír pl. alig van benne, egy igazi édességnél pedig a jelentős zsírtartalom alap, ha nekem akar imponálni.

2014. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kieg: Bár ahogy írtam, a csokis banán azért jó (a kakaóban van is zsír rendesen). A gyümölcspudingok is tetszenek, de a csokit akkor sem pótolják.
2014. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!