Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fogyózók! Ti hogy bírjátok...

Fogyózók! Ti hogy bírjátok anyagilag a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

Sürgősen le kéne adnom 3-4 kilót. Az utóbbi pár hétben a pocakomra felszedtem szabad szemmel is láthatóan egy kis felesleget és nagyon szeretnék tőle megszabadulni.

Próbálom kiiktatni elsődlegesen a kenyeret, tésztát és a krumplit az étrendemből, de anyagilag nagyon sokba kerül csirkemellet és egyéb állítólag fogyis kaját enni pl. barna lisztből készült kenyérből fél kg közel 300 Ft ha nem több.. 1 db csirkemell közel 1000 Ft. 250 grammos zabpelyhet szerettem volna venni, de a 400 Ft-os áron majd' seggre ültem. Sajnos nem vagyok gazdag, hogy ezeket megengedhessem magamnak. :(


Valami tipp, praktika van, hogy olcsóbban kijöjjek, de mégis egészségesebben étkezzek és még éhen se haljak?

Zöldségeket imádom!


2014. febr. 28. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmi értelme "fogyókúrás" kaját enni, kivéve, ha életed végéig csak azt akarod fogyasztani. Ugyanis minden más esetben csak addig tart a hatása, amíg nem kezdesz el megint normálisan enni.


Ne iktass ki semmit, meg ne csirkemellen akarj élni, hanem a normális vegyes táplálkozást tartsd be, csak az arányokra meg a mennyiségekre figyelj oda, akkor fogysz és nem kerül semmi extrába.

2014. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

En imadok zabalni, es nem akarok a kajakrol lemondani, de eszbonto bikini bodyt szeretnek nyarra, ugyhogy qrva kemenyen sportolok! Ez pedig nem kerul penzbe. Vagyis az elejen igen, mert a bringat megvettem, meg 1-2 sulyt otthonra, de a fekvotamaszhoz es a feluleshez nem kell eszkoz! Plane a futashoz! (na jo, de, egy megfelelo cipo!)


Emeld fel a segged, meglatod, sokkal hatasosabb mint a barna lisztbol keszult kenyer meg a tobbi okossag...

2014. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

500 grammos zabpehely 200 Ft a Sparban és a Lidlben.

Ebből mondjuk 3 csomag egy hónapra biztosan elég.


Ha a fehérjebevitelt nézzük, akkor a csirkehússal jársz a legjobban (a tojással, túróval, hallal szemben). Esetleg úgy lehetne variálni, hogy ebédre csirkecomb (bőr nélkül) és vacsira csirkemell (kilója 1400 körül mozog, így 100-150 gramm 140-210 Ft/nap).

A legolcsóbb köret a rizs (barna vagy basmati rizs). Én 500 grammos barna rizst 350-ért szoktam venni, ami legalább 5 napra elég. Ami napi max. 100 Ft-ot jelent.


Zöldségekből aminek épp szezonja van ill. mirelit zöldségből ha akciós akkor nagyobb mennyiséget vásárolok.

2014. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

zabpehely 200ft/ félkg-aldi, spar, lid, penny

auchanba kimérős 360ft/kg


tojás 10db 300ft

csirkemáj

főzelékek normálisan elkészítve

kefír/joghurt 100ft

2014. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Falun lakom és egy Coop van itt + egyéb kisboltok, amik még a Coop-nál is drágábbak. Szomszéd városban van csak egy Penny, ahova ha leutazok máris többet fizetek a kajáért, mint ha itt a falun veszem meg.
2014. febr. 28. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:
A párommal mi január óta Norbi update szerint étkezünk, mindig van itthon Update liszt, cukor, lekvár, kenyér, szörp. Szoktunk péksütit is enni, meg update édességet. Azt hitten jóval többet fogunk költeni átlagban, de azt kell, hogy mondjam nem. Az életmódváltásunk előtt, rengeteg felesleges kaját megvettünk, tele volt a hűtőnk, eljártunk ide oda kajálgatni, de ez mára mind megszűnt. Kevesebbet költünk, mert mennyiségben kevesebbet veszünk, de csak is minőségi dolgokat. Szépen mennek le rólunk a kilók, és nagyon jól érezzük magunkat.
2014. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Már írták a többiek, de a zabpelyhet én is 400ft-ért vagy alatta veszem... Mondjuk nekem mindegy, mert havonta max. pár dekát eszem belőle, palacsintában. A párom 200-ért veszi a rizsét, én 1000-ért a szezámot és a kókuszt, amik az "alaplisztjeim" :D A cukrom 2000 :D De tudod, ha az emberek olcsó ételeken élnének, akkor nem költenének el ételre mondjuk havi 30 ezret. Ennyiből én is kijövök, sok és változatos zöldséggel, gyümölccsel, olajos maggal, tojással. Néha számolgatok, nem tűnnek drágának az ételeim, bár tény, hogy lehetne olcsóbban, de korábban sem költöttem kevesebbet ételre.

A zabpehely még olcsó is.

A fehérjéhez nem tudok hozzászólni, nekem pár tojásból, zöldségből, olajos magból automatikusan bejön annyi, amennyire szükségem van, külön nem kell figyelnem rá.

A csirkemell elég jó fehérjetartalomban, de nem muszáj olyan sokat enned belőle. Ha pedig sok húsra vágysz, ehetsz másmilyet is, max. bejön vele némi zsír, az sem feltétlenül gond, de szénhidrátdús étkezés mellett nem árt, ha nem magas. Bár ez a szénhidrátszegény diéta kategória, de már megszoktam, hogy az is sok szénhidrátot jelent, bár ez relatív. A zabpehely viszont szénhidrátbomba, akárhogyan nézzük, pici mennyiségben persze beférhet, de akkor annyira nem számít az ár...

2014. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5: Ismerős, a mi falunkban 2 Coop van s egy zöldséges, de azoktól is 4-5 km-re lakom :) Ami persze nem sok. Viszont a szomszéd városban remek zöldséges van s még mindig csak 8 km, kellemes biciklitáv :) Így is a közeli nagyvárosban veszünk sok dolgot (illetve rendeljük oda pick pack pontra), ami drága lenne, ha csak azért mennénk be, de olykor úgyis muszáj arra járnunk s a mi ételeink nagy részét lehet nagyobb mennyiségben vásárolni. A zabpehely is ilyen, vedd meg akár egy évre, valószínűleg jársz évente a városban...

(Ha majd nagyon drága lesz a benzin, s nem telne rá, majd a nagyvárosba is biciklivel megyünk, mozogni úgyis kell. 2x25 km, részben emelkedőkkel, jó kis edzés :) Bár akkor a benzin- és olajár miatt nem tudom, mi lesz az ételek árával... De ez már messzire vezet.)

Akkor rossz, ha nincs egy rendes, normális árú zöldséges biciklis távon belül (a Coop annyira nem remekel e téren, persze pl. káposztát és répát gondolkodás nélkül veszek ott is, az nem tud bekavarni az ételköltségeimbe, ha picit drágább se... magot magam is tudok csíráztatni s az mindent ver, poénos, friss, olcsó és a leginkább bio ételem... hiányozna pár zöldség, de úgyis kevesebbet eszem abból, aminek nincs szezonja, voltaképpen kibírnám a többivel is. bár a mi Coopunk néha még teljesen jó cuccokat féláron ad). Mármint nekem csak ez lenne gond. Aki több friss ételt eszik, annak azért nehezebb. Okozhat hátrányt, ha csak pár bolt van a közelben, de ha nem extrém kevés a pénz, akkor azért meg lehet oldani, drágább cuccból kevesebbet, olcsó zöldségből többet, akció, készlet, ilyesmi.

2014. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nem könnyű egyébként.. De most nem feltétlenül arra gondolok, hogy drága hanem hogy nézni kell Pl az akciókat. A múltkor 140ért vettem fél kiló zabpelyhet. Kg
2014. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Véletlenül elkuldtem :D szóval, hogy én pl eszem sertéscombot is, a múltkor akcióban volt 1090ért, és ebből kevesebbet eszem mint mondjuk csirkemellből, mert engem jobban telít. A zöldségeket is figyelem mindig hogy jövök ki jobban. Mondjuk egy 250g-os túró elég két esti étkezésnek, 230-250 ft általában, és a zsirszegeny olcsóbb is.
2014. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!