Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megettem másfél tábla csokit,...

LiNorina kérdése:

Megettem másfél tábla csokit, ez befolyásolhatja a fogyókúrát?

Figyelt kérdés
Már leadtam 6 kg-ot az 1000 kcl körüli diétámmal, ma viszont betoltam egy puffasztott rizses Milkát és egy fél Oreos Milkát. Még így is 1300 kcl körül vagyok, ma csak egy 45 g-os ropit, egy főtt tojást és egy narancsot ettem, de félek, hogy ez a nagy zabálás esetleg kihat a fogyásra. Vagy ez nem nagy baj? Máskor nem szoktam megszegni. Most megyek majd futni, az esetleg javít valamit?
2014. febr. 15. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Miért? Mégis miért kárhoztatod arra a tested, hogy 45 gramm ropival, főtt tojással és naranccsal próbáljon túlélni egy egész napot? 1000 kcal? Kit érdekel! Hol a vitamin, hol a fehérje, hol vannak az ásványi anyagok, hol az energia?

Nagy zabálás? És még te "félsz"?! Már ne haragudj, de akkor szerinted mégis mit érezhet a tested? Vajon mennyire lehet bepánikolva, ha nem adsz neki tápanyagot, emellett futtatod és hiába adott le 6 kilót, a helyzet nem javul? Mennyire lehet kikészülve, ha másfél tábla csokoládét "zabáltatott meg" veled, már nem is a vitaminok vagy egyéb tápanyagok miatt, hanem pusztán azért, hogy végre valami ENERDIÁhoz juss?

Mert az élet alapja ez: az energia. Energia nélkül semmi nem megy. Nem működnek az izmok, nem működik az agy, és bármily meglepő legyen is: a zsírbontás sem! Mi lesz a reakció? Falásrohamok. Első lépés. Izombontás. Másodszor. Fáradtság, elgyengülés, depresszió, rossz közérzet..

És mindez miért? Mert nem értetted meg a tested működését. Ok, én ezért nem téged hibáztatlak, csak felhívnám rá a figyelmedet. Oka van annak, hogy meghíztál. Oka van annak, amiért lefogytál, és amiért most bizonyos ételeket megkívánsz. Oka van annak, amiért a tested úgy működik, ahogy. És ebbe te beleszólhatsz egy 1000 kalóriás ropidiétával.. de nem érdemes. Nagyon nem.

A kérdésedre a válasz: Nem, alapvetően nem befolyásolja. Másfél tábla csoki? Most viccelsz? Alig 70 gramm szénhidrát! Simán eltárolódik a májban és az izmokban, amit sportoláskor majd felhasználhatsz. Más kérdés, hogy milyen egyéb biológiai hatásai vannak, de ezt most hagyjuk. Itt nem ez a fő probléma.

Remélem gyúlt most egy kicsi fény benned valahol. Ha ezek után lennének még kérdéseid, szívesen válaszolok azokra is.

2014. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Hogy mennyi idióta ember van a világban...-.-

Először is. Hogy a francba kezdesz el diétázni, ha az alap dolgokkal nem vagy tisztában. Idióta vagy, de ez már a te hibád. 1000 kcal egy olyan embernek is kevés aki egész nap az ágyban fekszik. 1300 kcal...húhh elérted az alapanyagcseréd határát. Kemény vagy. Remélem annyira mint a sz@r ami benned van, mert kb. az anyagcserédre inkább nem vagyok kíváncsi. És ha be tudtál tolni egy másfél tábla csokit, amitől én most hánytam össze magad és egy normál ember is kb. így van vele, akkor a szervezeted borzasztó hiányokban szenved. Azért megnyugtatom a beteg kis agyad, hogy 1 nap nincs kihatással semmire, sőt 2 nap se, sőt 3 nap se. Nem is hinnéd ugye? Azért kíváncsi vagyok, hogy meddig tolerálja ezt a szervezeted, mert hosszútávon, sőtt nem is kell olyan hosszú táv és nagyon beteg lesz. Olyan szervi problémáid lesznek amik visszafordíthatatlanul károsodtak. Vagy ha nem most, majd később nyugi ;)

Menyjél csak futkározni,

2014. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menjél csak futkározni, ha ez megnyugtatja az agyad. DE azért keress fel egy pszichiátert, mert az foglalkozik a hozzád hasonlókkal. bár nyilván nem nekem fog fájni. csak az a baj, hogy sokan vannak itt az oldalon, akiket ezek a kérdések befolyásolnak és azt látják, hogy így kell fogyni.
2014. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez csak amit ma ettem... de kosz a bunko valaszokat. Az etkezesem feher husokbol, teljes kiorlesu kenyerbol, zoldsegekbol, halbol, gyumolcsbol all.
2014. febr. 15. 22:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Az elsonek koszonom
2014. febr. 15. 22:11
 6/6 anonim válasza:
Miért kellett így lecseszni? Nem csinált semmi rosszat!
2014. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!