Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik a jobb? Hogyan fékezzem...

Melyik a jobb? Hogyan fékezzem meg a fogyásom lassulását?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja fogyózom, eddig lement kb 7 kg. Még szeretnék fogyni 5-6 kgt, a kérdésem ez:

Melyik a jobb, ha megvárom h éhes legyek egy kicsit és akkor eszem egy picit, vagy ha nem várom meg h éhes legyek és óra szerint eszem egy picit? Eddig ez utóbbi volt: reggel 9-kor reggeli/tízórai, dél körül ebéd (mediterrán típusú ételek), 4-kor uzsi (gyümi vagy joghurt), este 6-7 körül vacsi (saláta vagy alma-sajt). Jelentősen lelassult a fogyásom, mondhatni het fél kg, ami nem igazán motiváló, főleg, h naponta 40-50 perceket szálkásítok, napi 1 liter citromos vizet iszom a napi 1,5 liter víz mellé. Állandóan úgy érzem, hogy tele vagyok, szóval lehet hogy ezért lassult le a fogyás? Valamikor régen azt hallottam, hogy ha éhes az ember, akkor van szüksége táplálékra, mert befejeződött az emésztés, minden a helyére került és a szervezet saját magát kezdi el emészteni (bontani). Azt is tudom, h a napi többszöri kis adagok fogyasztása megelőzi az éhség-/zabálási rohamokat és szinten tartja a vércukrot, és ez a jó. De ha állandóan tele vagyok? Most akkor mi legyen? Mzlt csináljak, hogy a heti fél kg heti 1 kg legyen? Vagy túl sokat akarok? Csak ki kellene tartanom és türelmesnek lenni? Segítsetek kiokoskodni! Köszi előre is!

28/N


2014. márc. 19. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:

"Valamikor régen azt hallottam, hogy ha éhes az ember, akkor van szüksége táplálékra, mert befejeződött az emésztés, minden a helyére került és a szervezet saját magát kezdi el emészteni (bontani).

Igen, jobb híján elkezdi bontani az izomzatot és nem a zsírt.

Szerintem a 3 óránkénti étkezés a legjobb.

Reggeli ébredést követő 1 órán belül és onnantól mindig 3 óránként eszel.


Ha már étkezés... Gyümölcsöt uzsi helyett tízóraira fogyassz (kivéve ha uzsi előtt edzel). Vacsira szintén nem eszünk gyümölcsöt, sajtból pedig a zsírszegények férnek csak bele a diétába (de ezek is csak mértékkel).


Heti 0.5 kiló fogyás teljesen rendben van.


Egyébként van egy olyan érzésem, hogy keveset és rosszul eszel. Az előbbi miatt lelassult az anyagcseréd és ezért nem vagy éhes.

2014. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fél kiló hetente teljesen jó, főleg az utolsó kilóknál.

A tele érzetre nem tudok mit mondani, nekem csak alapos jóllakás után van az, akkor nem is nagyon eszem jó ideig. Óra szerint sose ettem, de azt tapasztaltam, hogy ha kiéhezik a test (de valamiért nem ad éhségjeleket), akkor az elég rossz és busásan be lehet pótolni a kimaradtat. Jó esetben a tested rendes éhségjeleket ad, de anélkül enni is jobb, mint észrevétlenül éhezni. Persze jóllakottság esetén szerintem se jó enni, az nem logikus.


Az elsővel nem értek egyet a zsírszegény sajtokkal kapcsolatban, egy ch szegény diétához direkt sok zsír kell, különben éhezés lesz, bár tudom, itt szénhidrátszegénynek a még eléggé szénhidrátdúst nevezik, sose fogtam fel, miért. Mindenesetre a zsíros ételekkel semmi baj, amíg a szénhidrátbevitel alacsony és az ember jól érzi magát azzal, ha zsír adja az energiáját. Nyilván nem mindenkinek való ez, de van, akinek a zsírlimit nem való.

Személy szerint azon dolgozom, hogy kevésszer egyek egy nap, nekem rossz a többszöri evés. Kevés evéstől csak éhes leszek, s szeretem, ha jóllakom és jópár óráig semmi gondom evésre. Ez is személyfüggő. Ki kell tapasztalni, kinek mi a jó.

2014. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az elsővel nem értek egyet a zsírszegény sajtokkal kapcsolatban, egy ch szegény diétához direkt sok zsír kell, különben éhezés lesz, bár tudom, itt szénhidrátszegénynek a még eléggé szénhidrátdúst nevezik, sose fogtam fel, miért"


Azért nem ajánlom a kedves kérdezőnek a zsíros sajtokat, mert sok telített (rossz) zsírt tartalmaznak. A jó zsírokkal semmi gondom nincs (pl.: olajos magvak, lenmagolaj, szőlőmagolaj, tökmagolaj stb).


Aki alacsony ch-n diétázik (van akinek az 50 az alacsony és van akinek a 100 gramm is annak számít)annak több zsírt kell fogyasztani, mert a szervezetnek kell valami, amit felhasználhat (a fehérje erre nem jó, csak a ch vagy a zsír).

2014. márc. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!