Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen egészséges nasikat...

Milyen egészséges nasikat szoktatok enni?

Figyelt kérdés
Sajnos elégé édesszájú vagyok, próbálok alternatívákat keresni, mint pl párolt alma fahéjjal
2014. máj. 5. 19:45
 1/8 anonim válasza:
túró joghurttal összekeverve, gyümölccsel, esetleg édeskével
2014. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A túró joghurttal nagyjából okoz akkora inzulinszint emelkedést mint a sima cukor, így van értelme az édesítőszernek?


Van, mert cukor + tejtermék még mindig durvább elvileg.

--


Én kókuszzsíros kakaós típus vagyok, édeske változó: ha nem érdekel a cukor, akkor mézezek. De stevia, steviol vagy mondjuk porított xillit is jó lehet..

2014. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sima alma, narancs?? Imádom, rengeteget eszem belőlük!
2014. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fagyassz le banánt, ha már kemény turmixold le, és kész a krémes, jéghideg, banánfagyi:)
2014. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 orsolyamaroon válasza:

Fagyasztott gyümölcsöt 3 nagy tégely natúr joghurtban felengedek. Hozzá gyömbért, fahéjat, kókuszreszeléket, fruktózt rakok. Ginsenget és szegfűszeget is rakhatsz hozzá. Válassz a felsoroltak közül ízlésednek megfelelően.

Ha édesített teát szeretnék inni, akkor édesgyökeret forrázok le és ahhoz társítok valamilyen gyümülcsteát, így egy deka cukor nem kell bele.

2014. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Változó. Ha gyümölcsösre vágyom, akkor pl. mazsola, barackpuding (chia maggal s pici steviával, gyümölcshöz még nekem is passzol, pedig utálom a mellékízét), meggypuding (ebbe elég a meggy, a mienk sűrű és magától pudinggá áll össze és elég édes is), barackos ivójoghurtszerű kissé megsavanyodott kókusztejes zsírtej (nemrég fedeztem fel, hogy mennyire jó)...

Ha kakaósra vágyom, banános csokipuding (banán+kakaó), kókusztejes kakaó, kakaós nyersbonbon (kakaó, mazsola és valamilyen olajos mag, tipikusan dió, de a kakaó annyira adja az ízt, hogy még lenmaggal is jó)...

A nyersvegán mákos pite is jó, de abba eszetlenül sok méz kell nekem, ritkán alkalmazom (mák, méz, gyümölcslap).

A ketogén nassom a diós vaj, málnával :D Kissé édes, amitől már az édességek közé sorolom, teljesen azt a szerepet tölti be.

Sokat sütizek is, a kókusztej készítéséből megmaradt kókusz felhasználására az az első számú receptem. Kókusz, dió, tojás, mazsola.

Van pár tojásos krém receptem is. A tojás rengeteg édességhez jó, csináltam már kókusztejes madártejet is, az is remek :)


Ha az egyszerűség a cél, akkor aszalt gyümölcs vagy olajos mag, tipikusan egyszerre. Az igazából a kakaótlan nyersbonbon, csak éppen a szájunkban keveredik össze :)


Ja és hogy feledkezhettem el a csokiról? Rég csináltam, szerintem azért. Nálam kakaó, kókuszzsír (bár most pálmazsírom van), a kedvenc akácmézem (mert a csokinak a lehető legfinomabbnak kell lennie s ebben a méz verhetetlen számomra), kávé és kesudió alkotja az alapcsokit, bonyolítani nem szoktam, ez is bőven elég jó nekem. Ropogós sajna nem lesz, de hát ez van. A paleo sportszelethez még jön dió, mandula és rum.


A masszívan gyümölcsös vagy mézes receptek kivételével a fentiek számomra kifejezetten fogyókúrásak, mivel szénhidrátban nem gazdagok (pl. a mazsolás kókuszos sütimből egy muffin 6g ch, ha jól számoltam). A szénhidrátdúsabbakból sem muszáj sokat enni. Elég tömények ahhoz, hogy egy pici is hasson.

2014. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 10. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Nasinak mandulát, mogyorót, egyéb magvakat, ha megkívánom.

Rendes uzsonnának gyümölcsöt magában, vagy egy kevés keksz-szel, túróval, vagy joghurttal, ha nagyon nem vagyok éhes, akkor gyümölcslé formában.

2014. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!