Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a fehér tönkölylisztről?

Figyelt kérdés

Régen sokat hallottam róla, hogy aki le szeretne állni az általános fehér búzaliszttel, az próbálja ki a fehér tönkölylisztet, mert teljesen más a hatása a szervezetre mint az általánosnak. tehát hogy nem hízlal. Tudom kaloriaértékük majdnem egy, de mégis sokan állítják, hogy vele fogytak le.

Ellenkezőleg is értek kritikák, hogy mert ez nem igaz!az is csak egy fehér liszt finomra örölt,hántolt, csak éppen több vitamint tartalmaz, ami álltal ajánlják a fogyasztását.Most én azt szeretném tudni, hogy fogyókúrába jelent valamit akkor ha helyettesítem, segít a fogyásban,vagy teljesen mindegy?


2014. máj. 29. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A tönkölyliszt is ugyanúgy "hizlal" mint a fehérliszt, tehát ugyannyi szénhidrát, kalória. ANnyiban különbözik, hogy lassabban szívódik fel, plusz több benne a rost.
2014. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem ne foglalkozz vele. Ha fogyni akarsz, egyáltalán ne egyél semmiféle liszteset. Hagyd el teljesen, az egészségednek is jobbat teszel.. Ha elérted a célod, súlytartáshoz már nyugodtan eheted ha nem bírod nélküle, de akkor is mértékkel.
2014. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha logikusan gondolkozol, akkor már félúton vagy a válaszhoz:

" Régen sokat hallottam róla, hogy aki le szeretne állni az általános fehér búzaliszttel, az próbálja ki a fehér tönkölylisztet, " - és itt jön az indoklás - " mert teljesen más a hatása a szervezetre mint az általánosnak. tehát hogy nem hizlal. " -> Ez a levezetés igen hiányos volt.

Elsősorban miért van " teljesen más hatással a szervezetre " és másodsorban mit jelent az, hogy " teljesen más hatás " ?

Egyáltalán tisztában vagy-e azzal, hogy a hízási folyamat miből áll és mi határozza meg adott szervezetnek a hízási folyamatát ?


" Tudom kalóriaértékük majdnem egy, de mégis sokan állítják, hogy vele fogytak le. " - Ez maga az értelmetlenség kategória.

Olyan, mintha azt mondanád, hogy X cipő jobb, mint Y cipő, bár mindkettő egyformán kényelmetlen, de azért az X cipővel mégis jobban lehet futni. Nincs értelme az állításnak, érted ?


“ több vitamint tartalmaz, ami által ajánlják a fogyasztását. “ – Valóban, ugyanaz a helyzet, mint a teljes kiőrlésű készítményeknél például, mert ott is az van, hogy több rostot tartalmaznak meg stb., ezért több különböző szempontból jobb hatással vannak a szervezetre, de maga az energiatartalmuk ugyanaz, tehát ha egyforma mennyiségként veszed őket és azt hiszed, hogy kalória szempontjából különbség van köztük, akkor tévedsz.


“Most én azt szeretném tudni, hogy fogyókúrába jelent valamit akkor ha helyettesítem, segít a fogyásban,vagy teljesen mindegy? “ – Az imént említettem a kalória szót és manapság ellenkező vélemények vannak azzal kapcsolatosan, hogy mennyire is számítanak ezek fogyás szempontjából.

A régi elmélet, amely szerint a termodinamikai törvények szerint történik minden, számos kritikát kapott és sokan azt vélik, hogy a szervezet egy sokkal bonyolultabb és komplexebb rendszer ahhoz, hogy kizárólag a termodinamikai törvényekhez igazodjunk – s ez valóban igaz is, a szervezetben ugyanis számos hormonális folyamat is megy végbe, amelyek ugyancsak hatással vannak mindenre, ami történik, így nyilván a fogyásra is.

Mit jelent ez konkrétan ? Ha a tönkölybúzát vesszük például, amely teljes kiőrlésű, akkor az köztudottan másként hat a szervezetre, mint a sima fehér liszt, amely ugye gyorsan felszabaduló energiát eredményez, megemeli az inzulinszintet, ezáltal a zsírraktározás is megemelkedik, stb. ( a fehér tönkölyliszt és a teljes kiőrlésű tönkölyliszt között pontosan nem tudom a különbséget, de utána lehet nézni és pontosítani ) .

Egyrészt a lassú felszívódás az, amelyre sokan esküsznek, azért, mert ha valami lassabban bomlik le , akkor az nyilván TÖBB IDEIG telít téged, így nem fogsz olyan hamar megéhezni -> nyilván kevesebb az esélye annak, hogy túledd magad vagy falásroham törjön rád.

Másrészt maga az inzulinszint, amelyet a teljes kiőrlésű ételek nem emelnek meg annyira, az nem képződik túlzottan a szervezetben és ezért a zsírraktározás sem olyan fokozott, mint azon ételek fogyasztása esetében, amelyek hirtelen és magasra emelik az inzulinszintedet.


Amint látod, ezek azok a tényezők, amelyekkel magyarázható az, hogy sokan előnyben részesítik a teljes kiőrlésű ételeket a nem teljes kiőrlésűekkel szemben, de mindezek a hatások csak részben vannak hatással a fogyásra és nem állítható, hogy minden esetben ugyanazt az eredményt kapnánk.

Figyelembe kell venni itt is a mennyiséget, mert az nem működik , hogy valaki mondjuk tönkölybúzás ételeket készít és nyugodtan elkezdi habzsolni őket, mert az nem fehér liszt, ugyanis a túlzott fogyasztás minden ételnél számít, kivétel nélkül, és egyetlen tényező sem ellensúlyozza azt, ha valaki túleszi magát, lehet az akármi. Tehát azok, akik ellenpéldáztak neked és azt állították, hogy ők nem tudtak lefogyni a tönkölybúzával mondjuk ( de érvényes másra is ) , azok valószínűleg nem vették figyelembe azt, hogy a minőség változtatása nem jelent mértéktelen fogyasztást.

2014. máj. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi különbség, csak több pénzt tudok keresni ha két ~egyforma termékem közül az egyiket kifejezetten egészségesbnek tüntetem fel. Azt drágábban tudom majd eladni stb.. de ettől még kamu az egész.
2014. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!