Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Egy "csalónap" ilyen étrend...

Egy "csalónap" ilyen étrend mellett?

Figyelt kérdés

Már leadtam 5-6 kilót, de még folytatni akarom a fogyást. Ha az albérletemben vagyok, remekül tartom az étrendem, de ha hazajövök anyuhoz nem tudok ellenállni.

Diéta:

reggeli: 2-3 evőkanálnyi müzli 1 negyed almával, 3 deci narancslével/ 10-15 deka sovány túró

tízórai: 2 marék nyers zöldség

ebéd: valamilyen főtt zöldségétel, kb 2 maroknyi

uzsi: görög saláta, kb 1,5-2 marok / fél adag fehérjeturmix

vacsi:fél vagy egész adag fehérje


Ehhez képest a mai itthon:

reggeli: 1 palacsinta, 2 deci epres ivójoghurttal

tízórai: uncle ben's csípős szecsuáni mártás, kanállal az üvegből, esküszöm...

ebéd: gondolkozom, vagy gombapörköltet főzök, vagy bevágok 2-3 palacsintát...


Kb 2 hetente járok haza, nagyon vacak, hogy itthon ennyire nem megy fékezni magam, félek nagyon, hogy visszahízok.

Ez még belefér ilyenkor, vagy hogy fegyelmezzem magam?


Most 2 hét kimaradt a sportból, mert beteg voltam-vagyok. Ma már elkezdek tornázni otthon, de futni még a héten biztos nem megyek.

Ez úgy néz ki alapesetben, hogy 1 nap futok kb 40-60 percet, másik nap tornázok 40 percet.

Nagyon fontos lenne még leadnom kb 10 kilót, de nem akarok átesni a ló túl oldalára.

Van erre esélyem erre a fentebbi étrendem mellett?


2014. okt. 16. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

inkább egy egész almát egyél és kevesebb narancslevet

a gombapörkölt jobb

igazából csak ügyelj arra, hogy mértékkel! ez a legfontos, ha ugy érzed necces a kaja akkor probáld meg felezni a normál adagot és 3 oráig kibirni utána

a palacsinta az elég legrosszabb kaja diétánál ezt ne feledd

2014. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sosem értem, hogy nem haltok éhen ennyi evés mellett... S hogy lehet egyetlen palacsintát enni reggelire, főleg koplalás után (bár lehet, hogy a kérdező már megszokta, hogy alig visz be kalóriát)? No mindegy.


Nos, a gombapörkölt szerintem egyszerűen tökéletes, a müzlinél és narancslénál mindenesetre klasszisokkal jobb.


Szerintem ha valaki nem tudja fegyelmezni magát, akkor el lehet gondolkodni, mit csinál rosszul. Lehet, hogy semmit, de esélyes, hogy megfosztja magát valamilyen ételféleségtől, fizikai vagy más értelemben. Nekem a diétás étkezés elképesztően kevésnek tűnik, kiszámoltad már, hogy mennyi kalória? Mi nem is tudjuk, hiszen pl. 2 marék zöldség az elég tág fogalom...

Zsírból tuti túl kevés van, pedig az eszenciális tápanyag. Az sem normális, hogy valaki a fehérjebevitele igen nagy részét porból fedezze, bár ezt feltételesen mondom, mert fogalmam sincs, mennyi jön porból s mennyi jön a túróból és a zöldségből.


Amúgy 1-1 csalónap belefér, főleg, ha akkor sem zabálsz egész nap. A fentiek alapján nem teszed.

2014. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igenis visszadobják az ilyen gyakori csalónapok az embert. Én ugyanígy voltam mint te. 2 hónapig azt csináltam, hogy heti 5 nap albi fogyókúra, otthon 2 nap meg mivel anyám csomó finomat főzött ezért azt ettem. Eredmény: 2 hónap alatt 3,5 kg fogytam. Aztán neki álltam türtőztetni magam, otthon is a diétás étrendemet folytattam (bár hozzáteszem az enyém sok fehérjéből, kevés szénhidrátból és zsírból áll, míg a tiedbe alig van fehérje, max többnyire annyi, amennyit turmixból beviszel) aminek a vége 2 hónap alatt 13kg minusz lett. Úgyhogy hagyd el a csalónapokat.
2014. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen kiszámoltam. 1200 kalóriáról indultam, de úgy nagyon telítve éreztem magam, így lementem 800ra, de azt valamiért soknak éreztem, már 600on vagyok, ehhez képest ma 1200at tömtem be. Nem tudom, hogy itthon miért őrülök meg, de itt mindent bezabálok, a saját lakásomban elvagyok, ott ha a barátom sütit hoz se nyúlok hozzá, vagy kisütök neki 20-30 palacsintát és nem eszek bele, de itthon úgy viselkedek mint egy kiéhezett kóbor kutya...Nagyon kiborít mert undorodom a testemtől, a tükörbe se nagyon megy nézni, mert gusztustalanul kövér vagyok, nem tudok a testemhez érni, csak a bordáimnál, mert azokat már szerencsére érezni lehet. Nem is értem, hogy a barátom hogy tud szeretni ilyen testtel. Nehéz mert imádok itthon lenni, de mindig nagyon letör, hogy itt nem bírok ellenállni a "habzsidőzsinek".
2014. okt. 16. 14:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Ettől nem hízol vissza, viszont ha folytatod a koplalást akkor egyre több kisebb falásrohamod lesz, és akkor viszont már igen.
2014. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1200 kcal alatt nem szabad enni
2014. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor egyek 1200 kalóriát és sportoljak dupla ennyit?
2014. okt. 16. 15:45
 8/12 anonim ***** válasza:
milye magas és hány kiló vagy?
2014. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
162 centi, 58 kiló, tudom hogy sokat kell tennem, hogy vonzó legyek, de dolgozom rajta.
2014. okt. 16. 16:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem, ha duplaennyit sportolsz, akkor egyél vagy 2000 kalóriát... 1200 kalóriára keményen rásportolni kegyetlenül nagy kalóriadeficit, ilyet nem tanácsos csinálni.


Az nagyon veszélyes, ha egyre kevesebbet eszel a már csak párszáz kalóriánál vagy. Nagyon kevés evésnél (az extrém nagy kalóriadeficit miatti, a testedet ért stresszen túl) már a szükséges tápanyagok bevitelével is nagy eséllyel gond van. Te legalább egész értelmes dolgokat eszel, de akkor is.

2014. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!