Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogyok? Min változta...

Miért nem fogyok? Min változtassak?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja járok heti 3x konditermi csoportos órákra, trx, spin racing, intervallumos aerobik... Próbálok kevés ch-t enni, több fehérjét, cukrot, fehér lisztes dolgokat egyáltalán nem fogyasztok. Sok zoldség, napi egy gyümölcs, reggelire zabkása vagy rozskenyérből egy-két szelet sonkával, zöldségekkel, ebédre csirke/pulyka/néha hal, barnarizzsel/párolt zöldségekkel/ zöldsalátával, uzsonnára zöldséget szoktam, vacsira túrót, tojást, natúr joghurtot...

Általában így néz ki a napi tápanyagelosztásom:

Fehérje: 70-80g

Ch: 110-120 g

Zsír: 30-40 g

170 cm vagyok és jelenleg 62-63 kg. Két évvel ezelőtt közel 100 kg voltam, egészséges táplálkozással fogytam le, minimális mozgással. Az utolsó 3-5 kilót szeretném leadni, illetve formálódni, de másfél hónap alatt semmilyen változást nem veszek észre magamon... Valamit rosszul csinálok? Amikor nem megyek órára, akkor sétálni szoktam kb 1,5 órákat. Szeretnék nyárra formás lenni!


2015. febr. 8. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

" Min változtassak? "


-az étkezéseden,

egyél kevesebbet,

2015. febr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Így is 1200 kaloria körül eszem, nem hiszem, hogy ennél kevesebbet kellene ennem :/
2015. febr. 8. 09:25
 3/8 angelside ***** válasza:

Nem tudom mennyire pontos a tápanyag-elosztásod, amit közöltél, de ez kb. 1200 kcal. Szerintem ez ennyi, a sport mellé kevés. A szervezeted "éhezhet", ezért makacsul ragaszkodik ahhoz, amije van.


Próbáld meg növelni a fehérjét 100 g-ra, a Ch-t 200 g-ra, a zsír maradjon 40 g alatt. Ez cirka ~ 1560 kcal.


Tudom elsőre, hülyén hangzik, de néha tényleg ez a megoldás. Egy próbát megér, csináld egy hónapig, és meglátod érdemes-e.


Ja, és ne a mérlegnek, hanem a tükörnek higgy. A megemelt kalóriával talán az izom kevésbé fog leépülni, esetleg rakódik is rád, annak a súlya, meg jóval nehezebb, mint a zsíré. A test formáját az izomzat adja.


"Kísérletezz" magadon. Te ismered a testedet, te látod minden nap, te érzed a reakcióit. Ha nem jó az irány akkor változtass.


Nagy vonalakban ennyi a gondolatom.

2015. febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Ajánlóm a disznósajtot, pár szál hurka-kolbászt, egy karaj szalonát, töltött káposztát és egy fél disznót minden étkezésre ja és elfejtettem zsírőskenyér az nagyon fontos!
2015. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez a 9:35 ös válasz :

"Tudom elsőre, hülyén hangzik,"

-ez másodikra is úgy hangzik....

2015. febr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 angelside ***** válasza:

Kedves 10:32-es!


Vannak még számok felfelé (akár a végtelenig), próbálkozz még egy kicsit! :)


Az egészséges "fogyás" és a normális diéták alapfeltétele, hogy jól, és eleget táplálkozzon az ember. Koplalással ez kevésbé valósítható meg. ~1200 kcal mozgás mellett szerintem mindenképp kevés.

2015. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Centiben sincs változás? Másfél hónap azért nem olyan nagy idő ilyen súly esetén.
2015. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos centiben nem mérem magam, de nem hiszem, hogy lenne változás, mert a farmereken csak látni lehetne, hogy bővebbek :/ igazából tavaly nyáron már próbáltam (2 hónapig kb), hogy megemeltem a kalóriabevitelem, de annak sem volt látható eredménye (sőt, híztam egy kilót..). Nem tudom, hogy mi lesz a vége, de folytatom, aztán nyárra, ha nem is kilókban, de formában csak lesz változás!
2015. febr. 9. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!