Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fogyókúra alatt só és ételízes...

Fogyókúra alatt só és ételízesítő (vegeta) használata sem ajánlott?

Figyelt kérdés

Ma zöldséglevest főztem magamnak (mindenféle habarás, tészta vagy galuska nélkül), de a sót meg a vegetát azért csak beleszórtam. Akik komolyan veszik, azok ezt sem rakják bele?

A lisztet és a cukrot már próbálom kiemelni az étkezéseimből, de a só.... én a csirkemellet is rendszeresen besózom magamnak, a krémlevesekbe is jócskán rakok. Nem kéne? Mivel pótoljam?



2015. máj. 17. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Só nélkül gyakorlatilag meghal az ember. Az ételízesítőben eleve rengeteg só van. Most a sót sóztad meg? Sót mindenféleképpen használj. A vegetát hagy el, mert abban ízfokozó szer van, amitől több lesz az étvágyad. Tehát, ha fogyókúrázol, ne a fontos sót vond el a szervezetedtől, hanem a vegetát, amire semmi szüksége nincs az embernek. A vegetában lévő zöldségket pótolhatod saját amgad, ha kifőzöd azokat sósan.
2015. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2015. máj. 17. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy kell elhagyni a sót... Egyes diétákban pedig kifejezetten fontos, hogy elég sót egyen az ember.


Só nélkül csak egyes édességeket ennék meg, no meg persze azokat, amikhez nem kell só: nyers zöldség, olajos magvak...

Nem is hiszem, hogy aki megszokta a sót, az könnyen át tudna szokni, de nem is hiszek benne, hogy a só ártalmas lenne. Túl természetes anyag, bennünk is sok van. Vannak betegségek, amik esetében sószegény diétát javasolnak, ehhez nem értek, s gondolom, bizonyos szint felett nem jó a magas sóbevitel, de egyébként...

2015. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A magyarok minimum háromnegyedet a szükséges sóbevitel három-négyszeresét fogyasztja el, így nem lesz gond a csökkentésből.
2015. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
van reform ételízesítő,amiben nincs ízfokozó.pont tegnap vettem az intersparban.kicsit más az íze,mint a megszokottnak,de szerintem jó.én bele szoktam számolni a kalóriába.én szerintem egy diétát sem szabad annyira túlzásba vinni,hogy ne használjunk fűszereket,sót.akkor nincs íz,és hanem kiéhezik az ember ízekre.kivéve,ha profi testépítő vagy,és éppen fogyasztasz,mert akkor tényleg tilos a só.de gondolom nem,mert akkor tudnád :-)
2015. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Dehogy testépítő! :) Csak fogyni szeretnék kb egy 7 kilót.

Én csak azért kérdeztem, mert már többször hallottam már innen-onnan, hogy "Két fehér méreg van az életben: a cukor és a só", és ez nagyon megmaradt. Ezért gondoltam, hogy nagyon ártalmas, de ahogy olvastam a válaszokat, nyugodtan sózok mindent. :)

2015. máj. 23. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig nem kellene, túl sok sót fogyasztunk már eleve.
2015. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!