Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Klasszikus fehér rizs az most...

Klasszikus fehér rizs az most lehet ennyi vagy nem? Mert van ahol azt írják jó, viszont itt-ott nem ajánlott .

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a Te döntésed, sosem fogsz mindenkinek megfelelni.

Egészségileg nem tartom rossznak, de ez ember-, étrend-, mennyiségfüggő is. Fogyásnál különösen.

Szénhidrátbomba, de ez még nem baj.

2015. máj. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Soha nem fognak véget érni a viták arról, hogy mi egészséges, mi nem, mit lehet enni, mit nem...

A legegyszerűbb, és legcélszerűbb, ha kipróbálod. Én pl. fogyókúra alatt is mindent ettem, csak mértékkel, jól beosztva.

2015. máj. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha már rizst eszel, szerintem egyél barnarizst, ha fogyni szeretnél. A fehér rizs tömény szénhidrát, testépítõk, sportolók ezért eszik, mert energia. Ha fogyáshoz válogatsz a fehér rizs- fehér kenyér ugyan az a kategória.

Én a barnarizst próbálnám ki helyette, egy próbát megér.

2015. máj. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A fehér rizsből is ennyi az annyi.
2015. máj. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet ennyi , de lehet annyi.
2015. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet ennyi , de lehet annyi. Vagy nem.
2015. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne enni? A fél világot (sőt, több mint a felét) gabonák mentik meg az éhhaláltól.


Most ez nem ad egy nagy életminőséget na, de ez van.


Te meg eldöntöd, hogy mennyire az olcsóságra szeretnél rámenni. Ha olcsó kalóriaforrás kell és törődsz azzal, hogy gluténmentes legyen, akkor jó választás a rizs.


Ha odafigyelnél a vércukorszintedre, inzulinszintedre, akkor viszont nagyon vissza kell venni a mennyiségét. Kevés rizs, 30-50 g ch mennyiségben (ez azért rizsből már nem is annyira kis adag) még ketogén étrendbe is beilleszthető.

2015. máj. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a cél. Ha cukorbeteg vagy, és egészségesebb szeretnél lenni, akkor nem ajánlott, mert szénhidrát, de ha makk egészséges, és csak fogyni szeretnél, akkor szerintem lehet enni. Én elég gyakran eszek rizst hússal, és fogyok mégis. A barna rizs szagát nem szeretem.
2015. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első voltam.

Barna vs fehér... Olvastam már, hogyaz egyik vagy a másik jobb. Szerintem együk, amelyik ízlik, nagy különbség éppúgy nem lehet, mint a fehér és a tk liszt között, hiszen az egyik tartalmazza a másikat, csak van egy kis plusz, aminek lehetnek előnyei és hátrányai. Ha a pluszban levő dolgok hiányoznak (pl. rost), azt lazán be lehet vinni máshogy.


A ketogénbe pedig a legtöbbeknél nem fér bele a rizs. Nekem akkor se férne bele 10 grammos mennyiségen felül, ha napi 100g ch-t ennék, egyszerűen jobb ételek töltik ki a keretet. Beáldozni a zöldségeket, azt még a gyümölcsök miatt sem teszem, pedig azokat szeretem.

Persze van, aki máshogyan csinálja, nekem elég beteg ötlet rizst enni és semmi más szénhidrátot.

2015. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fogyás a lényeg ,és ráadásul szeretem is a rizst .
2015. máj. 18. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!