Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Diéta alatt gyümölcsturmix?...

Diéta alatt gyümölcsturmix? Milyen gyümölcsből ajánlottabb? Használhatok hozzá édesítőt vagy mézet?

Figyelt kérdés

Rájöttem hogy sokkal olcsóbb megoldás itthon leturmixolni a gyümölcsöket, amiből tényleg adalékmentes 100%-kos gyümölcsital lesz mint 3-4-500 Ftért megvenni a hozzáadott cukrot nem tartalmazó gyümölcsleveket a boltban.

Csináltam egy banán+alma+eper turmixot amit vízzel öntöttem fel hogy ne legyen olyan sűrű. Tudom általában tejjel szokták a turmixoknál, de én úgy nem annyira szeretem. Viszont az epertől elég savanykás lett a víztől meg vesztett az ízéből ezért egy kevés folyékony édesítőt tettem bele. Utólag jöttem rá, hogy lehet a mézzel egészségesebb vonalon tartottam volna.


Milyen rendszerességgel ajánlott ilyet fogyasztani? Vagy mivel tulajdonképpen gyümölcs, nyugodtan amennyi jól esik? Feltéve mondjuk kihagyom az édesítőt.



2015. jún. 3. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Abba bele se gondoltál, hogy a gyümölcsben, mézben és az édesítőszerben mennyi cukor található?

Gyümölcscukorról remélem hallottál azért. A méz tele van cukorral.


Szerintem, ne nagy mennyiségben fogyassz turmixot, bár egészséges, de a cukortartalma miatt kevesebbet fogyassz belőle!

2015. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Diéta alatt a méz sem ajánlatos, ugyanolyan hízlaló, mint a cukor. Egészségesebb a xilit vagy a stevia. Ha van stevia növényed, akkor annak a levelét turmixold a gyümölcslébe. És lehet bele tenni salátát, karalábét, káposztát, répát is, a répa még édesít is rajta, és ezekben nincs annyi szénhidrát, mint a gyümölcsökben. Minden gyümölcs jó, a banánt kivéve, az elég kalóriadús. A többi gyümölcs sem ehető mértéktelenül, mert sok bennük a cukor, minél édesebb a gyümölcs, annál több, azokra vigyázz.
2015. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hallottam már gyümölcscukorról...

Éppen ezért tettem fel a kérdést, hogy mik az ésszerűbb megoldások. A banánról tudom, hogy óvatosan kell bánni vele, de most épp ez volt itthon. A hozzáadott zöldség valóban jó ötlet ki fogom próbálni. :) Se steviám se xilitem nincs itthon, de akkor majd szerzek be.

Ez volt az első amit készítettem és amit kóstolgatok szóval még nem dőlt össze a világ ha ez nem sikerült túl cukorszegényre. :)


Köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 3. 09:51
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
szia, én inkább eritritet ajánlom, jobb mint a xilit, illetve nincs olyan fura mellékíze mint a stevianak
2015. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
A szénhidrátszegény diétába a gyümölcs nem fér bele. Ha fogyni akarsz, akkor rendszeresen ne fogyassz ilyeneket.
2015. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Ki a ráknak van pénze állandóan húsokra?
2015. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem engedhetem meg magamnak, hogy csak húson éljek. Még akkor se ha diétázom és relatíve nem eszek nagy adagokat. Egyszerűen nem fér bele. zöldség még oké, de arra is ott lehet hagyni több ezer forintot hetente a piacon. ezért próbálom gyümölccsel is kiváltani egy egy étkezést. Rendben van, hogy így sem sokkal olcsóbb mert a gyümölcsöt is meg kell fizetni de legalább nem fásulok bele a "paprika-paradicsom-saláta" alapú étkezésbe. Vannak azért alacsonyabb cukortartalmú gyümölcsök is. Szerintem azok beleférnek. Maximum lassabban fogyok, de legalább nem fásulok bele az életmódváltásba.
2015. jún. 3. 12:05
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Vannak azért alacsonyabb cukortartalmú gyümölcsök is. Szerintem azok beleférnek."


Akkor nem értem, miért kérdezel. Ha szerinted beleférnek, akkor fogj egy tápanyagtáblázatot, nézd ki belőle az alacsonyabb CH tartalmú gyümölcsöket és idd. A fogyásod nem az édesítőn fog megbukni.

2015. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van, aki sem gyümölcsöt, sem húst nem nagyon eszik és nem fásul bele :D

Én főleg tojáson, zsíron és zöldségen élek, sosem ettem ilyen jókat :) Persze nem mindenkinek való ez, de én se bírnám mások étrendjét... Kinek mi a jó.


Kérdező, ha Neked belefér, egészségedre. Nekem csak megdobná akalóriabevitelemet, ráadásul éhes lennék tőle, úgyhogy pláne megdobná. nyilván nekem értelmetlen a dolog.

Általában nem tartom jó ötletnek a sok gyümölcsöt fogyáshoz, szerintem a többségnél bekavar. De el tudom képzelni, hogy akad, akinek így éri meg. Ha meg tudod oldani a kalóriadeficitet, nem leszel éhes s ilyenek, szóval ha működik, akkor a Te dolgod, Te döntésed, Te életed.

De nem csoda, hogy kockázatosnak tartjuk általánosságban a cukor alapú étkezéseket.


Az amennyi jólesik nekem jó lenne, mert én kevés gyümölcsöt tudok enni. Aki simán bevág 3000 kilokalória gyümölcsöt egy nap, annak ez fogyáshoz nem feltétlenül jó. Igaz, ahhoz a többségnek már datolya kell, de az legalább laktat is. Egy többszáz kalóriás, nem sok időre laktató gyümölcsturmix igenis problémát tud okozni sokunknál.

2015. jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!