Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Alacsony ch es magas fehérjétö...

Alacsony ch es magas fehérjétöl lehetek rosszul?

Figyelt kérdés

Nem sanyargatom magam,nagyon is jókat eszek,de 2 napja hànyingerem van a fehérjedús kajàktól (Hall,csirkemell,tojas stb...)

Kb 5 hete nem ettem semmi "szemét kajàt" akkor is a lànyom keresztelöje miatt,és az elött is az alacsony ch magas fehérjét alkalmaztam,sportoltam.Igazàból fogyni màr csak 3kg-ot szeretnék,meg persze feszesiteni egy kicsit...Csütörtökön leszünk 4 éve együtt a férjemmel,aznap tartsak egy szünetnapot,és egyek ami jön? (Szeretne velem étterembe menni,meg màr mondta hogy vesz egy tortacskat itthonra,egyezzek bele?) vagy ez csak ront a helyzeten?



2015. júl. 14. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt

A napi ch àltalàban 20 max 35

Fehérje 140 max 180

Zsír 50töl-70ig

2015. júl. 14. 21:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Szénhidrát 1.5/ttkg

Fehérje 3-3.5/ttkg legyen, körben aerob típusú mozgás

2015. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sosem hallottad, hogy az igen alacsony ch és a magas fehérjebevitel rossz együtt, eleve elveszi az alacsony ch igazi értelmét, de mintha már hallottam volna, hogy rosszul is lehet így lenni, igen.

Bár simán az alacsony ch-tól is, ha az ember olyan fajta vagy még nem szokta meg.


Ha régen eszel szénhidrátszegényen, akkor nagyon tud büntetni a hirtelen sok szénhidrát (bár nem tudom, hogy a magas fehérje miatti glükóztermelés mellett is ez a helyzet vagy sem). Akár napokig is rosszul lehetsz tőle, ez tipikus.


Viszont ha nem kívánod a fehérjedús ételt, akkor nyilván csökkentsd a fehérjebeviteledet, nomeg amúgy is. Bár annyira azért nem tűnik extrémnek, de azért kicsit magas.

Viszont fehérjét akkor is naponta célszerű enned, hisz nem tárolja a test, csak izomként... Még a tojás a legjobb olyan szempontból, hogy azt nehezebb túlenni, mert nagyon zsíros és laktató, viszont igen sokoldalú, egyes formáiban kevésbé érezhető, hogy tojás.

2015. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 3g/nettó ttkg-ot még az elszántabb testépítős oldalak sem ajánlják... De sokaknak a fele/harmada is elég. Szálkásításkor szokás magasabbra menni, hisz a kalóriadeficit azért kockázatokat rejt, de az alacsony ch és megfelelő fehérje pont nem, az vigyáz az izmokra szálkásításkor is. Én kb. 1,6-os szorzót alkalmazok (magasabb aktivitáskor ez a teljes testtömegkg-hoz jó, mozgás nélkül a nettóhoz), nekem ez kényelmes, jónak tűnik és a ketogén kalkulátor is ezt ajánlotta.
2015. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi olyan kérdést/hozzászólást olvasok ezen az oldalon, amely a radikálisan lecsökkentett szénhidrát mellett teszi le a voksát. Én nem bírnék ilyen kevés CH-n meglenni. Nem számolom pontosan, de szerintem (fogyás mellett) a 60 g/nap minimum megvan. E mellé elég sok fehérjét is eszem (~ 100g/nap), de sokat is mozgok, 1-1,5 órákat naponta: kardió, aerobik, súlyzós edzések, 1-2 pihenőnappal hetente.

És így is szalad le rólam a túlsúly.

2015. júl. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: No igen, nem mindenkinek való, eleinte én is zombi lettem 1-2 nap alatt s hagytam a csudába (de a csokivágyamat remekül megszüntette, ez amúgy pont nem tipikus, de nálam így működik)... De remek pozitív mellékhatásai vannak a ketogénnek (amellett, hogy sokan könnyen és gyorsan fogynak vele. én igyekszem, trükközök, tervezek és stagnálok), amik sokakat elbűvölnek (simán felkelni reggel, több évtized délelőtti zombiság után? a munkahelymről átlagban 1 órát késtem és csak netezni tudtam órákig... iszonyú. s ez csak egy dolog, az összesért megéri vállalni azt, hogy csak kb. 1 kiló zöldséget ehetek naponta meg ilyenek. néha azért kicsit ki lehet lengeni, ha már adaptálódott az ember).

A Te értékeid egész jónak tűnnek, főleg, hogy 60g-mal arra van nagy esélyed, hogy hol ketózisban vagy, hol nem s aktív életmód mellett 100g fehérje rendben levőnek tűnik ketogénben is. Az én szintem 60-90g, kicsi vagyok, s nem is valami aktív, pedig kéne.


Nem a kevés ch-tól fogy ám az ember, hanem a kalóriadeficittől (valamit kavarhat az előbbi is, a test bonyolult, de deficit mindenképpen kell). Viszont a kevés ch sokat segít a deficit elérésében és a teljesebb jóllakottságban. Egy idő után. Ha olyan az ember. Egyénfüggő a dolog és minden értelmes ketós tudja, hogy nem mindenkinek való ez az étrend sem.

2015. júl. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kaloriadeficit megvan,szàmolom a kalóriàkat is mindent pontosan lemérek,szóval nem becsülöm alul,mindent beírok.174cm és 63-62kg között ingadozok kb egy hete.

Viszont eldöntöttem,ma csinálok egy laza napot az évfordulonkon és holnaptól megy minden a régiben,ha továbbra is visszajön a rosszullét,émelygés vàltoztatni fogok a ch és fehérlye bevitelen.

2015. júl. 15. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!