Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Az érdekelne hogy várandóság...

Az érdekelne hogy várandóság alatt szerintetek a babára nézve is egészséges a szénhidrát diéta? Nem a koplalásról beszélek persze. Van itt valaki aki nem hagyta abba ezt a fajta életmódot a terhessége alatt? Érvek? Ellenérvek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy szénhidrátszegényen, szénhidrátdúsan vagy ketózisban vagy a terhesség ideje alatt, a gyereknek csak az fog számítani, hogy minőségi ételeket egyél. Az embrió fejlődése során úgyis csak egyszerű tápanyagokat fog felvenni, viszont a magas glükóz teratogén hatásokat idéz elő, gyakorlatilag a méhben lesz esélyesen cukorbeteg a magzat.


Konkrét ketózis a fejlődés első két szakaszában káros lehet a fejlődésre, mert bár a test megfelelő mértékben nő, a gerinc és az agy lemaradhat a fejlődésben, de persze, ez ugyanolyan eséllyel történik meg, mint ahogy a test marad el szénhidrátdús étrend mellett. Összességében a low-carb jobb, kedvezőbb, így én részemről inkább vagy fele-fele, vagy viszonylag megemelt szénhidrátot javasolnék erre az időszakra.

2016. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terhessègi diabétesz miatt 150/160 g ch diètát írtak elő. Mèg kicsit fogytam is, a baba makk egészséges, 3400 g-al jött világra.
2016. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
És az milyen diabétesz volt, 1-es vagy 2-es típusú? Csak mert ha valaki a 2-es miatt van low-carbon, elég hülye gondolat egy orvostól felírni neki egy raklapnyi szénhidrátot.
2016. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!