Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogyok? Mit rontok el?

Miért nem fogyok? Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Hat hete nem eszem cukrot, lisztet, 1200-1400 kalóriát eszem egy nap, figyelek a makrotápanyagokra, kizárólag húst, abonettet, sovány túrót, joghurtot, sajtot, zöldségeket eszem. Szénhidrátbevitelem olyan 50-100 gr között tartom, a fehérjét pedig 100-120 között, inkább afelett. 168 cm vagyok, 56 kg. Elég zsíros vagyok, szálkásítani szeretnék, semmi izom nincs rajtam kb. Az első három hétben heti három-négyszer szobabicikliztem, három hete pedig egy edzéstervet követek, ami heti három edzés, fél órás. És ennek ellenére SEMMI változás rajtam. Tudom, nem a kg számít. De én nem is látom magamon. Semmit nem látok, csak hogy kitartok, szenvedek, és nem változik semmi. Kezdem elveszteni a motivációm. Mit csinálok rosszul?
2016. febr. 5. 08:23
1 2
 1/12 Szabi.L ***** válasza:
Írd le a pontos étrended. Mit és mikor ettél, mondjuk tegnap.
2016. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Általában ezt eszem egy nap:

Reggeli: 4 db abonett, 10 dkg pulykamellsonka, fél avokádó, uborka, paradicsom

Tízórai: joghurt, 30-40 gr. zabpehellyel

Ebéd: 100-150 gr csirkemell zöldségkörettel, esetleg kicsi rizzsel

Uzsonna: pl egy zacskó mozzarella, vagy valamilyen zöldség (karalábé, zeller)

Vacsora: 100-150 gr sovány túró édesítővel, vagy körözöttként.

2016. febr. 5. 10:09
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és amikor edzés napom van (egyenlőre otthoni, erősítő edzés kis súlyokkal) akkor utána egy fehérje turmix.
2016. febr. 5. 10:17
 4/12 Szabi.L ***** válasza:

a tízóraidon és uzsonnádon szerintem változtass.


A joghurtban(natúr?) semmi tápérték nincs , a zab nagy része pedig szénhidrát.


A mozzarella pedig túl zsíros, hogy jó fehérje forrás legyen diétában. Ha pedig csak zöldséget eszel, akkor szintén nincs semmi tápérték.


A többi az rendben van.


ezt nézd át: [link]


zsírégető edzés: https://www.youtube.com/watch?v=EUmSW457pkM


Nem írtad, hogy van-e lehetőséged fitnessterembe lemenni, de ha igen, akkor érdemes lenne edzeni.

2016. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Natúr joghurt persze, a mozzarella is light, csökkentett zsírtartalmú.

Tehát ha mondjuk az ebédet eszem tízóraira is, és uzsonnára mondjuk egy tonhalkonzervet(vizes, nem olajos) salátával, az úgy megfelelő nem? vagy esetleg fordítva, délelőtt a tonhal, délután az ebéd másik fele.

Tervezek majd edzőterembe járni, egyenlőre otthon akartam egy kicsit felerősödni, ugyanis még soha nem sportoltam huzamosabb ideig semmit :) De talán most már nem fogok annyira bénázni ha elkezdek járni.

2016. febr. 5. 10:31
 6/12 A kérdező kommentje:

Most ilyen a formám amúgy


[link]


[link]

2016. febr. 5. 10:38
 7/12 Szabi.L ***** válasza:
Igen ,amit írtál az úgy teljesen jó. + Az edzést is sokat fog dobni, ha tartod a diétát.
2016. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha mégt a zabot is elhagyod a szénhidrát miatt, akkor viszont olvass utána a ketogén diétának, mert az egészen más műfaj, könnyen rosszul lehetsz... S persze akkor a zab helyett zsírt kell behoznod (ha egyszer a szénhidrát miatt zárod ki), vagy átcsúszol koplalásba. A fehérjét már nem érdemes emelni, az neked bőven jó.


Amúgy a fentiek jók, elvileg fogynod kéne, de lehet, hgy az anyagcseréd lassú, nem tudom.

S persze a szervezetünk bonyolult, sokaknál mindenféle bekavar, még a nem elég alvás is, de egyes ételek is, amikkel mások prímán fogynak.

Mozogsz is, sok idő telt el, nem teljesen értem, hogy mi lehet a gond nálad, de ha nem fogy az ember, akkor nincs deficit, valami miatt a szervezet elég takarékosan él most...

Az viszont baj és jel, hogy szenvedsz. Valami hiányzik a testednek...

2016. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Krisz85 ***** válasza:
egyrészt igen alacsony a kalóriabeviteled, a reggelid pocsék és az edzémenniségen is lenne mit csiszolni.
2016. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne építs mindent húsra és tejtermékekre. Nem eszel semmi gyümölcsöt? A szénhidrátok nem hizlalnak feltétlenül, emergiát adnak a testednek, a sejtjeidnek ez a legalapvetöbb energiaforrása (hidd el tudom mirol beszélek, biosz emelt). Egyél több gyümölcsöt, zöldséget, ajánlom a vegakajákal, keress neten párat + igyál sok sok vizet.
2016. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!