Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit rontok el nap, mint nap,...

Mit rontok el nap, mint nap, hogy nem fogyok ilyen étrend mellett?

Figyelt kérdés

Ezt ettem például ma:

reggeli:28g teljes kiőrlésű tönkölybúzakenyér,10 gramm vaj,30 gramm pulykavirsli,150 gramm paradicsom,150 gramm uborka.

Ebéd:400 gramm húsleves tészta nélkül,150 gramm székelykáposzta.

Vacsora:70 gramm tojásrántotta,200 gramm paradicsom.

Étkezések között pedig megettem majdnem egy kiló görögdinnyét.Ja és még plusz 2 teáskanálnyi vaníliás fagyi,kb 10-15 gramm.

Minden napom hasonló,grillezett sovány húsokat szoktam még gyakran enni köret nélkül,zöldséggel.

Napi 30-40 percet szobabiciklizek,10-13 km-t.Ezt szeretnem növelni,de ennyit is alig bírok,teljesen leizzadok már az első 10 percben.

A reggelim tudom,hogy nem a legjobb,de 6-kor kell ennem,mert korán indulok dolgozni és a zabkásától például hányingerem lett (néha ettől is van).

Nem tudom,hogy mit csinálhatnék még,teljesen lemondtam az édességekről,ami nálam nagy szó,mert minden nap ettem csokit vagy bármit.De ugyanannyi kiló vagyok most is,mint mikor este 9-kor még javában rágcsáltam.


2015. júl. 20. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hány napja diétázol?
2015. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 hete.
2015. júl. 20. 21:35
 3/15 anonim ***** válasza:
Kitartás. Egy-két kilót valószínűleg kellett volna fogynod már, de lehet, hogy még nem indult meg. Elég sok vizet viszel be, lehet, hogy csak víz, ami bent marad.
2015. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a biztatást :-)
2015. júl. 20. 21:48
 5/15 anonim ***** válasza:

Az ember az elfogyasztott energia döntő részét a testhőmérséklet fenntartására fordítja. Jelenleg erre elég keveset kell fordítani, mivel 35 fok van :D

Szóval alig kell enni

2015. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
en ettol sokkal tobbet eszem naponta megis fogyok igaz en 1ora szobabicajozaskor 34kmt tekerek le..bar szerintem szobabicaj nem is megterhelo..en marciustol fogyozom es 19kilot fogytam es nalam egy honap utan indult be a fogyas tehat kitartaaas...
2015. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kalóriadeficit megvan az biztos, na de a makrók aránya? Én több héten át nem bírtam fogyni, pedig diétásan ettem és mozogtam. Aztán észrevettem, hogy kevés fehérjét viszek be, azóta azt teljesítem minden nap és fogyok :D
2015. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Krisz85 ***** válasza:

Na végre valaki aki ékes példája annak, hogy a megfelelő kalóriabevitel hiánya miért nem vezet eredményre, látható, hogy a mozgást sem bírja, nem véletlenül.


Főleg a táplálkozásodat rontod el nap,mint nap, alább kifejtem ,hogy miért:


Ezt ettem például ma:

reggeli:28g teljes kiőrlésű tönkölybúzakenyér,10 gramm vaj,30 gramm pulykavirsli,150 gramm paradicsom,150 gramm uborka.



->

Kevés a szénhidrát, és a virslit hanyagolnám, válts zabpehelyre vagy műzlire amiben vannak magok, Aldi és Lidl-t ajánlom!

Vaj reggel? Reggel ha lehet a napi szénhidrátbevitel legalább 20%át be kéne vinni alaphangon, ez nem 28 gr!!? telj, kiörl kenyértől fog megoldódni.


Ebéd:400 gramm húsleves tészta nélkül,150 gramm székelykáposzta.



-- ?


Hol a tízórai? /három óránként enni kéne/

Tészta nélkül? mi bajod a tésztával? mondjuk ha sima lisztből van akkor ne is edd, viszont a leves az víz és zsír, az sem a legjobb fajta, székelykáposzta?! most ez ugye csak vicc?!


Itt is szénhidrátot és fehérjét kéne bevinni, tízórainak pedig gyömölcsöt vagy zöldséget fogyasztani.


Vacsora:70 gramm tojásrántotta,200 gramm paradicsom.

--->


na ez még nem rossz, ugye a sárgáját nem sütöd meg?! 1 db ot hagyhatsz, de a tbbbi sárgája kuka, nem kevés zsír van benne.



Étkezések között pedig megettem majdnem egy kiló görögdinnyét.


---- > na ha ez a tízórai akkor felejtsd el, bár nem rossz azért, de alma körte jobb lenne, vagy zöldség



Ja és még plusz 2 teáskanálnyi vaníliás fagyi,kb 10-15 gramm.

--> ez felejtő, cukor cukor cukor



Minden napom hasonló,grillezett sovány húsokat szoktam még gyakran enni köret nélkül,zöldséggel.


--->


ez helyes, de ne nélkülözd a szénhidrátokat, nem ellenségek, a rosszkor bevitt, rossz minőségű, rossz zsírral fogyasztott típusokat kell kerülni,


Napi 30-40 percet szobabiciklizek,10-13 km-t.Ezt szeretnem növelni,de ennyit is alig bírok,teljesen leizzadok már az első 10 percben.



A reggelim tudom,hogy nem a legjobb,de 6-kor kell ennem,mert korán indulok dolgozni és a zabkásától például hányingerem lett (néha ettől is van).



Nem tudom,hogy mit csinálhatnék még,teljesen lemondtam az édességekről,ami nálam nagy szó,mert minden nap ettem csokit vagy bármit.De ugyanannyi kiló vagyok most is,mint mikor este 9-kor még javában rágcsáltam.



Szóval a gond nem megfelelő kalóriabevitel, és tápanyagválasztás és időzítésen van.


Elmondom, hogy én kb mit eszem, hozzáteszem hogy 8-12 órát sportoltok is, így a mennyiségeket így nézd.


reggeli: 125 g sokmagvas műzli

15 g protein shakkel leöntve, vagy 200 ml sovány túró, vagy kefír


tíróai: 200-400 g alma + 15 g zsír mix /halolajkapszula, tökmagolaj, oliva, lenmagolaj/


ebéd: 120 g telj kiörl tészta 120 g paradizsom 50 g tonhal + fűszerek


uzsonna: ugyanaz mint az ebéd


edzés: edzés alatt intenzitástól és hossztól függően isotóniás ital, műzli, vagy csak sima víz


Edzés után, ami egyben a vacsora: ha intenzív volt, akkor ugyanaz mint az ebéd, ha nem akkor ugyanaz mint a tízórai zsír nélkül + 15 g protein shake


Vacsora lefekvés előtt: 250 g sovány túró, némi zöldség ha úgy tartja kedvem


Ez maximálisan 2600 kcal 350 g ch 150 g fehérje és 50 g zsír


Ha nem volt intenzív edzés, akkor 1900 kcal, 260 g ch 135 g fehérje és 50 g zsír


A fő problémának azt látom nálad, hogy kerülöd a szénhidrátokat és nem időzíted jól a kaját és a minőség sem okés, bár ha nehezen mondasz le az édesről, akkor egyéb türkköket kéne bevetned, vannak erre módszerek, de ez még nem diétás étezés, nagyon nem az sajnos.

2015. júl. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Krisz85, hajmeresztő dolgokat írsz... Kerüli a szénhidrátot? :D Egy kiló dinnye, kis fagyi, viszonylag sok zöldség (bár lowcarb), kenyér... Oké, átlag alatti szénhidrátbevitele van, ami nagyon helyes, de kerülni nem így kerüli az ember :D


Nem kell pár óránként enni, akinek napi egyszer esik jól, az sem csinálja rosszul, amennyiben megfelelő az összmennyiség. Rengetegen élnek s fogynak így s megvannak a pozitív hatásai.


Mi a baj a zsírral? Esszenciális, laktat, finom, állítólag reggel enni kéne, az epe miatt... Ebben nem hiszek, sokakhoz hasonlóan sosem eszem reggel, mert nem vagyok éhes és pokolian rossz, ha reggelizek, szeretem jóllakottan és viszonylag energikusan megélni a délelőttöt. Kinek hogy esik jól, ugye.


A tésztával van pár gond. Glutén és szénhidrátbomba, ez utóbbi nem mindenkinek gond, nekem speciel nem jó.


S én igazán nem vagyok a cukor mellett, évek óta elhagytam, de a 10g fagyijában levő pár gramm cukor azért nem a világ vége. Oké, ideálisabb kihagyni, de nyár van, s aki eleve nem nagyon szénhidrátszegényen eszik, annak nem sokat kavar be egy PICI cukor, hacsak nem érzékeny rá nagyon, biztos van olyan ember.


Sárgáját kidobni??? Eleve ételt kidobni elég csúnya dolog, de pont az egyik legtápanyagdúsabb finomságot?

Mondjuk én napi 8 sárgája alatt meg se állok, s inkább fehérjéből eszem kevesebbet, persze azt sem dobom ki.

Amúgy az se értéktelen cucc :) De a sárgája tápanyagdúsabb s laktató is. Oké, a legtöbben nem abból fedezik a fehérjét, de napi pár tojás nem rossz ötlet szokott lenni.

2015. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy a melegben jóval kevesebb energia kell. Rajtam ugyan nem látszik párszáz kcal ideoda, de a párom azonnal fogy vagy hízik, ha felborul az egyensúly. Nyáron annyival tartja a súlyát, mint télen. Ahogy én is, de ahogy írtam, ez nem számottevő. S nyáron jóval kevesebbet is mozgok, de ezzel együtt ez a helyzet.


Nos. Kérdező, én nem számolom ki, de valóban nem tűnik soknak, amit eszel. Bár nem tudjuk pl. a súlyod, magasságod... Ami persze még kevés, lehet szokatlanul lassú az anyagcseréd s annyi minden bekavar egyesek fogyásába, akár az is, hogy mennyit alszik.


Az nem jó, hogy nem esik jól a reggeli, bár a vajas kenyér sokaknak nem esne jól. Nem tudsz valami mást kipróbálni? Éhes vagy, enned kell reggel? Ha nem, akkor nem tudsz szünetben enni vagy ilyesmi? A párom is reggelizős fajta, de azonnal felkelés után 5-kor nem eszik, az 8 km bicajozás és pár óra könnyebb (néha nehezebb) fizikai munka után jön :) Neki így bevált, hátha Neked sem a 6-kor evés az ideális.


Ami az utolsó mondataidat illeti, hű de ismerős. A párom picit többet mozog vagy picit éhes marad és könnyedén fogy, én 2 drasztikus életmódváltás, durvább időszakos böjt és egy csomó igyekezet mellett úgy stagnálok, mintha ereszdelahajam lenne cukrokkal... Van, aki ilyen. Ezt el kell fogadni s tovább keresni a megoldást, mert hitem szerint szinte mindenkinél megvan valahol... (Nagy betegség esetén lehet, hogy nincs. S van, akinek éhesnek kell lennie, hogy fogyjon, akármilyen étrenden van. Az szomorú.)

2015. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!