Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kenyeret, tésztát, rizst...

Kenyeret, tésztát, rizst elhagyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amikor elhagyjátok a kenyérféléket, mit esztek helyette, milyen ételeket főztök? Szívesen várok mindenféle tippet, esetleg recepteket, weboldalakat.


Köszönöm :)


2016. máj. 12. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Rizst nem kell elhagyni csak nem mindegyik mikor eszed.

En ebedre szoktam neha mellehusival :)

2016. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sem a rizst, sem a tésztát nem kell elhagyni. El lehet, ha akarod. Tudnod kell hogy mit akarsz, ahhoz kell igazítanod a napi szénhidrát beviteledet. A rizs pl. kiváló szénhidrátforrás. Nekem jelenleg 220 g rizsre van szükségem.
2016. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én leírom miket szoktam gyakrabban enni. Nem biztos, hogy ezek jók, biztos sokan bele tudnak kötni, de nálam bevált:


Reggeli általában zabkása magában, néha gyümölcsökkel, néha fahéjjal vagy lágytojás összekeverve sonkával, zöldségekkel vagy körözött pritamin paprikára kenve, vagy különböző zöldségekkel mártogatva. Főétel nagyon változó, sokszor csinálok lasagne-t a tésztát cukkinivel helyettesítve. Én vettem ch csökkentett lisztet, azt használom főzelékek behabarásához. Illetve egy-két receptben. Van pl túró alapú pizza ahol kell kevés liszt, illetve nagyon szeretem a tócsnit krumpli helyett különböző zöldségekből (brokkoli, karfiol). Köretnek hús mellé, édesburgonyát szoktam enni meg salátákat vagy bulgurt vagy kölest. Az édes burgonyát én nagyon szeretem chili porral és borssal ízesíteni. Beleforgatom a fűszerekbe és sütőben alufóliával letakarva megsütöm. Szoktam még gyakrabban enni paradicsomos húsgombócot ( [link] nekem ehhez köret sem kell. Vacsorára szintén általában tojást eszek zöldségekkel. Én azért elég sok mindent megsütök magamnak ch csökkentet liszttel, mert nekem anélkül túl egyhangú lenne a dolog. Persze nem mindennap, de hetente azzal a liszttel simán belefér nekem, hogy pizzát süssek vagy pitát. Ja és még egy kedvencem: [link]


Az édes dolgokban, xilitet használok vagy édesítőt. A zabkorpa nekem egy nagyon hasznos kis dolog a konyhában. Az, zabpehely, tojás, tej és túró, mindig van itthon.


Egy kis bűnözés: [link]


L/25 164cm/51 kg

2016. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az utolsónak pacsi!! :) Kenyérből maximum 100%os rozskenyér ( a boltokban kb iylen formában találod meg :


[link]


)


rizst nem kell elhagyni, de a fehérrizst cseréljük le barnarizsre, jázmin rizsre, basmati rizsre


A tészta ha fogyás a cél akkor nem ajánlatos. Lisztek közül a maglisztek a legjobbak illetve a zabliszt.


Ezenfelül lehet fogyasztani kölest, hajdinát, bulgurt, zabot stb.

A kölesre van egy jó receptem: kapható a boltban konyhakész tasakos köles kb oylan mint a rizs olyan formában. ezt megcsinálod úgy ahogy a dobozán van . Majd kiborítod egy serpenyőbe a zacskóból ( én a serpenyőbe egy minimális kókuszolajat teszek, hogy ne ragadjon le) erre ütsz 1-2 tojást és jól megsütöd megforgatod, mintha egy rántotta lenne. Egy ideig nem jöttem rá, hogy mire hasonlít az íze, aztán megvilágosodtam. Tojásos nokedli!! Igen nem vicc, olyan az íze. Diétás ubisalival még a válogatós páromnak is a kedvencévé vált :)


A másik kedvenc alapanyagom az édesburgonya. Lehet belőle készíteni akár hasábburifélét , akár ha vékonyan szeleteled és olivás sütőpapírra teszed, akkor kapsz egy frankó kis egészséges chipset :)

2016. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell elhagyni, ha nem akarod, nem tartod rossznak s meg tudod oldani a kalóriadeficitet s a megfelelő tápanyagbevitelt vele is.


Nekem nem jók a szénhidrátbombák, tésztát évek óta nem ettem, az az egyik, ami sosem hiányzott, pedig régen sokat ettem. A kenyér speciális, semmi nem fogható hozzá, néha eszem (általában házit, teljes kiőrlésű tönkölylisztből, mivel az igen finom, mert nekem aztán tökmindegy, melyik gluténes szénhidrátbombával rontom el a napom :D), de hatalmas kilengés, kicsit sem laktat és az életmódommal erősen ütközik. Plusz nem hiszem, hogy jó nekem a glutén, de belehalni nem fogok. Úgyhogy ritka vendég.

Rizst néha eszem, csak keveset. Ha vegán üzemmódban nyomnám, akkor sok lenne belőle, nincs ám vele gond, jó étel.


Már említették a nem krumplis tócsnikat, szerintem is jók, ahogy a zöldségfasírtok is (azt nevezem fasírtnak, amiben nem nyersen van a zöldség, bár a fűszerezés is megkülönbözteti őket). De igazából szinte az összes zöldségétel jó. Párolva mondjuk meg nem ennék semmit, de a többi formában kedvelem őket (csak sajt ne legyen rajtuk meg liszt meg semmi efféle).


Kenyér _helyett_ nem eszem semmit, max. nagyritkán magkenyérfélét használok pirítós szerepkörben :) Sosem voltam kencés fajta, így nagyon ritkán akarok valamit "kenyérre" kenni. Szendvicses sem voltam, az egyetlen kedvelt gazdag szendvicsem pedig tökéletes a kenyér és a vaj kihagyásával is (tojás - lágyabb keménytojásként s még melegen, sajt, csemege uborka, valami fűszeres szósz, nálam grillszószos paradicsompüré).


Alapesetben tojást eszem, nem elbonyolítva. Nagyon furcsa nap lenne, ami rántotta és tükörtojás nélkül telne el, erősen zavarna. Persze flancosabban is elkészíthető, de nekem az általában felesleges.

Rengeteg sütit is eszem, ez mondjuk nem feltétlenül követendő példa, bár szénhidrátcsökkentésre nekem elég jó módszer (lisztet ugye nem eszem, csak néha kenyérben, de a brownie-ba alig kell, arra pedig jók az olajos magvak s maglisztek is) s egy brownie szuperjól tud laktatni is (s azért a piskóta se rossz). Persze megvannak a hátulütői, ha nem vigyáz az ember.

2016. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rizsből még ott a kevésbé ismert vörös rizs és a fekete rizs... Nekem konkrétan ez a kedvencem.
2016. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én minden felsorolt helyett zöldséget eszem. Vagy nyersen,vagy sütve,vagy fasírtnak .

Tipp: tészta helyett cukkinit húzok csíkokra,meglepően jó ,elég ízetlen ,magában meg nem enném ,de pont emiatt jó szószok "alá" .

"Melegszendvics" alapnak is szoktam vagy cukkini vagy padlizsán szeleteket,ezek meg is tölthetők,sajttal,sonkával,ki mit eszik meg .

Gyakran eszek savanyúságot is,általában házi,cékla az egyik kedvencem,apropó ez sütőben sütve igazi csemege .

De idővel mindenre találsz helyettesítőt amivel ízlik az étel. Én már nem hiányolom egyáltalán.Régen ahhoz is kenyeret ettem,amihez mostmár semmit,pl főzelék,levesek ..


Az egyetlen amihez sajnos nincsen fogható,és nem lesz finom semmiféle búzalisztmentes verziója,az a pizza . Ez egy komoly trauma számomra is :D Bűnrossz minden "hamis" verziója ,a karfiolóstól,a tonhalasig,zabos.. így ezt inkább ne pótold ,és egyél ritkán egy normálisat :D

2016. máj. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell a kenyeret elhagyni, létezik teljes kiőrlésű kenyér, barna kenyér, rozskenyér meg graham kenyér.

Tésztából is van teljes kiőrlésű tészta, sütitésztát meg teljes kiőrlésű lisztből vagy graham lisztből is csinálhatsz.

A rizst meg ne hagyd el, ha a sima rizst el akarod, egyél helyette jázmin rizst, kevesebb benne a kalória.

2016. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!