Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Batáta. Miért is egészséges?...

Batáta. Miért is egészséges? Magasak az értékei, nem sok különbség van a burgonya között.

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 19:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

>Szerintem sem ez a csicsóka, az biztos.


Aha, igazatok van. Nézem a képeket és sehogy se passzolnak a csicsóval. Pedig emlegették egy lapon az édeskrumplit. Na mindegy.


>Azt különben még nem is vettem soha.


Pedig érdemes megkóstolni, mert nem rossz. A pucolásra vannak módszerek, én pl. a szomszéd étterembe hordom, ott van forgódobos pucoló masina. Amúgy korábban a megmosott, beáztatott növényt egy szűrőbe téve leforráztam és késsel utána egész jól lekaparható.


>Valahogy a megpucolása nem vonz. ezért nem szeretem a >csillagtököt sem.


Csillagtökkel nekem semmi bajom attól kezdve, hogy nem mm vastagon, kontúrkövetéssel hajazom. Nem borotva az az arcomon... :) Szépen a dudorok laza mozdulattal "leesztergálnak", utána a dudorok volt helyétől kiindulva a tököt forgatva a felső és alsó fél haja egy-egy menetben leválasztható. Utána héjmentes, lehet szeletelni.

Van, aki előbb felszeli és úgy bénázik szeletenként vele - na ahhoz nekem sem lenne már türelmem.

Más téma, de ha már pucolgatás. A gombát is úgy csinálom, hogy megmosom, majd mindenestül (tönköstül szőröstül, bőröstül) bele egy hasábkrumpli darabolóba és uccuneki, 3 perc egy kiló... Ízre is jó, állagra is jó, csak picit tovább főzöm és ennyi. :D Persze ha valami elvadult fás részt lelnék, azt kicsapom, de ez nagyon ritka, jó helyről veszem, még válogatni se igen kell a boltban és ugyebár végig ki van az fizetve... ;)

2016. nov. 3. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én a gombát egyáltalán nem pucolom, csak öblitem. Esetleg a tönkje legvégét levágom. Fogok venni csicsókát is, és ugy gondolom, hogy hajában megfőzöm, mint a krumplit. Biztos lejön a héja...
2016. nov. 6. 08:47
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező,

Akkor hasonlóan szereted. Feltétlenül próbáld ki a hasábkrumpli darabolót, tetszeni fog. :)

2016. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csicsókát ne főőzed héjában, mert elég szappanos íze lesz tőle. Nem olyan nagy kaland meghámozni, és megéri, mert százszor egészségesebb a burgonyánál.
2016. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*főzzed
2016. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nahát, vettem csicsókát ! Bár ne tettem volna. Nem volt rossz ize, de kb. 3 óra mulva olyan görcsös hasmenést kaptam, hogy majd beledöglöttem. Na ennyit a csicsókáról. Soha többet !!!
2016. dec. 11. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!