Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ezekkel az ételekkel sikeres...

Ezekkel az ételekkel sikeres lesz a szálkásítás?

Figyelt kérdés

ha úgy étkezek hogy nyers zöldségeket eszem salátalevéllel+csirkemellel ( a salátára teszek öntetet zsírszegény joghurt+ só bors stb, de nagyon minimálisat teszek rá adagonként 2kávés kanál.) ezt lehet?

Illetve nagy baj ha csak fehérjeporos zabpelyhet eszek ch nak?



2016. nov. 6. 18:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy deficitbe kell lenni 3óránként kell étkezni szénhidrát+fehérjéből mennyit kell bevinni testsúlyom szerint.

A kérdésem csak annyi, hogy nagy baj e ha nem eszek párolt dolgokat köretnek.

2016. nov. 6. 18:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj párolt zöldséget enni, a lényeg hogy egyél zöldséget, a rostok miatt. Ha bírja a gyomrod akkor ehetsz zabot chnak persze, diétba én is azt szoktam csak a zöldségen kívül, mert jól megszívja magát vízzel és sokáig eltelít.
2016. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) és a joghurtról mi a véleményed? Hanyagoljam inkább?
2016. nov. 6. 18:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Öntetnek annyi bőven belefér, még ha többet teszel rá akkor is, egy 250gros pl aldis new lifestyle zsírszegény joghurtba van összesen 100 kcal, még ha napi 1 ilyet megeszel az is 100 kcal, semmi,hát még ha 2 napra elosztod.
2016. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Számolj 2g/testsúlykg ch val és ennek megfelelően egyél, meg persze legyél deficitben.

A zab nagyon jó ch forrás, illetve különféle rizsek, barna, basmati, jázmin, vagy más köretek, bulgur, köles, kuszkusz, ezek mehetnek nyugodtan, csak számold őket bele a napi bevitelbe.

2016. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert ezzel durván lehet koplalni, valami rendes kalóriaforrás is kellene. A zab az OK lehet, no de ha a joghurton gondolkodsz, nem hiszem, hogy bevágnál mondjuk 20 dekát.

Mindenképpen egyél elég zsírt, a salátára tegyél inkább olívaolajat vagy valami más zsiradékot, joghurtból eleve csak zsírszegény van, miből fog összejönni a napi 30-40 gramm minimális kis zsírod?

Ha hanyagolod a zsírt (ami nagyon egészségtelen) s kevés a ch, akkor koplalni fogsz, ami nem jó.

2016. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még valami. Nem kell 3 óránként étkezni, az összbevitel számít. Én kétszer eszem, de van, aki egyszer, szálkásításkor és tömegeléskor is. Ez speciel ritka, keveseknek jön be, de sok embernek a 3 evés a jó, az 5-6 tarthatatlanul éhezős. Úgy csináld, ahogy neked jó, ha 3 óránként, akkor úgy, ha 12 óránként, akkor úgy...etc.
2016. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na igen... örülök is neki hogy kitértél erre is kert még az is egy hatalmas nagy problémám, hogy nekem azt mondták úgy esélytelen leszálkásodnom ha nem 3 óránként eszek vagy pedig nem kisebb adagokba. Az anyagcserém márpedig sokkal jobban működik én azt vettem észre ha reggel reggelizek utána is eszek aztán eszek egy fokkal nagyobb adagot... akkor most hogy csináljam hogy semmiképp ne legyen kudarc a vége? Úgy ahogy előírják vagy úgy ahogy nekem beválik?
2016. nov. 6. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy neked beválik :D Ha beválik, hogy lenne kudarc? :)

Lehet, hogy az lesz kudarc, ha a szabályokat követed. Nekem jóformán minddel szembe kell mennem, hogy minimális esélyem legyen a fogyásra s ne legyen szenvedés. Másoknak OK a tipikus út is, de sokaknak azért valami alternatív módszer fekszik, pl. zsírra alapozva szálkásítanak, napi 1-2 alkalommal esznek...

Túl sokfélék az emberek, nem lehet egy módszert ráhúzni mindenkire. Nem kétlem, hogy fogynék a legtipikusabb szálkásító étrendeken, mindössze valakinek be kell zárnia s nem adni nekem mást, de olyan tárgy se legyen, amivel megölhetem magam. Folyamatosan enervált és szénhidrátmérgezett lennék, ami nem finom. Ha a közérzetem bírná, akár edzhetnék is, szénhidrátosan is megy, csak éhgyomor legyen.

Bocs, ha túl személyes lett, azt akartam aláhúzni, hogy azért a lelki tényező és a saját testünk egyéni igényei is alapvetően fontosak, nem elég egy alapvetően általánosan jó étrend.

2016. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!