Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 90 gramm szénhidrát/nap...

90 gramm szénhidrát/nap tartható? Normális?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati okból szénhidrátcsökkentés a megoldás a gondjaimra+a gyerekvállalásra. 64kg/160 cm vagyok.


2 napomat néztem és számoltam eddíg kaloriabázissal,88-92 gramm volt a szénhidrátbevitelem,ennél kevesebbet nem is tudnék tartani. A doki nem mondta mennyit kellene tartanom,csak h a fehér kenyeret mellőzzem,de azt már 3 hete egyébként sem eszem.


A mai menüm: 2 szelet puffasztott rizs,kicsi kolbász karika. 2 főtt virsli,1 túrórudi.

Vacsorára 2 főtt tojás és 1 banán.


Igazából sohasem voltam nagy evő,napi 2x ha ettettem,csak nagyon édesszájú és fehérkenyeres/péksüti vagyok/voltam.


2017. jan. 19. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Tartható. Viszont jobb lenne, ha minőségi forrásokból jönne össze.
2017. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a leírás alapján koplalsz. Ne csináld. Érdekelne a többi makród is... S miért nem eszel zöldséget? Nagyon rossz étrend ez így. Főleg a virslivel, ami általában ipari hulladék, persze akad belőle jobb, de az ritka.


Emberfüggő, ki mennyire bírja a kevesebb szénhidrátot, de ez változhat is, a drasztikus váltás az durva lehet, a fokozatosság már más. De ehhez is megfelelő ember kell, van, aki sosem szokja meg a kevés szénhidrátot, egyszerűen enervált lesz tőle. Míg van, aki a sok szénhidráttól enervált.


Nyilván koplalni szinte mindenkinek nagyon rossz, egyél rendesen. Mivel számolsz, le tudod írni, hogy milyenek a makróid, az informatívabb lenne.


Az édesszájúság nem probléma, azt könnyű szénhidrátszegényen csinálni. A kenyér az már más dolog, azt kvázi lehetetlen pótolni szénhidrátszegényen, semmi nem hasonlít hozzá (sokéves tapasztalatom alapján). A szerepkört még hozhatja valami más, de nem lesz olyan.

2017. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, miert ne lenne tarthato? Meg csak nem is leszel ketózisban.


Candida?

2017. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tartható,bár nem tudom abban amit leírtál hol van 90 ch?!
2017. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tüszők/ciszták alakultak ki a szervezetemben kedves 3.,ha már így érdekel :)

Évek óta fennt áll,eddíg gyógyszerekkel tömtek de most dokit váltottam,aki a lehető legjobb a környékünkön.


A kérdésem arra vonatkozott volna,hogy jó-e tulajdonképpen a 90,vagy soknak számít-e még ígyis.


Fogok enni zöldséget,pont ma vásároltam fel a hűtőt:)

Tudom,hogy nem olyan jól étkezem és rendszerint kimarad a reggeli is az életemből,igyekszem változtatni.

2017. jan. 19. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

160g szénhidrátot írnak elő PCOS/IR esetén. Ha nem kell fogynod, mehet több is.

Tilos a fehér liszt, fehér rizs, cukor.

Napi 5-szöri étkezés, legideálisabban 3 óránként.

A 160g szénhidrátot így kell elosztani:

Reggeli 30 lassú felszívódású

Tízórai 20, fele lehet gyors felszívódású is

Ebéd 50, ebben max. 20 g lehet gyors

Uzsonna 20 gyors felszívódású

Vacsora 40, amiből 10g lehet gyors felszívódású


Gyors felszívódásúak: gyümölcsök, tejtermékek (kivéve túró, sajt)

Lassú felszívódásúak: zöldségek, teljes kiőrlésű lisztek, barna rizs, köles, hajdina, bulgur, kuszkusz, stb.

2017. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Fú,köszönöm szépen 😊😊😊
2017. jan. 19. 16:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam írni, mint a 6-os, hallgass rá. A 90 baromi kevés, PCOS mellett majdnem olyan rossz, mintha túl sokat ennél.

(Én úgy tudtam, fehér rizst lehet enni, de lehet, rosszul tudom, utánanézek.)

2017. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Basmati rizs mehet, mert az lassú felszívódású. Sima fehér rizs és jázmin nem jó, mert gyors.
2017. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
PCOS gyanúm van, egy ideje engem is 160 g c diétán tartanak, valóban ez lehet a megoldás.
2017. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!