Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Van aki fogyott szenhidratcsök...

Van aki fogyott szenhidratcsökkentessel es meg is tudta tartani a sulyat utana? Nem lettetek rosszul? Nem lettek/lesznek hosszutavon egeszsegugyi problemak?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A baj ott kezdődik, hogy fogyókúra-szerűen indulsz neki.

Csökkentsd a ch-bevitelt, de ne drasztikusan, azzal a tudattal, hogy ha leadtad a felesleges kilóidat, majd ismét eszel, a korábbihoz hasonlóan!

Csökkentsd a ch-bevitelt azzal, hogy megválogatod, milyen és főleg mennyi ??? kenyeret, sütit, cukrot, hasonló kajákat eszel, és ezt a szokásodat tarts meg életed végéig.

Lassan fognak ugyan lemenni rólad a kilók, de nem is jönnek vissza, ha nem állsz neki ismét a túlzott zabálásnak.

2017. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha ésszel csökkentet, max. napi 160-180 grammig, akkor nem leszel rosszul és nem lesznek problémáid. Ha semennyit nem eszel, abba belehülyülsz és belebetegszel. (Valamennyi szénhidrátot még a cukorbetegeknek is KELL enni!)


Viszont arra készülj, hogy ha lefogytál és visszaállsz, akkor igen, visszahízod. De szerintem a 180 g abszolút tartható hosszú távon, még az is belefér, hogy néha eszel édességet.

2017. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
1. Igen. 2. Nem, csak az első pár nap volt nehéz, amíg megszoktam. 3. Nem, pont hogy egészségesebb lettem.
2017. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Szénhidrát csökkentés nem egyenlő szénhidrát megszüntetés.
2017. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen. Miután nekem a felesleges kalóriák - és így a súlytöbblet is - szénhidrátból keletkezett, itt is kellett megfognom a problémát és átállnom egy csökkentett Ch-s étrendre.

2. Igen, meg tudtam tartani - legalábbis az elmúlt egy évben, és mivel az új étrendet tartom azóta is, kisebb engedményekkel (pl. köret már nem csak szigorúan saláta vagy zöldség, hanem mértékkel, heti néhányszor gabonák, ritkán krumpli), heti egy súlyellenőrzéssel tudom kontrollálni a dolgot.

3. Nem, nem voltam rosszul, napi 4-5 étkezéssel nem éreztem magam gyengének és nem éheztem - ahogyan most sem.

4. Nem, milyen egészségügyi problémáim lettek volna? A megfelelő kalóriamennyiséget bevittem, a fehérje és zsír stimmelt, a CH meg bőven elegendő jött zöldségből, reggeli zabkásából. Az emberi szervezet elég rugalmasan képes hasznosítani a különböző tápanyagokat, így egy normális, vegyes, de (főleg finomított) szénhidrátokban szegényebb koszttal remekül elvan.

2017. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Speciális eset vagyok, mert szinte bármilyen evés mellett szinte stagnálok, de azért évek alatt fel tud jönni pár kiló. Nos, ez nyilván kizárólag akkor történik meg, ha túl sokat eszem, a sok szénhidrát mindössze garantálja ezt az esetemben. Úgyhogy én életmódszerűen eszem kevés szénhidrátot, de nem is érzem magam jól máshogyan.


Miért lenne egészségügyi problémám, ha beviszem, amit kell? A ch annyira fontos, hogy azt nem kell étellel bevinni, simán összehozza a test másból. Persze valamennyit mindenki visz be.


Sokan élnek napi 20, sőt 5 gramm ch alatt éveken, évtizedeken át, nyilván minél alacsonyabb a szint, annál jobban észnél kell lenni, de ha ők elvannak, az csak sejteti, hogy egy jóval magasabb szinten nem fenyeget minket óriási veszély :)

Persze megoszlanak a vélemények, hogy mennyi ch kell, vannak érdekes tévhitek. De a ch nem esszenciális tápanyag s a legjobb, ha az egyén kitapasztalja, hogy neki mely szint ideális. Ez még változhat is az élet folyamán, illetve van, akinek fokozatosan kell csökkenteni. Nálam 2 lépcső volt, többszázról 80 grammra (ez laza volt), majd 30-40-re (ez már egy egészen más világ s nem csinálom folyton. nem azért, mert ne érezném jól magam, de kedvelem a szénhidrátjaimat is, van egy gyümölcsöskertem). Nálam a zsír is csökkent, de aki nem evett rengeteget korábban vagy nem zsírosan, annak azt emelnie kell ilyen erős szénhidrátmegszorításnál.


Napi 160 gramm pedig olyan sok, hogy nem is tudom, mi baj lehetne vele - kivéve persze, ha az adott ember lent tartja a zsírt, de aktív vagy más miatt nagy a kalóriaigénye. Aki lenyom egy kemény biciklitúrát, az ne várja, hogy 1600 kcallal majd vígan ellesz, ha nem szénhidrátot, akkor zsírt kell tolnia, de valamiből kell energia. Ha valakinek sok energia kell, de nem bírja a sok zsírt kevés szénhidráttal vagy az nem ad neki elég energiát, az maradjon a sok szénhidrátnál. Nincs azzal semmi baj. Kinek ez jön be, kinek az. Ha azonnal elhasználja az ember, akár sok zsír mellé is ehet viszonylag sok szénhidrátot, nem várható, hogy baja lesz.

2017. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!