Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát-számolásnál a...

Szénhidrát-számolásnál a szénhidrát értékből ki kell vonni a poliolt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 24. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A poliol az egy gyűjtőfogalom.

A poliolok közül egyedül az eritritet nem kell beleszámolni a szénhidrát mennyiségbe,mivel nem hasznosul.

Cukorbetegeknek,IR-eseknek egyenesen tilos beleszámolni a ch-ba,a sajnálatos csak az,hogy az eritritből származó poliolos termékek hátuljára ezt nem írják fel óriási betűvel.

2017. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben nincs egyetértés. Találkoztam ketózókkal, akik az eritritet részben, a xilitet teljesen beleszámolják, szóval a nem hasznosuló szénhidrátot is figyelembe veszik valamiért. Én nem, de úgysincs fix keretem, csak kitapasztaltam, merre kell lennem, hogy jó legyen.

De ha sem beteg nem vagy, se nem ketózol, akkor olyan nagy a kereted, hogy normál mennyiségű cukoralkohol nem sok vizet zavar. Bár lehet, hogy magamból indulok ki, szerintem az édesítő sem azért van, hogy kilószámra együk, ha szénhidrátszegényen (vagy bárhogy) diétázunk.

2017. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!