Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Finomliszt és cukor elhagymása...

Finomliszt és cukor elhagymása mellett, pár kiló felesleggel, negyven körül, stresszes életmód mellett, mozgásszegény életmód mellett, alacsony anyagcsere szinttel is lehet fogyni?

Figyelt kérdés

nem eszem lisztet - még teljes kiőrlésű pékárút se... amit eszem, az a kukoricadara, gabonák, magvak, extrudált kenyerek, puffasztott rizs szeletek, kukorica-pufi.

nem eszem cukrot - amiben hozzáadott cukor van, az egyáltalán nem jöhet, még méz se, meg mindenféle fruktóz, maltóz, és társai sem.

kizártam az ízfokozót is, de csak mert étvágyat csinál.


a gyümölcsökből is keveset eszem, inkább zöldség, HAL (rengeteg halat eszem), szárnyas hús, tojás (rengeteget eszem) tej és natúr joghurt (ezek is döntő többségben vannak), barnarizs és főtt krumpli a köret meg saláta, sajtok...


ezeket eszem, kábé 1000 - 1500 kalória között.


sokat ülök - 2*60p-et utazom tömegközlekedésen + 8 óra munka, utána fáradtan ülök és örülök hogy élek, meg a háztartás és a gyerek, és tök stresszes és fáradt vagyok (alszom 7-8 órát az elég)


40 éves vagyok, és nincs rajtam 10 kiló felesleg, csak úgy kábé 8 kiló, sose voltam szikár, de csinos párkilós fölösös mindig.


szerintetek így tudok fogyni?

lefogyhatom azt a fölös 8 kilót így?

van valakinek saját jó kis története, ötlete, hogy hogyan tudnék biztosan fogyni?


nem azt mondom, hogy nem megy le, mert megyeget, de ha elengedem magam, vagy nem figyelek az étkezésre, nagyon megbosszulja a szervezetem. van megoldás?


köszi!


2017. júl. 14. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kukoricát felejtsd el, a disznót is azzal hízlalják.

A kalóriadeficit fogyaszt, tehát ha kevesebbet eszel, mint elhasználsz. Emellett azért jó a testmozgás, és főleg valamilyen alakformázás, hogy a 8 kiló minusz után ne úgy nézz ki, mint egy telefosott tescosszatyor...lógós bőr.

2017. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van megoldás. Ne engedd el magad, figyelj oda az étkezésedre!
2017. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, így szinte kizárt, hogy ne fogyj, hisz kalóriadeficitben eszel. AKÁRMIT eszel, nem tudsz nem fogyni deficitben, természetesen jobb, ha egészségesen és laktatóan táplálkozol.


Mozgás viszont kell, ha fogyni akarsz, ha nem. Nem maradsz egészséges, ha csak ülsz...

2017. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat és legfőképpen azt, hogy biztatót írtatok, hogy fogyni fogok :)

nem gondoltam, hogy a kukorica(liszt, granulátum...) hizlalna, sok helyen azt olvastam, hogy fogyaszt, de nekem is voltak kétségeim persze... (sajnos finom és élvezetes a kukoricás extrudált kenyér, meg a pufi is - és sajnos ami ilyen, az mindig gyanús)

igen, végig gondoltam a mozgás dolgot, tudom, hogy szükséges és jó is, csak tényleg van, hogy nehéz.

de majd hétvégére valahogy beillesztek 1-1 órát, az is több, mint a semmi.

annyit mozgok, amit a vágyam és a szabadidő kellemes eltöltése diktál - játszóterezés meg kirándulás, csavargás, nem olyan tétlen az életem, csak az igazi testedzés - hogy időt csikarjak ki rá - az a kemény dió.

ilyen az életem, de majd teszek róla, hogy ne így legyen.

köszönöm szépen a válaszokat!

2017. júl. 15. 00:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a jó hozzáállás!
2017. júl. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy hizlal és fogyaszt, ez a kalóriaegyenlegedtől függ.

A kukoricáról gondolhatod, hogy nem fogyaszt :D Szénhidrátbomba s ahogy mondani szokták, a disznó is attól hízik... De nem hizlal, csak ha többletbe kerülsz vele, ez minden kalóriát tartalmazó ételre, italra igaz.

Nem gyanús az, ami finom és jóleső, én pl. odavagyok a friss uborkáért magában, de ettől elhízni még nekem se menne :D

Annyi jó étel van. De bármit ehetsz, ha nagyon muszáj, csak vigyázz a mennyiségre vagy ritkán legyen ilyen.

2017. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első 2 sort se szabad enni!Amúgy nem elég hogy most lefogysz 8 kg-ot, és utána újra eszel mint régen, rögtön visszahízod.Olyan étkezési módot kell kitalálni, amit egész életedben be bírsz tartani.Szerintem jobban be lehet tartani azt, hogy normális vegyes étkezés, csak kevesebbet kb.30%-al enni, mint addig.És mozogni,ha nem is sportolni, de sportosan élni.Amúgy az a csinos pár kg fölös szerintem jó, nem baj.Nekem volt egy betegségem, nagy műtéttel, akkor nagyon jól jött az én fölös 8-10 kg-om, mert kb.annyit fogytam, mert hetekig nem tudtam enni.Nézőpont kérdése.
2017. júl. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szamold a szenhydratot

Napi 50g az heti 2 kg fogyas mozgas nelkul

Feherje pedig noveld turo sajt yoghurt csirke hal

2017. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!